Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

vacanta pt. adolescenti


8 raspunsuri la acest subiect

#1
Kikina

Kikina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 15 iunie 2005 - 17:40

Of, bine ca au intrat in vacanta! Dar ce vor face toata ziua? In afara de computer, TV, fotbal cu colegii care nu pleaca imediat din Bucuresti si poate cate o lectura din cand in cand (?) ce poti face la 13 si 16 ani? Nu stiu nici unde sa mergem cu ei in concediu, prin august, probabil, cand e cel mai scump. Aveti vreo recomandare in privinta unei locatii ieftine si dragute in care baietii mei sa aiba loc de zburdat, iar noi, parintii, sa nu ne stresam din cauza banilor? Poate o pensiune (agroturism), poate casutze curate si cu preturi foarte rezonabile?

#2
nana_sim

nana_sim

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 622 mesaje

Postat 16 iunie 2005 - 19:36

O tabara plina de activitati sportivo-aventuroase in care sa-si consume energiile nu te-ar tenta? Arunca un ochi la www.crim-tabere.ro

... cu inalte calificari de nasa si matusa.

#3
nana_sim

nana_sim

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 622 mesaje

Postat 16 iunie 2005 - 19:38

O tabara plina de activitati sportivo-aventuroase in care sa-si consume energiile nu te-ar tenta? Arunca un ochi la www.crim-tabere.ro

Am niste prieteni care folosesc varianta asta de vreo 3 ani si merge! In plus fata de consumul de energie se mai aleg si cu deprinderi sociale, de lucru in echipa, de toleranta, de protectie a naturii samd

... cu inalte calificari de nasa si matusa.

#4
Kikina

Kikina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 19 iunie 2005 - 14:59

Am citit despre "crim-tabere" si par sa aiba activitati foarte interesante. Din pacate, locatia e foarte departe de Bucuresti si implica cheltuieli sporite cu transportul care, adaugate celor legate de tabara in sine si inmultite cu 2 (pt. 2 copii), ajung la o suma mult prea mare pt. noi. O sa mai caut si alte variante. Oricum, multzumesc pt. sugestii. Poate stie cineva vreo gazda, vreo pensiune, prin zone mai apropiate de capitala (Valea Prahovei etc), cu o curte mare si... preturi mai mici?

#5
craciunitza

craciunitza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.347 mesaje

Postat 24 iunie 2005 - 14:03

Daca nu aveti rude la tara, e mai greu. Nu cred ca exista vreo pensiune care sa tina copiii la pret mic pe termen lung. Baietii mei merg de cativa ani la bunici cu inca 2 prieteni care nu au rude la tara. Iar matusa-mea, care e profesoara de matematica, face concursuri cu ei si cu inca doi nepoti, concursuri cu premii [cool]

Nu certati copiii cand viseaza!

#6
vatasescu

vatasescu
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 07 iulie 2005 - 14:28

In perioada 18-25 iulie 2005 organizez o tabara la BUCSOAIA-SUCEAVA.Ma deplasez cu 24 de persoane in aceasta tabara ,copii din clasele V-X si adolescenti.Plecarea are loc din Pitesti.luni,18 iulie a.c.Pot fi contactat pe mail

#7
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 29 iulie 2005 - 16:33

quote:
Originally posted by vatasescu
In perioada 18-25 iulie 2005 organizez o tabara la BUCSOAIA-SUCEAVA.Ma deplasez cu 24 de persoane in aceasta tabara ,copii din clasele V-X si adolescenti.Plecarea are loc din Pitesti.luni,18 iulie a.c.Pot fi contactat pe mail
Nu am mai fost de mult la tabara Bucsoaia (chiar f mult daca ma gandesc bine) dar e destul de fain. SE pot face drumetii, urcari pe munte. Daca gasiti microbuz puteti merge la Gura Humorului si Voronet.Poze cu mandrutelecarmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

#8
lilach

lilach

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 29 iulie 2005 - 20:09

Baiatul meu e acum in Romania si saptamina viitoare merge la Petris, linga Savirsin la o tabara de engleza tinuta de americani.
A fost acolo de citeva ori si s-a simtit foarte bine.


"Un sfirsit e un inceput..."

ella&com.



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -