Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 8 voturi

Prematur !! 2 - Sara vine acasa!


102 raspunsuri la acest subiect

#81
Chantal

Chantal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 18 februarie 2007 - 21:22

Cat de mult ma bucur ca Sara nu are probleme cu ochisorii! Multa sanatate ii doresc si numai bucurii!

#82
liliana29s

liliana29s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 501 mesaje

Postat 21 februarie 2007 - 00:15

I-mi cer scuze ca nu am mai scris nimc la subiectul Sarei.

Sara tinde spre obezitate ultima data acum 2 saptamini avea mai mult 4kg. E o dulcica si o frumoasa ,f.cuminte nu face deloc deloc scandal (daca sta la mamica ei in brate si mamica face ture cu ea in timpul asta[:D]).

Avem o jucarie micuta de plus primita de la Lorelai la care ne hlizim cind o vedem si un ursulet de plus absolut fioros care ne sperie si ne pune pe urlete. Poate in timp o sa acceptam si ursuletul avind in vedere ca e vorba totusi de Winnie The Pooh,nu e chiar asa fioros.

De citeva zile zicem catre mama cu mult spor :ing ing si mami se topeste de drag. Alte noutati ce sa va spun in patut cresc maracini, in leganut cresc maracini, peste tot sunt maracini numa in brate la mama nu. Funduletul si minutele sint tabacite bine de atita pupat si de mami si de tati si cine mai prinde asa cite o bucatica. Daca pune mama taxa de pupaturi sigur face bani gramada.

Mama priveste uimita catre primul costumas si se mira ca a incaput grasuna in el acum 2 luni.

Ultimul control la Iasi a fost pe data de 7 si toate analizele au iesit foarte bine.



Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).

Dan Mihai





#83
ciristina_serban

ciristina_serban

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 949 mesaje

Postat 21 februarie 2007 - 00:45

Liliana ma bucur nespus sa aud ca Sara e bine, ca analizele sunt bine si ca totul a intrat intr-un ritm normal si linistit pentru toti. O pupam dulce pe Sara grasuna.



Se simte din felul in care povestesti cat de mult o iubesti pe nepotica ta. Si nici n-ai avea cum sa n-o iubesti pe luptatoarea aia mica si scumpa. Am vazut pozele, e o scumpete, o frumusete, o minune!

Pupicei si lui Danutz. Byeeee!



Cris si Razvan cel nazdravan (23.11.2004)



Razvan



#84
ildikodrujit

ildikodrujit

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 21 februarie 2007 - 11:00

Doamne, ma bucur nespus de mult sa aud ca Sara e bine. Prematurii recupereaza in general foarte bine in ceea ce priveste greutatea. Si Alex a facut la fel si acum e un grasunel simpatic. Sper din tot sufletul sa ajung la voi la Galati in vara cand merg in vizita la rude.
Va dorim numai bine, Ildiko si Alexutu




#85
liliana29s

liliana29s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 501 mesaje

Postat 21 februarie 2007 - 12:23

Multumim de urari si va asteptam cu drag.



Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).

Dan Mihai





#86
Chantal

Chantal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 21 februarie 2007 - 22:49

Ce bine ca e totul in regula cu Sara! Ce mult ma bucur! Draga de ea! Multumesc ca ne-ai scris Liliana.

#87
numeioana

numeioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.513 mesaje

Postat 17 martie 2007 - 10:25

Liliana, te rugam, mai pune poze noi cu Sara! Vrem sa vedem si noi cat de mare s-a facut!




Ioana

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

#88
nusicasiely

nusicasiely

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 21 martie 2007 - 16:22

nu mai ziceti nimic de Sara?e sanatoasa?s-au rezolvat problemele cu ochii?dar cu inimiora?mai sunt alte probleme?

pupici dulci



cand totul pare pierdut este timpul sa crezi in miracole!

elenica lu' mamica

http://pg.photos.yah...m?.dir=/855cre2

#89
ianis.2004

ianis.2004
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 10 aprilie 2007 - 16:23

quote:
Originally posted by usorlili
Sunteti pe maini bune, daca ati ajuns la doctorul Burloiu. Este un tip special... Am fot si eu la control la el. Am avut ocazia sa aflu numai vorbe bune despre dansul- profesional vorbind. Aveti incredere in el, in Dumnezeu si in forta Sarei. O sa fie bine. Apropo, sotia lui lucreaza la Spitalul Al. Bagdazar (spitalul 9), ocupandu-se de copii (nu stiu cu siguranta ce specializare are). Jos palaria in fata acestei familii....si totusi exista iubire...TUDOR (29 septembrie 2006)Uite ce mari ne-am facut! Avem si site...
quote:



#90
ianis.2004

ianis.2004
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 10 aprilie 2007 - 16:37

Am un baietel de 2ani si 11luni, pana la 8 luni nu vedea mai deloc, ma pacalea ca, atunci cand intram in camera intorcea capul la usa, dar era dupa auz, dk ii dadeam cu ceva spre ochi nu clipea.... pe scurt am sost la dr. Nascutzi, a purtat ochelari de la 11 luni, acu nu mai are nevoie, vede fara, doar ca ii fug putin in lateral.
E ffff. buna, calma, dotata cu aparatura....

In legatura cu Burloiu, ambi sunt buni, noi mergem regulat la dna Burloiu care e neurolog la Al. Obreja(Bagdazar), ffff buna si ea.

Va urez tuturor bafta si nu stati ca niciodata nu e prea devreme, copilul meu e normal desi are un handicap, o sa va pun poze cu el


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -