Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Clipe din trairile sufletelor noastre...(15)


298 raspunsuri la acest subiect

#11
rilbuc1

rilbuc1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 15 ianuarie 2007 - 13:24

Alex, io stiu de ce ai scris ca te-ai apucat de baute. Vroiai sa te lase femeile in pace si nu stiai cum [alcool]
"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele." Alfred Capus http://community.web...com/user/rilbuc

#12
Miha68

Miha68

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 15 ianuarie 2007 - 14:13

Buna la toata lumea!!! [hia] Nici nu-mi vine sa cred ca deja ati deschis al 3-lea capitol de cand n-am mai scris... scuzeeeeee!!!![:I] Adevarul este ca n-am reusit sa intru nici macar pe net, iar de la birou abia acum sunt si eu mai libera putin si nu pt mult timp, dar macar nu mai am sefa pt ceva timp! [:D] Nici macar nu pot sa promit ca intru zilnic pt ca stiu sigur ca nu reusesc, insa am de gand sa-mi leg pc-urile la internet (am pus unitatea pe sus, pe birou sa nu ajunga Thea) si atunci pot sa scriu cand am ceva timp. Asta de-acasa... dar... acusica incepe sesiunea si o sa fiu super stresata si gatuita de timp, ca doar evident ca n-am invatat NIMIC! Fetelor, cele care ati venit ieri, multumesc pt vizita, m-am simtit super cu voi!!! Brenda, chiar asa, de ce n-ai zis sa-ti facem si tie poze??? Mie una nici prin cap nu mi-a trecut! In legatura cu contul... probabil ca am trecut un cont gresit, imi cer scuze, eu chiar m-am uitat la cel in RON si asa am si crezut, ca l-am scris corect. Am tot incercat sa sun la BCR sa-mi spuna nr de cont (pt ca nu stiu ce-am facut cu extrasul!?!) si nu-mi raspunde la pers. fizice. Ma gandesc daca n-ar fi mai usor sa dau adresa mea de-acasa?!? Daca aveti rabdare pana reusesc sa sun eu la ei sa-mi spuna exact nr de cont, ok, daca nu dati-mi un mesaj pe mess si dau adresa mea! Imi cer scuze pt zapaceala! [floare3] Ril, scuze ca n-am reusit nici macar sa schimb 2 vorbe, eram intr-o graba teribila pt ca intarziasem putin la biserica... cand iti vine randul promit sa ma revansez! Yagmur, tare ma gandesc la tine cand e vb de colici, pt ca mi-aduc aminte de Denisa (fii-mea cea mare) ca la fel mi-a facut... nici nu-i de mirare ca mi-am revenit atunci la greutatea mea de dinainte de sarcina (si luasem 24kg!) in exact 7 luni! Dar sincera sa fiu, prefer asa ca acum, cand inca mai am ceva kg in plus, dar sunt super linistita! M-a binecuvantat Dzeu cu un copil exact asa cum m-am rugat: sanatoasa, cuminte si frumoasa! Deh... vb aia cu laudatu'! [:D] Alex, ti-am simtit tristetea si o sa fac doar un elementar lucru pt ca asa simt... o sa ma rog pt tine! Si stii bine ce poate face rugaciunea! [flo] Si daca are vreo valoare, esti pe departe "mamica" cea mai tare pe care o stiu... cu glas mai gros, evident! [:)] Va pup pe toate si toti!!!!! [pup] http://family.websho...554759595rcGnoI Mihaela, Denisa(3.01.1992) si Thea (2.01.2006)

#13
rilbuc1

rilbuc1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 15 ianuarie 2007 - 15:06

quote:
Originally posted by Miha68 Ril, scuze ca n-am reusit nici macar sa schimb 2 vorbe, eram intr-o graba teribila pt ca intarziasem putin la biserica... cand iti vine randul promit sa ma revansez!
Nu-i nimic, te inteleg. Si eu eram la fel de grabit.
"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele." Alfred Capus http://community.web...com/user/rilbuc

#14
alma

alma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 15 ianuarie 2007 - 16:25

Frumoase poze de la intalnire! Burticile sunt cam de aceeasi marime, o sa nasteti in aceeasi perioada? Brenda, data viitoare sa lasi pe altcineva responsabil cu pozatul, ca sa apari si tu in poze! De mancare nu mai zic nimic, ca de saptamana asta ma apuc din nou de salasi o dau pe vegetale, macar o perioada. Trebuie sa-mi curat trupul si spiritul [:D] de toxine.

Alex, impresionanta marturisire... De cate ori ai scris cate ceva, chiar si in treacat, despre mama lui Claudiu, am banuit ca inca o mai iubesti si nu-i nici o rusine sa recunosti asta. Dar nu e bine nici sa traiesti cu gandul ca poate se intoarce si tu vei fi acolo sa o primesti. Mai ales ca a plecat departe de copilul ei, eu cu asta nu pot fi in ruptul capului de acord. In ceea ce-o priveste pe iubita ta, crezi ca vrea sa plece din cauza ca tu nu-i oferi ceea ce-si doreste, adica o casatorie cu tine?
Cat despre bautura... daca simti ca nu poti fi moderat si bei mai mult decat e cazul, incearca sa renunti de tot, pentru ca urmarile pot fi mai grave decat iti inchipui tu.
Claudiu o sa fie mandru de taticul lui, pentru ca pui mult suflet in relatia cu el si esti mai informat chiar si decat mamici cu state vechi [;)].

Miha, eu astept contul de la BCR, pentru ca ma gandesc doar la cozile imense de la posta si ma linistesc. As vrea sa ne mai intalnim si noi, ca au trecut destule luni de cand nu ne-am vazut, sa-ti cunosc comorile de fete si sa stam la o barfa mica. Daca va hotarati pentru data viitoare, sa ma anuntati si pe mine, ca e posibil sa fiu in Bucuresti si-atunci vin si eu.

Ameera, cred ca s-au cumulat mai multe motive pentru care n-am putut pleca si unul din ele e si faptul ca fata mea m-a rugat sa nu plec, ca-i e frica sa nu patesc ceva si ea sa ramana singura pe lume.

Yagmur, ii doresc lui Luca mic cat mai putine colici, iar tie multa odihna! Ai noroc cu colegii tai, ca te ajuta din cand in cand, e mare lucru! Nu stiu ce sa-ti spun despre colici, eu n-am stiu ce sunt acelea, copila mea nu le-a incercat.

Eliza, ce de peripetii prin Muntii Buzaului! Lepsa e o regiune frumoasa, dar rezervarea este absolut necesara, mai ales in zonele mai greu accesibile si in care n-ai mai fost. Si cred ca spre Nehoiu ati luat-o pe un drum forestier, de-asta scria pe harta "pitoresc" [:D].

Pup si celelalte fete... Gabi, Yana, Bagheera, plus absentele.

_______
Poze noi

#15
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 15 ianuarie 2007 - 17:20

Alma, imi pare rau ca nu te-ai dus[xx(] Eliza, poate pe moment a fost cam nasol weekendul, dar ulterior vei vedea totul doar ca o aventura placuta[:D] Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

#16
Alex2

Alex2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 804 mesaje

Postat 15 ianuarie 2007 - 21:39

Buna seara![flo] Sunt impresionat de cuvintele voastre si va multumesc ptr ca ma simt acceptat. Ma gandeam sa sterg postarea cu bucluc, pe care citind-o acum parca si capata alt sens. Sper sa nu fi "stricat" subiectul. Asta ma tem. Mda, e ceva ce am simtit la momentul ala. Poate ar fi bine sa dau si cateva lamuriri, sa nu ramana lumea neinteleasa, doar de asta suntem pe aici. Alma, nu cred ca traiesc cu gandul ca Eliza se va intoarce. (e de remarcat ca incep sa pot sa-i rostesc numele desi o vreme spuneam doar "sotia mea" sau "mama lui Clau"). Mihaela, cea care a fost Nani lui Claudiu se va casatori si va pleca in Germania. Desi suntem numai prieteni, ne viziteaza des, se joaca cu cel mic, mereu ii aduce jucarii si multe altele. A fost singura femeie care am simtit ca il iubeste din suflet pe el. Iar el ei ii spune "mami". E singura cu care mananca cu pofta, cu care se rasfata pana la extrema, pe ea ne-am bazat intodeauna cand aveam vreo problema medicala. Poate ar fi mult mai simplu sa accept ca se marita, mai greu sa ma gandesc ca va fi atat de departe de noi. Cu bautura, fiecare avem cate o pasarica, unii ce-i drept cate un stol. De 4 luni nu am mai baut nimic, tocmai ptr ca am considerat ca imi facusem un aliat din whisky. Nu am avut probleme de genul asta pana Eliza a plecat definitiv. Apoi treptat, cand ajungeam sa clachez cu gandul la ea, exageram cu bautura, pana la a deveni parte din viata mea. De cateva ori am realizat ce se va intampla si m-am oprit, de tot. Sunt un om muncitor, mereu pe drum, nu sunt omul care sa se imbete si sa urce asa la volan, insa atunci cand era cazul asta faceam. Ceea ce nu se potriveste cu principiile mele de viata. Miha iti multumesc ptr ca te gandesti la mine, stiu ca asta ajuta, si-ti multumesc mult ptr incurajari. Sunt o buna "mamica" sau un bun tatic, si sa stiti ca nu sunt singurul. Mai sunt si altii pe lume care de voie de nevoie fac tot ce pot ptr copiii lor. Daca unul singur nu e asa cum trebuie e gresit sa tragem concluzia ca barbatii nu se pot ocupa de un copil. Poate de cele mai multe ori din grija exgerata a mamei, ptr ca nu-i permite si tatalui sa experimenteze, sa se specializeze. Miha, eu am pus mandat postal banii vineri, am uitat sa iti spun, poate azi sau maine si ajung. Ril, simpatic, ca intodeauna. Mersi, m-ai facut sa zambesc. Sa indraznesc sa spun "noroc, frate"? [cheers] Eliza, poate una dintre greselile specifice zodie din care fac parte, este ca noi ne credem prea des perfecti. Stiu si recunosc, nu sunt perfect, cu sau fara bila promisa. Pozele le-am vazut si eu azi-noapte, imi place cum o tine Ameera pe bebitza in brate, e atat de emotionant. Pupam burticutele. De fapt burticutzei mele preferate tin sa-i multumesc ptr ca a fost alaturi de mine la nevoie. [flo] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

#17
rilbuc1

rilbuc1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 15 ianuarie 2007 - 23:16

quote:
Originally posted by Alex2 Eliza, mama lui...a fost si va ramane iubirea vietii mele. Am zis vreodata ca am uitat sa o iubesc? Poate eram prea...treaz, si prea mandru. Adevarul e ca daca s-a intoarce la noi as accepta-o oricand. Iar faptul ca simt asta ma infurie la culme, si atunci [alcool] beau. Si jur ca in ultimele 4 luni nu am mai facut-o deloc.
Eliza o sa-ti fie indiferenta atunci cand vei gasi (sau te va gasi) una care sa-ti suceasca mintile. Iti zic io ca stiu [alcool]
"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele." Alfred Capus http://community.web...com/user/rilbuc

#18
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 15 ianuarie 2007 - 23:22

Eheeeeeeeee.........in vino veritas........ce faceti neica aici?
Ati intrat toti in butoi? Va pucara melancoliile? Hai,afara toata lumea,ca viata tot aici se traieste,in butoi e doar o parere.....

Alex,mi-a placut mult cum ai scris,io-s o romantica incurabila,as aca m-au uns la suflet scrierile tale,insa.....da-mi voie sa cred ca o parte din ce ai scris tu,erau doar vorbe muiate in vin(sau in ce bausesi tu)......
Ia incearca sa ai tu o discutie cu tine insuti intr-o zi,departe de lume,singur,in liniste,fara copil si alte persoane in jurul tau.O discutie sincera,lucida,fara bautura,in care sa te intrebi si sa-ti raspunzi,sa-ti explici si sa intelegi.......s-ar putea dupa discutia asta sa-ti schimbi putin convingerile.
Mai mult nu zic,.Totul e sa ai puterea s-o faci!

Fug repede,ca am de vazut un film cu fatuca mea!

Noapte buna,copii! Afara din butoi!

BRENDA

[*]Un fulg pentru seara de Craciun[*]

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

#19
R_MARCE

R_MARCE
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 15 ianuarie 2007 - 23:26

Seara buna tuturor...
Vad k deja umpleti paginile de cind am tras chiulul. Ia sa vedem ...ce avem pe aici...
La Miha a fost suuuuper! De cind ma chinui sa mobilizez fetele sa ne vedem mai des.
Brenda, kiar vroiam sa iti fac si tie poze...dar cred k ne-am pierdut undeva intre sunculitza aia si usturoi.[alcool] Apropo de usturoi..de la aia doi catzei..am avut toata noaptea niste arsuri de zile mari.[bang] Tot la ora 4 am adormit...
Alex, noi ne-am conversat deja "private"... Nu mai pot spune decit... Veeeezi? [:D] Ti-am zis eu k nu e cum zici? (ii era teama k va fi judecat...exclus din gaska...privit altfel...etc) Aici sintem o mica familie...cu bune si rele si nimeni nu e perfect, cum bine s-a mai zis.
Eliza, [pup] ma bucur k iti place numele bebelinei. Referitor la "aventura" ta...sint convinsa k a fost super in final. Un pic de element "surpiza" nu strica niciodata.
Yagmur, dr mi-a dat Meclon-crema(pt candidoza & "shit"... adik ce-oi mai fi avut pe acolo). Se aplica intravaginal, seara, inainte de culcare. Iti da fara reteta la farmacie. Vezi sa cumperi cutia care are inclus pe linga tubul cu crema si 6 aplicatoare. Sint mai practice pt aplicat crema "inauntru". Faci tratamentul cel putin 7 zile. Cutia cu aplicatoare incluse costa in jur de 95 mii lei. (Un pont... poti spala si refolosi aplicatoarele...k sa nu cumperi mai multe cutii...pt k tubul cu crema iti ajunge destul).
Ameera, [pup] mercic mult pt hainutze. Sint atit de frumoase! Pt cealalta "faza", cu hirtia din masina...o sa iti dau bataitza la [indecent].
Alma, imi pare rau k nu ai mai plecat. Sint convinsa k ti-ar fi placut cu avionul. Dak stiam, te anuntam cumva si ne vedeam si cu tine la Miha.
Burticile nu sint de aceeasi virsta. A mea e mai mare cu 4 sapt jumate dar eu eram mai in spate...Yana era kiar linga Brenda.

Altceva nou...
Am fost la dr ginecolog si pina sa [blabla] cu el...mi-a zis k de fapt analiza nu indica decit un dezeechilibru al florei vaginale de aia era asa evaziv rezultatul. Ma rog, plus candidoza din dotare... care cica apare destul de des la gravide in ultima perioada. Mi-a dat crema drept tratament asa ca...[bis] am scapat de antibiotice!
Am aranjat si cu cezariana. [bum][bis]Va fi pe 16 februarie! [bis][bum]Am vrut eu neaparat intr-o vineri ...si cum pe 9 febr era prea devreme si a zis k nici in ruptul capului nu o scoate atunci...a ramas pe 16. Sper sa stea acolo pina atunci... sa nuu ii vina sa iasa intre timp dar dr m-a asigurat k nu va iesi...la cum se prezinta situatia. (care e buna..colul lung, tare, inchis... bebe cu lichid si placenta ok la eco ..fara contractii etc)
Deci ...mai am o lunaaaaa...si scap![disco][cool][colegi][cri][bis][:D] Uiiiiiiiiiiii....

Pup,[recevere]

Marce[gravi][fetita] 34+

POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!


#20
rilbuc1

rilbuc1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 15 ianuarie 2007 - 23:33

La mine nu a tinut asa. Norocul meu a fost ca NU am fost singur mai deloc. Mai intram cu nasul in butoi uneori, dar ieseam.
"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele." Alfred Capus http://community.web...com/user/rilbuc


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -