Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

N-am curaj sa conduc (5)


296 raspunsuri la acest subiect

#21
giul

giul

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 169 mesaje

Postat 07 octombrie 2006 - 15:34

Ce sa va mai spun ,v-am citit mereu ,acum sa va povestesc aventurile mele.Ieri sotul avea pofta de cumparaturi ,a venit de la serviciu la 14 ,a lalait cum ii e obiceiul,astfel ca abia pe la 18,30 am reusit sa plecam ,eu bombanind ca dupa ce ca ploua cu galeata ,mai vine si intunericul,e aglomerat ca e vineri seara si pe drumuri si in cora. Ploua cu galeata ,mergeau stergatoarele permanent pana am ajuns cam in 10-15 min la Delfinului ,era intuneric bezna,toata lumea nervoasa,stiti cum se baga cate unii sa forteze si raman intepeniti de se incurca toata circulatia ,am prins un moment si am luat-o in dr spre Diham ,acolo alta incurcatura ,barbatu-meu urla ,baga-te mai in dreapta ,mai asa,mai pe dincolo,sfaturi pentru incepatori cu masini late si lungi .Si eu care pusesem ochii pe un Logan din asta iesit nou.El nu e in stare sa manevreze carutul in Cora. Undeva m-am incadrat prost trebuia s-o iau in dreapta si ca sa nu incurc lumea ,nici nu vedeam ca pe geamul din spate curgeau siroaie am trecut incet spre inainte.Cand am ajuns la cora ziceai ca tot Bucurestiul avea loc de intalnire acolo,abia am gasit loc de parcare .Ne-am enervat din orice si cu chiu cu vai am ajuns acasa la 21,50 .Aveti grija fetelor ,cu intunericul acum ,sa nu lasati luminile de pozitie sau farurile aprinse ca mananca de la baterie .La Logan daca ati observat are un semnal sonor daca deschideti usile si becurile raman aprinse.

#22
Siminaf

Siminaf

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.901 mesaje

Postat 07 octombrie 2006 - 22:09

quote:
Originally posted by aissa
Felicitari Siminaf!Cristina si ghighiloi [foto]
Multumesc mult! [flo2]

#23
Lemoni

Lemoni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 10 octombrie 2006 - 21:01

Siminaf felicitari si mult curaj .

#24
Siminaf

Siminaf

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.901 mesaje

Postat 12 octombrie 2006 - 10:33

Multumesc! Dar curajul..... nu s-o da si el cumva, pe undeva? Poate niste pilule, ceva...

#25
Lemoni

Lemoni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 12 octombrie 2006 - 19:24

Acum am citit ca una dintre fete spunea cum nu da drumul la radio sau ac ,haaaaaaaaaaa ce haslie parca ma vad pe mine, hai ca am condus marti ,da sa il vezi pe al meu cum tot facea in dreapta langa mine,nu injura sau ceva sa nu ma intelegeti gresit ,da mereu imi spuna e rosu pune frana, ai grija uite lasa-l pe ala sa treaca,saracu nu stiu daca facea expre ca eu sunt ceea cu gura pe ei in general sau asta e senzatia cand stai pe locul din dreapta nu sti daca soferul reactioneaza la fel ca tine si atunci ii zici tu ce sa faca. Baiatul meu cel putin se enerveaza ca ma vede ca pun frana si imi bag picioarele in bord cand conduce el,intr-o zi imi zice nu te mai duc daca faci asa ,la care ala mic zice nu o lua personal nu ai vazut ca asa face cand conduce si tati.

#26
CristinaT

CristinaT

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 12 octombrie 2006 - 22:53

Astazi m-au sunat de la politie sa-mi spuna ca cel care m-a lovit ( e din Zalau) a venit astazi in sfarsit la ei si a spus ca cel care a condus masina e plecat din tara. Politistul vrea sa vin sa vad daca nu cumva este proprietarul. Adica sa ne puna fata in fata....[bang]. Am tot scaldat-o eu, si apoi ne-am luat la revedere. Peste 10 minute ma suna din nou sa-mi spuna ca pot veni sa vad poza ca i-au facut o poza... Nu s-a lasat pana nu am zis ca vin. La sfarsitul discutiei ma intreaba daca toate sunt bune cu masina - la mom accidentului nu aveam un an de condus. Ii zic ca totul e in regula.

Ce credeti??? pe drumul spre casa m-a atins iarasi unu [bang][bang]

Din nou masina lui nu are nimic, a mea e botita, din nou nu m-a vazut [help][help][help]... m-am saturat sa conduc. Eram sigura ca nu ma vede si am claxonat, dar se pare ca nici nu auzea...

6 ani si ...






#27
aissa

aissa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.589 mesaje

Postat 14 octombrie 2006 - 00:14

Oooof mai Cristina....imi pare rau. Ce tampenie!!!



Cristina si ghighiloi [foto]

#28
Briantis

Briantis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 691 mesaje

Postat 14 octombrie 2006 - 14:56

Ce "bafta" ai si tu ,Cristina T . Da pana la urma lasa-le incolo de table ca se indreapta ,bine ca nu ai patit nimic tu . Mama lui Andreiutzu

#29
CristinaT

CristinaT

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 14 octombrie 2006 - 15:19

Bafta tuturor!

Cu masina asa este e doar o tabla si timpul meu... a doua zi de dimineata mi s-a parut chiar mai mica, pot sa spun ca e doar atinsa...parca ar fi din ciocolata, ce masina sensibila am

6 ani si ...






#30
light

light

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.465 mesaje

Postat 16 octombrie 2006 - 13:16

Simina felicitari! Na, ca ne intalniram si pe aici. Io, am luat permisul acum 9 ani, din prima cu maximum de puncte la sala, cu ceva ezitari la traseu, dar l-am luat... si pentru ce... ca am condus 2 ani cu frica, doar pe trasee prestabilite, am si busit masina din prostia mea, in timp ce o parcam si acum cu o maaaaaaaaare frica in san m-am hotarat sa reiau calvarul condusului, ca se cere... vorba aia. Asadar sambata am facut prima ora de condus, cu masina de scoala cu un mare stres, cu o aglomeratie din plin pe sosele, cu nervii, stresul, nerabdarea si injuraturile de rigoare ale soferilor din marea inghesuiala de pe sosele. Nu are rost sa mai amintesc gropile, si lucrarile la drumuri, care se fac in prostie, cred ca toata lumea stie. Incepusem sa regret din nou pasul facut, dar daca am intrat in hora, din nou, macar de data asta trebuie sa dansez. Si mi-e o friiiiiiiica.
fara drept de semnatura


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -