Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Miresele anului 2006 (73)


291 raspunsuri la acest subiect

#11
krelia

krelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.987 mesaje

Postat 28 martie 2007 - 12:24

neatza fetelor! da' stiu ca v-ati trezit, nu gluma! [:D]...v-ati obisnuit, gata...cu fusul orar? [:I] cuscrelu'..sa stii ca si eu am ramas marcata dupa perna copilariei, pe care am "purtat-o" cu stoicism pana pe la 14 ani cand s-a decis trecerea la d-alea de puf [:-)))]...de la cautai prin pat....culmea ca acum..nu mai pot dormi pe d-alea tari...trebuie sa fie cat mai moale..ca s-o pot face somoioc sub cap [:D]...da' niste rulouri d-alea si o cuvertura in ton...n-ar strica [:D]... kitzy, sa stii ca si eu ma uit la eurocase..si intr-adevar, mi-au atras atentia constructiile din lem....parca se fac si la noi de ceva vreme....ai vazut ce de izolari baga aia intre lemne [:)]...si mai nou, am cunostiinte care si-au "tapetat" exteriorul cu "scartz" din ala si cica e un foarte bun izolant...mentine f bine caldura in interiorul camerei...oricum, io-s maniaca cu emisiunile de gen...ma uit pana si la misiunea casa..sa vad cum amesteca aia vopseaua si-o dau pe pereti [:-)))]...iar la cele cu amenajari....hehe...hipnotizata zici ca sunt...chit ca nu se aplica nimic la mine in casa...da' io ma uit [:D]... soraly, sa stii ca () chiar a avut succes...citez "mmm, ce bun" [:I]...si tu, ai avut ambitie cu geamurile alea...sau..n-aia vut ce face [:D]...asta fuse curatenia de Paste...sau..mai urmeaza? onule, da' tu ce naiba faceai la 12 noaptea de n-aveai somn? [:D]... Gio, [pup]
E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

#12
krelia

krelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.987 mesaje

Postat 28 martie 2007 - 12:53

off-topic (sau nu [:I]) blondo [:p]...da' dc nu-ti merge saitu'?? [:D]...
E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

#13
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 28 martie 2007 - 13:33

Aly...merci de reteta...o sa revin cu intrebari "ajutatoare" cand o fi momentul.
Referitor la geamuri...mult respect din partea mea...eu una nu sunt in stare[bang] ... noi avem o "tanti", ca eu una sunt sfarsita dupa munca ca sa ma mai apuc de geamuri [:D]....domnia se plateste![;)]
Cu banutii...eu am un pachet salarial care include bilete de avion, chirie in DE...dar ca si salar efectiv in bani, sotiorul ma poate ajunge, de fapt la noi e intrecere [:I]...adica intotdeauna am mai facut cateceva pe langa servici... si lui pe langa servici ii ies mai multi bani decat mie...cand eram acasa mai lucram si eu pe langa, dar aici nimik[:)]...noi sa fim sanatosi, asta conteaza!!!

Kreliut...la mine era 11,08...vroiam sa "parchez" [|)]...si atunci mi-a venit ideea ca in Ro e 12,08 [:I]
...si da Ikea era in zona[;)]...sa-mi dai de stire daca rezolvi ceva cu achizitia problema![;)]

Gio....ma bucur ca s-a rezolvat oarecum intr-un fel la care nu s-a gandit nimeni...acu sunteti liberi sa faceti ce vreti!



Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!![flo]
Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon





#14
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 28 martie 2007 - 13:35

quote:
Originally posted by ralucah
Mdaaa...auzi sa stii ca si io am ramas cu neuronu blond la lampadar si rulouri....ma si vaz intr-un pat de ala ca in filmele americane...maaaaaaare si alb si cu rulouri si peste rulouri perne si iar perne...io cred ca am avut o copilarie nefericita fara perne si rulouri. [alcool]Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!Happy FamilyFlori 2005 Sali de bal 2005
OFF TOPIC: de mult am vrut sa-ti spun[:D] si nu stiu cum de nu am facut-o , ai un catelus sa-ti traiasca...eu una sunt innebunita dupa caini ...iar al tau e chiar de exceptie!
Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!![flo] Wedding-videoclip Wedding picture!Starea civilaHoneymoon

#15
krelia

krelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.987 mesaje

Postat 28 martie 2007 - 13:48

mda..stupid me..normal ca era 11...[:D]... marfa...si am ratat-o [:-)))]..eh, nu-i nimic...avem si-acasa... achizitia..hm....inca sutn in studiu..ca nu ma prind deloc daca e cu..sau fara... [:I]... bay, iar mi-e somn...[:(]...
quote:
Originally posted by ooana
Kreliut...la mine era 11,08...vroiam sa "parchez" [|)]...si atunci mi-a venit ideea ca in Ro e 12,08 [:I] ...si da Ikea era in zona[;)]...sa-mi dai de stire daca rezolvi ceva cu achizitia problema![;)]

E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

#16
Alynutza

Alynutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.099 mesaje

Postat 28 martie 2007 - 14:24

Cu geamurile, nu stiu zau daca a fost ambitie sau ce a fost, ideea e ca dupa ce am terminat o camera si ma apucasem de a doua, a aparut si berbantul la orizont, si am facut 'diviziunea muncii': el cu ramele, eu cu 'sticla' si se pare ca a dat roade. Oricum, e prima data cand nu trebuie sa frec geamurile dupa mesteri si s-a cunoscut (ca imi lua cam 2 ore camera, pana raspaleam tencuiala si zugraveala de pe ele). Curatenia n-am terminat-o, mai am de tras ceva mobile, periat covoare, sters parchet, etc, asa ca misiunea 'smotru' continua [:D]. Onutz eu is tare chitzibushara, asa ca n-as indrazni sa chem pe cineva sa faca. Nu-i vorba de bani, dar cred ca m-as trezi cu matura-n cap, atata pot sa bag de vina. Sau nu zic nimic, dar ma apuc dup-aia si refac eu cu mana mea. Fir-ar sa fie ca alta 'calitate' nu puteam mosteni de la maica-mea. Cu intrebarile ref. la praji, te astept. O sa bag si eu o mini-portie de Pasti, sa exersez glazura de fondant si crema de ness pentru oareshce papile gustative fine [;)] Cat despre izolatii, si casa mea e captusita cu 'scartz' si chiar e bine izolata.
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
Recently become Mrs. Perfect


#17
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 28 martie 2007 - 14:59

quote:
Originally posted by Alynutza
Onutz eu is tare chitzibushara, asa ca n-as indrazni sa chem pe cineva sa faca. Nu-i vorba de bani, dar cred ca m-as trezi cu matura-n cap, atata pot sa bag de vina. Sau nu zic nimic, dar ma apuc dup-aia si refac eu cu mana mea. Fir-ar sa fie ca alta 'calitate' nu puteam mosteni de la maica-mea. Cu intrebarile ref. la praji, te astept. O sa bag si eu o mini-portie de Pasti, sa exersez glazura de fondant si crema de ness pentru oareshce papile gustative fine [;)]Cat despre izolatii, si casa mea e captusita cu 'scartz' si chiar e bine izolata.
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
Recently become Mrs. Perfect

apoi io cand cineva face treaba...ma uit la tv cu o cafea mare si un pachetel de tigaruse...si din cand in cand mai imi dau cu parerea[:-)))]...dar "tanti" a mea e de treaba si ne-am invatat impreuna, adica ea s-a invatat cu "porumbeii" mei.[:-)))]si casuta noastra acum e in procesul de invelire cu 'scartz'
Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!![flo] Wedding-videoclip Wedding picture!Starea civilaHoneymoon

#18
ralucah

ralucah

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 28 martie 2007 - 15:03

Neaaaata si de la mine...mde astia cu nuntile se trezesc dupa ora Libanului :)))))))))))))

Cuscrel situ nu merge deoarece este in renovare capitala, zilele astea va fi gata in totalitate sper, deja am pus cateva pozici. Cand e gata va invit la vizionare. Nu se mai putea sa stam cu jena aia odioasa de site da' nici timp de selectat poze nu aveam.

Oana iubirea mea se numeste Princess Maya si e o samoyed rasfata si alintata. In toamna o dam la monta sa faca bebei ca imbatranim deja. Cred sincer ca este cea mai tandra si iubitoare rasa de caine, disperati dupa joaca pisici si copii, incapabili sa muste sau sa fie rai.




Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Happy Family
Flori 2005 Sali de bal 2005

#19
Alynutza

Alynutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.099 mesaje

Postat 28 martie 2007 - 16:14

Oana poate cand o sa am o burtica respectabila, o sa stau si eu in fotoliu si o sa dau indicatii (nu ca nu m-ar duce capul sa fac singura si atunci, dar cred ca ma ia sotzul la bataie) [:D]
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
Recently become Mrs. Perfect


#20
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 28 martie 2007 - 17:02

Decat sa iei bataita[:D]...mai bine stai cuminte![;)]
...deci asta va fi cam pe la anu' nu?[gravi][:I]...nu de alta da sa imi aduc aminte sa te mai intreb cum merge![curat]



Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!![flo]
Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon






Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -