Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un copil!


144 raspunsuri la acest subiect

#141
piticul

piticul

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 104 mesaje

Postat 28 mai 2006 - 22:50

Astazi nu prea am mai stat bine cu optimismul.Am facut ieri ultima doza de tratament pentru luna asta si m-am dus la culcare cu o durere urata de trompa si de ovar,pana pe picior.De dimineata s-a repetat acelasi lucru si apoi am avut o scurgere mai ciudata,dar a trecut durerea.Eu cred ca s-a curatat ovarul respectiv de uratenia aia de infectie.Inca sunt putin in dubii.Nu stiu daca sa ma duc la laparoscopie sau sa mai astept putin sa fac tratamentul poate se curata infectia si scap.Nu imi este frica de operatie pentru ca atat cat am inteles de la voi si am citit pe net,nu e mare lucru.Dar m-am saturat de placa medicilor ca dupa o astfel de operatie poti sa faci sarcina extrauterina.Pai atunci imi e mai bine asa...[q] cu trompele obturate.In rest,toate bune,am avut multe realizari la serviciu,am fost ocupata si mi-a fost chiar bine.Macar nu mai sunt deprimata cum eram la inceput cand mi-am aflat frumusetea de diagnostic.Dar mi se intampla sa imi visez fetitele tinandu-se de mana(intotdeauna mi-am dorit doua fetite) si sa ma trzesc cu lacrimi in ochi.Asta e,nu la poti avea pe toate.Eu am fost o norocoasa in viata,Dumnezeu mi-a dat de toate.Spune-mi despre tine,am vazut ca ai trecut pe naturiste.Ceva semne acum dupa operatie?Te doare ceva?Sanatate si sa auzim in curand si de lucruri bune,PITICUL(astazi,din pacate,semi-optimist)[:X]

#142
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 29 mai 2006 - 00:25

PITICULE ma bucur ca mi-ai raspuns la mesaj si-mi pare rau ca nu esti intr-o pasa tocmai buna! Las' ca-ti ridicam noi optimismul!! Mergi inainte cu tratamentul si poate o sa fie bine pina la urma si n-o sa mai fii nevoita sa faci laparo! Lasa laparo ca ultima solutie, dar sa stii ca nu e chiar asa de periculos sa o faci! Mai multe cazuri au ramas gravi si mult mai putine au avut extrauterine. Extrauterina se poate forma, bine merci si pe o trompa obturata la jumatate, deci faza cu extra dupa laparo, mai rar. Si sa stii ca daca nu este doar inflamatie si sunt si aderente pe acolo, nu se vor desfunda trompele doar cu tratament. Asa ca oricum decizia este doar a ta, la urma urmei! Daca tu simti ca asa e mai bine, lasa lucrurile asa! Despre mine, ce pot sa spun, am inceput un tratament naturist al prof. Andritoiu, l-am aflat de la fetele naturiste de pe aici si ma simt bine. Am sa ma monitorizez de sapt. viitoare, sa prind momentul cel mai oportun si o sa-l stresez pe sot cat pot de mult. Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare cu tine, sunt implinita profesional, am aproape tot ce mi-am dorit, mai putin un bebe drag. Dar sunt optimista din fire si nu ma las eu asa de usor, pina nu obtin bebele mult visat! Vreau sa faci la fel si sa nu te ia valul tristetii si al melancoliei! Nu stii ca "fara nor nu iese soare"? Te pupic cu drag si-ti doresc sa ti se implineasca minunea cat mai repede! http://photos.yahoo.com/ioanatugs

#143
piticul

piticul

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 104 mesaje

Postat 29 mai 2006 - 00:42

Si eu te pup,Ioana si iti multumesc.O scoatem noi cumva la capat pana la urma.Doar lumea e a oamenilor curajosi si a celor care incearca![cheers]

#144
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 29 mai 2006 - 01:05

PITICUL asa e iubita! [cool][cool] Nota 8 pt. optimism, pe ziua de azi! [cool] http://photos.yahoo.com/ioanatugs

#145
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 29 mai 2006 - 03:05

Fetelor va invit la un nou capitol : http://forum.desprec...?TOPIC_ID=76901 http://photos.yahoo.com/ioanatugs


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -