Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebei de Canada in burtici de mamici (3)


295 raspunsuri la acest subiect

#291
Denisam

Denisam

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 05 martie 2007 - 21:16

Salutare,
Noi am fost al cottage in weekend si fii-mea s-a distrat cu fetele nasei la maxim si o sa pun poze mai incolo sa vedetzi ce zapada era[:D]Dupa cum e afara eu cred ca iarna mai tzine o luna pe aici.
Moni- stai linistita ca are gaze, tzi-am spsu eu, da-i ceai de care bei, puen o carpitza calda, si cam atata.Sio eu stiu ca Odette a facut 1 luna [bis]nu 2 cum ai zis la pagina anterioara- pupicei!
Pupam pe toata lumea si numai bine, am ceva de facut urgent!

Denisa
Denisa [gravi] 20+ w si[mamica]'de [copil]Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!



#292
Pepsi

Pepsi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 05 martie 2007 - 23:02

elamina, si eu stau tot linga Spitalul Evreiesc, chiar la colt, deci sintem vecine![:D], dar ne mutam in mai, ca ne-am luat anul trecut o casa in Repentigny! cu medicul aveam un pediatru ff bun, dar care nu a mai practicat, si este la medic de familie(care nu e pediatru, dar e ff competent) la clinica Hertzel din acelasi Spital! daca ceri la CLSC iti dau o lista cum spunea pitilache, si suni si vezi pe unde mai sint locuri!

diana, e normal sa se inmoaie sinii, lapte e destul, fiecare mama e conceputa sa-si alapteze puiul, fara nici o formula, frica asta ca nu-i ajunge si eu o aveam, mai ales ca aveam ditamai bebeloiul de 4.145kg la nastere, dar ne-am descurcat de minune, a fost alaptat exclusiv pina la 6 luni(nici macar apa nu i-am dat si eram in plina vara si n-am avut probleme cu el, poate a fost si noroc ca nu am avut nici probleme de colici, iar din cauza alergiei lui la lapte de vaca am alaptat pina la 18 luni! abia astept sa vina al doilea!uite aici info utile despre alaptat, si mai este si o clinica f buna de alaptare la spitalul evreiesc, pe mine m-a ajutat ff mult, ca am avut o tumoare la unul din sini, si sint operata si a fost tare greu la inceput cu alaptatul la sinul cu operatia!dar cu ajutor a fost bine!(daca fetele din Montreal cred ca au nevoie le pot da nr de tel)
http://forum.desprec...?TOPIC_ID=70643

Flavia [gravi]26+ David[baietel] si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

#293
laurajr

laurajr

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 716 mesaje

Postat 06 martie 2007 - 02:11

Si noi cred ca la vara vom merge in Grecia cu amandoi copiii...si noi care ne planificasem o vacanta romantik in 2 [il]...dar la cat e de mamos David nu cred ca am vreo sansa sa-l las la mama mea o saptamana . Plimbaret este el dar daca ma scapa din ochi 2 secunde e jale !!!! Ppepsi, cand Dominic era bebe si avea dermatita, il mancau nobrajorii ? Cu ce-l dadeai ? David are o iritatie care ne chinuie de 2 luni dar mai recent a inceput sa se scarpine rau de tot si nu mai stiu ce sa-i dau sa-i alin mancarimile . Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi ! Laura ,Ioana Nazdravana si David Fermecatoru'

#294
Monicutz

Monicutz

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 06 martie 2007 - 04:52

Pepsi, esti un erou!! 18 luni de alaptat? Bravo tie. Multumesc de raspunsuri fetelor! Ma speriasem. Am inercat cu feonul, cu saculet cu sare, cantat, leganat, dansat...am razbit-o pana la urma ca a obosit. M-am speriat..deh lipsa de experienta. Aveti careva relatii la astia cu vremea?? Sa vorbim sa se incalzeasca afara sa scot si eu fata!!!! Va pupam, Moni si Odette

#295
pitilache

pitilache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.102 mesaje

Postat 06 martie 2007 - 04:55

Pepsi chiar va mutati in Repentigny? O sa faceti naveta sau v-ati gasit de lucru in zona? Si eu care vroiam sa-ti propun sa iesim la plimbat bebei la vara in vreun parc! Roxana

#296
carmencita2

carmencita2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 06 martie 2007 - 15:53

Am deschis capitol nou : http://forum.desprec...?TOPIC_ID=95935


Panic Questions

  • Sarcina

    magdaandr
    - aug 31 2024 17:49

  • Stafilococul auriu

    Roxana2024
    - aug 28 2024 15:43

  • Sarcina

    barbumihaela123
    - aug 25 2024 16:44

  • Inseminare asistată

    Minnie4
    - aug 05 2024 15:28

  • Mary06
    - aug 02 2024 22:03

Last Blogs

  • Gânduri..

    Gyo98
    - Ieri, 23:44

  • Sarcina

    AlexandraBrt
    - Ieri, 13:12

  • Bebe în familie

    Erika91
    - Ieri, 11:51

  • Pe ultima sută de metri 🙈

    Gyo98
    - sep 06 2024 23:05

  • Tic tac

    dianaa___
    - sep 06 2024 13:10

Ultimele aprecieri

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • Laura25Poza lui %s

    Laura25
    ii multumeste lui

    Elkia
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -