Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (34)


335 raspunsuri la acest subiect

#331
Amaya

Amaya

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 109 mesaje

Postat 14 decembrie 2006 - 15:49

Crinuta, i le pun in lingurita si i le dau asa. Lui Andrei ii plac fiindca sunt dulci la gust si le ia usor.

Oana [gravi] 31+ si [copil] nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

#332
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 14 decembrie 2006 - 16:17

Crinuta, sanatate lui Ryan!
Strunfita, v-am vazut si eu pozele! Ce tare e Bogdanel in pozele cu coiful de hartie si clestii de rufe! Si i-a prins singur de haine? Hehe nici cu ochelarii de soare nu ii sta rau! Wow, dar unde erati in sala aia mare plina de copii si parinti? A stat cuminte baiatul tau la Mos in brate! Si eu am emotii pt ziua de maine, la prima intalnire a lui Matei cu Mosul pe anul asta!
Fetele, nu deschide nimeni capitol nou?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (2)

#333
lavinia345

lavinia345

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 14 decembrie 2006 - 16:52

Nevralginul e dulce?Ca stiam ca e amar rau(Natalia l-a vomitat),dar stiu ca e mai eficient decat Novocalminul.

Amaya,cu penicilina V nici eu nu m-as arunca sa-i dau.Eu vomit de la ea,de cand eram mica nu o suport.Orice altceva dar nu penicilina V.Oricum,antibiotic preventiv.....

Azi am dus-o din nou pe Natalia la cresa,s-a lasat cu urlete nu cu plansete,nici s-o las jos din brate nu am reusit,era isterica de acuma.Au incercat educatoarele sa vorbeasca cu ea,i-am aratat bebelusii(erau doi acuma de aproximativ 5-6 luni),pomul de Craciun,n-a fost chip si pace,am plecat eu si a ramas jupanul cu ea,nu a reusit.Se tinea de mine sau de el strans tare,era pur si simplu disperata.Nici un balon,tobogan,papusa,minge nu a oprit-o din urlete.Tot ce zicea era "mami bye".Am luat-o acasa,maine se duce doar jupanul cu ea,sa vedem daca tot asa urat face.

Lavinia


Natalia

#334
Amaya

Amaya

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 109 mesaje

Postat 14 decembrie 2006 - 16:56

Lavinia, oricum nu i-as da nimic ce nu este prescris de pediatra lui. Cu atat mai putin la recomandarea asistentei doar.

Imi pare rau ca este asa grea acomodarea Nataliei la cresa, sa dea Domnul sa fie mai usor pe zi ce trece.

Oana [gravi] 31+ si [copil] nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

#335
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 14 decembrie 2006 - 17:05

Fetelor, va rog eu nu mai scrieti aici. Ajungem la pagina 30. Am deschis capitol nou. http://forum.desprec...?TOPIC_ID=90382 Crinuta si [bonjovi] Rayan Fara Dumnezeu nimic nu e.

#336
BESTUTZA

BESTUTZA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 14 decembrie 2006 - 17:10

Noi furam plecati afara!Am zis ca tr sa tin cont de vorba cui pe cui scoate! Speram si al noi sa nu se complice pt ca tot timpul cand au racit au facut-o din cauza faptului ca casca o gura mare cand rad,sau plang si trag frate la aer rece la greu! Crinuta, la noi a fost pneumonie!In mai, cand eram si in luan a VII,am fost internati 2 zile si pe urma mergema dimineta si seara la spital pt antibiotic -avea branula! Oricum ff greu si-au dat sema ca e pneumonie...A fost o forma ff usoara si abia la radiografie s-a descoperit!De asculatat il asculatau si era ok! O forma usoara in sensul ca nu a facut complicatii pe respiratie! si cand l-am trecut pe antibiotic usor trei zile, tot nu ceda..se apropia ora de administrare, pac facea 39,6 39,8! Dc nu ii luam temperatura nici nu imi dadeam sema ca are febra, asa vioi si plin de viata era... http://community.web...m/user/BESTUTZA


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -