Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

N-AM CURAJ SA CONDUC (9)


204 raspunsuri la acest subiect

#11
cheptinelena

cheptinelena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 18 octombrie 2007 - 13:46

No hai sa va scriu intamplare intamplata intamplator ieri, dupa ce am postat pe aici despre cat de doamne trebuie sa fim noi, doamnele la volan!Ma duc la niste cumparaturi si-mi parchez masina intr-un loc alaturi de alte multe masini aliniate corespunzator. Fac acele cumparaturi, si cand ma intorc, gasesc masina mea blocata de un maxi-taxi. Tocmai venise si soferul se pregatea sa coboare, fiind capat de linie. Ei au acolo capat de linie, dar intotdeauna ii vedeam ca-si parcheaza masinile mult mai incolo...Il rog frumos pe sofer sa traga masina un metru mai in fata ca sa ies si eu din parcare. El, plin de sine, clefaind o guma si plin de bale imi zice ranjind :"aici nu e parcare"...spre amuzamentul colegilor care erau si ei la capat de linie. Voi ce ati fi facut in locul meu? Imi zic...sa ma dezbrac oare de caracter sa-i zic mai apasat ce am de zis, sa-mi ies din fire???Si in final m-am gandit ca nu fac decat sa dau apa la moara si sa-i distrez pe "hahalerii" aia gratuit. I-am multumit soferului pt informatie si i-am zis ca am sa-l astept pana va binevoi sa ma lase sa plec, pt ca exista un D-zeu si El nu doarme. S-a dus la grupul lui de colegi si a fumat o tigara, au mai facut ei glume -pe seama mea probabil- si apoi s-a urcat la volan si a plecat. Ce a demonstrat omul asta?Era greu sa zica...da doamna cum sa nu? si sa dea masina deoparte...1 m atat!E unul care ingroasa randul soferilor de maxi-taxi impertinenti si ignoranti.
Se vorbea aici despre blocarea usilor. Cand suntem cu cei mici in masina...inutil sa mai amintim ca trebuie sa blocam. O cunostinta de-a noastra a oprit la semafor si un tiganus i-a deschis usa din spate (neblocata) si i-a luat poseta si haina de blana intr-o secunda. Ea blocata in centura si bulversata, pana a ajuns sa tipe, copilul era departe...Sunt acei copii care vin la semafoare sa cerseasca. In timp ce strang bani frumosi pe care-i beau seara parintii, arunca priviri prin masina sa vada daca e rost de furat. Sa le urmariti privirea si sa-mi spuneti ca nu e asa. Sunt unsi cu toate alifiile!
Uneori, desi ai portierele blocate, pentru simplu fapt ca esti femeie, poti fi victima unor intamplari neplacute. Ieri, eram singura in masina si vroiam sa intru pe str principala, asa ca am oprit sa ma asigur. De pe trotuar a sarit un tip ciudat si cand mi-a izbit un pumn in masina, am zis ca a intrat pumnul prin tabla...Si e vb de masina pe care eu cu mana mea o spal, aspir, samponez, parfumez...ca tin tare mult la ea...Imi venea sa plang!!!A rupt-o la fuga. Ca de obicei, oamenii din jur nu au vazut nimic, nu-si complica existenta. E trist, dar e la noi, in Romania. La voi se intampla asa ceva? Fetele din alte tari?

#12
Mara76

Mara76

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 18 octombrie 2007 - 14:52

Fetele, primul meu gand a fost sa merg la politie, nu neaparat pentru zgarietura (care nu e prea mare si vizibila, cu polish cred ca se rezolva), cat pentru a-l reclama pe dobitocul ala. Cel mai tare m-a deranjat atitudinea, ca m-au tratat ca pe ultimul om. Dar gandul ca tre sa stau la politia de pe Grivitei 10 ore ma face sa-mi mai potolesc elanul justitiar, din pacate. Plus ca daca masina mea e un pic zgariata, a lui sigur n-are nici pe naiba si nu rezolv nimic. Ca na, am o poza pe Victoria... poate sa spuna ca l-am pozat in trafic, nu? M-am tot gandit si razgandit aseara si, pragmatic vorbind, nu prea am sorti de izbanda. :(

Si daca-mi ziceti cum sa atasez poza va arat si masina. :D


#13
Lorenza

Lorenza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 712 mesaje

Postat 18 octombrie 2007 - 15:41

quote:
Originally posted by Mara76

Fetele, primul meu gand a fost sa merg la politie, nu neaparat pentru zgarietura (care nu e prea mare si vizibila, cu polish cred ca se rezolva), cat pentru a-l reclama pe dobitocul ala. Cel mai tare m-a deranjat atitudinea, ca m-au tratat ca pe ultimul om. Dar gandul ca tre sa stau la politia de pe Grivitei 10 ore ma face sa-mi mai potolesc elanul justitiar, din pacate. Plus ca daca masina mea e un pic zgariata, a lui sigur n-are nici pe naiba si nu rezolv nimic. Ca na, am o poza pe Victoria... poate sa spuna ca l-am pozat in trafic, nu? M-am tot gandit si razgandit aseara si, pragmatic vorbind, nu prea am sorti de izbanda. :(

Si daca-mi ziceti cum sa atasez poza va arat si masina. :D



Eu in locul tau m-as duce,din orgoliu,macar daca nu pateste nimic,tot trebuie sa dea o spaga si nu scapa fara nimic!Altadata poate se simte si se da si el jos din masina.

#14
Lorenza

Lorenza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 712 mesaje

Postat 18 octombrie 2007 - 15:43

[.Am citit pe un forum despre soferi o poveste scrisa de un frustrat d-asta care spunea ca o tipa i-a luat fata ,desi omul era prioritar si intr-un impuls creeat de testosteronul ce ii fugea prin vene a scos capul pe geam si i-a urlat "fa vaco,esti chioara,baga-mi-as beep in gura ta?!" la care,tot frustratul marturisea in scris,citez :"tipa s-a uitat zambind la mine,a dat din umeri si a plecat mai departe.Ce vaca nenorocita,sa stea dracului mai bine acasa la cratita daca habar n-are sa s(i)ofereasca".
[/quote]

Ana ,cand si unde ai citit asta.Exact asa mi s-a intamplat mie,el ma injura si eu ii zambeam!Imi da impresia ca e vorba de mine,probabil totusi li s-a mai intamplat si altora.

#15
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 18 octombrie 2007 - 15:49

Lorentza,asta am citit pe softpedia.ro,pe forum auto si din cate imi amintesc incidentul se petrecuse in Bucuresti....asa ca nu cred ca tu erai in cauza...[:D]



Ana-Maria,mami deAlex&Luana



#16
Lorenza

Lorenza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 712 mesaje

Postat 18 octombrie 2007 - 15:52

quote:
Originally posted by Ana68
Lorentza,asta am citit pe softpedia.ro,pe forum auto si din cate imi amintesc incidentul se petrecuse in Bucuresti....asa ca nu cred ca tu erai in cauza...[:D]Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Ah,credeam ca sunt singura doamna![:D]M-am mai linistit acum.

#17
Mara76

Mara76

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 18 octombrie 2007 - 16:05

Nu esti, nu esti! Eu ma mai si hlizesc uneori. [;)]

Daca il conving pe barbatul meu sa mearga cu mine, sa nu ma plictisesc singura, cred ca ma duc in seara asta la politie. ;)

#18
DOR

DOR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 201 mesaje

Postat 18 octombrie 2007 - 18:45

Draga Ana,
Ma bucur ca ai inteles ce am vrut sa spun...nu la tine ma refeream cand am spus de frustrati, ci la cei care se exprima cum povesteai tu...astia chiar merita urari de "bine".[:D]
Eu te admir ca sofezi de atatia ani in Bucuresti, unde traficul este infernal , iar soferii excesivi de nervosi ...injura, claxoneaza...e teribil![bang] Iit trebuie nervi de otel ca sa faci 2-3 ore pe zi pana la serv, inaintand cu viteza melcului.
Fireste, la volan , primul lucru deprins cu naturalete, au fost injuraturile, urarile de bine cum le spun eu...gen "veni-ti-ar rau sa-ti vina", inainte chiar de a stapani manevrele.[:D]
Dar apoi mi-am dat seama ca gresesc, pt ca astfel ma enervez si apoi pot gresi si eu. Toti gresim , dar nu inteleg violenta in trafic...am povestit la capitolul anterior ce am patit eu in Buzau, am citit si la discutii generale ce a patit o fata in Bucuresti care a fost lovita de un individ cand se afla in cautarea unui loc de parcare...E nebunie...nu stii pe cine injuri, chiar daca esti perfect indreptatita...poate fi periculos. Asa ca mai bine zambesti, chiar daca in gand ii urezi lucruri nu tocmai dragute.[:D]

#19
DOR

DOR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 201 mesaje

Postat 18 octombrie 2007 - 18:52

P.S.: Precizez, insa, sa-l fereasca bunul Dumnezeu pe vreunul sa ma loveasca din vina lui...ca-l belesc, numai stresul meu de a nu face o boacana, cand eram incepatoare, mergeam cu ochii cat cepele, ca melcii. Asta nu inseamna ca acum sunt neatenta, dar nu mai sunt crispata.

#20
Annie80

Annie80

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.739 mesaje

Postat 20 octombrie 2007 - 22:07

[bang] am furat primul radar [bang]cam 60 de dolari cand am fost sa reinnoiesc masina mi s-a dat vestea...am crezut ca glumeste tipul, dar mia dat dovada de pe net, masina mea, drumul pe unde fusesem, suma ce trebuie platita si alte cele, dar nu a dat viteza....din cate am adunat socotit si impartit a fost ori pe autostrada cand cateva masini au incetinit si impletit pe sosea...si a trbuit sa le depasesc...ori int-ro localitate unde 10 Km sunt fara case si cum drumul era liber, am uitat sa mai incetinesc....
am fost ceva de genul...e imposibil nu se poate , e prima data in 4 ani decand conduc si 6 de cand am permis, si niciodata nu ma oprit politia (decat rutina)..si acum [bang] acum o sa-l pun in rama + chitanta ca de e primul meu radar, si coincidenta cu ceva timp in urma ma intrebam cum sta politia la sectorul platit amenzi...

...dar pe o parte am fost si usurat ca a fost numai unul

sper sa fie primul si ultimul

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -