Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 6 voturi

Bagi mana in foc ca partenerul nu te inseala?


92 raspunsuri la acest subiect

#21
jesia

jesia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.364 mesaje

Postat 12 ianuarie 2007 - 13:16

Da ......bag mana in foc dintr-un singur motiv: stam impreuna non-stop, lucram impreuna , acasa tot impreuna...deci practic nu ar avea timp pt ca e mereu cu mine(poate doar cand sunt la [consti])

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic [flo]

#22
ellej

ellej

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.991 mesaje

Postat 12 ianuarie 2007 - 13:35

Eu am un sistem mai complicat Nu cred ca ma inseala si ii acord toata increderea pana la proba contrarie [:D] Mana in foc n-o bag nici pentru mama, desi n-am nici cea mai mica indoiala ca nu l-a inselat nicioadata pe tata, insa e felul meu de a fi mai precauta. Si am auzit pana acum destule ca sa realizez ca nu trebuie bagata mana in foc NICIODATA si PENTRU NIMENI. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

#23
giulia71

giulia71

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.182 mesaje

Postat 12 ianuarie 2007 - 14:15

Neeeah, nici vorba!

#24
MissParker

MissParker

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.935 mesaje

Postat 12 ianuarie 2007 - 14:37

M-am ars cu primul, dar pe al doilea l-am ales dupa alte criterii, asa ca DA, bag mana in foc acum mai mult ca oricand. Dupa cum a mai spus cineva, sunt sigura ca nu ma inseala si nu ma va insela deoarece nu si-ar face lui insusi asa ceva. Plus ca nu are nevoie [xinpat][:p][:p] Nu bag mana in foc ca vom ramane o viata impreuna, asta e altceva, dar bag chiar doua maini in foc ca el nu ma va insela niciodata. Ca sa descoperi America, uneori e suficient sa pleci din Spania. Felicia

#25
angelapriboi

angelapriboi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.201 mesaje

Postat 12 ianuarie 2007 - 15:03

NU si nici nu trebuie sa comentez de ce. ANGELA

#26
angelapriboi

angelapriboi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.201 mesaje

Postat 12 ianuarie 2007 - 15:05

Si pentru cei care aveti incredere oarba in parteneri,aveti grija ca o intampalre tampita va poate duce in pragul nebuniei. Cel mai bine e sa fii precaut.Cateodata nu intelegem nici cum actionam noi,dar apoi ceilalti de lamga noi.Asa ca vorba cuiva" o antena acolo ridicata nu strica niciodata" ANGELA

#27
delphin

delphin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.165 mesaje

Postat 12 ianuarie 2007 - 15:40

Da, am incredere in el. Si daca asta se numeste " a baga mana in foc ca nu ma inseala" atunci rapunsul e acelasi. Dar asta nu inseamna ca antena mea doarme[:D]

Cele care raspundeti nu, v-ar place ca el sa raspunda la fel la aceeasi intrebare?

poze si iar poze,

#28
Sasha.p

Sasha.p

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 12 ianuarie 2007 - 15:54

E complicat ... Increderea = speranta ( sper ca nu desharta !) ca nu o face. Si cum speranta moare ultima .... Dar, de fapt, nu as putea spune ca am incredere 100%. Poate sunt influentata si de ce se intampla in jur, de ce citesc inclusiv aici pe forum etc. delphin: "Cele care raspundeti nu, v-ar place ca el sa raspunda la fel la aceeasi intrebare?" Asa cum spunea Magnolia, nici pentru mine nu bag mana in foc despre ce voi face peste X ani ! In plus, daca ar spune "da" ar insemna ca e foarte sigur pe el, ceea ce ar putea duce la scaderea interesului pentru persoana de langa el, stiind-o mereu acolo, indiferent de ce ar face el. Asha ca e mai bine cu "antena" in functiune ! Anca si Sasha Nazdravani de Aug-Sept. 2003

#29
claujro

claujro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.387 mesaje

Postat 12 ianuarie 2007 - 16:14

Eu am luat intrebarea initiala la timpul prezent, asa cum era forumlata. Nu cum ar fi peste 20 de ani! Asa poate sa-mi cada peste 5 ani un ghiveci cu flori in cap sau ma duc la paine si ma calca masina peste 10 ani... hai sa fim seriosi! Si chiar daca nu credeti, mai exista cupluri care se iubesc si care se respecta si pentru care fideliatea nu e doar o notiune abstracta ci o realitate. Edit: Si nu, nu am 18 ani, nu sunt o idealista, am trecut prin niste relatii "nefericite" si stiu cum e si in partea "cealata". Acum, fiecare vorbeste din experientele proprii. A mea e una care ma determina sa spun DA.

#30
anka-maria

anka-maria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 12 ianuarie 2007 - 16:24

Da, bag ambele maini unde vreti voi[:D]. Si apropo de antena aia de care spuneti: dar daca stau cu ea in priza il impiedica pe el cu ceva sa ma insele? Eventual o sa aflu mai repede adevarul dar asta nu inseamna ca nu s-ar fi intamplat oricum. Sa fim sincere, vigilenta noastra nu face nici cat o ceapa degerata daca musiu' are ochii alunecosi. --------------- Just me


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -