Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

BRANCA URSULUI IN TRAT.NATURIST


15 raspunsuri la acest subiect

#11
daniela_b

daniela_b

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.655 mesaje

Postat 10 mai 2006 - 00:43

eu am luat tinctura de BU fara sa imi spuna cineva, am citit pe net despre ea. Mi-am cumparat o sticla cu tinctura si am facut ca pe prospect, o lingurita intr-un pahar cu apa, de 4 ori pe zi.Bun. Acum merg la o alta farmacie naturista si doamna de acolo imi da peste cap tot ce stiam eu si anume imi spune ca trebuie sa pun tinctura de BU in ceaiul de BU, de 3 ori pe zi...Ma rog, m-am gindit ca poate asa e bine. Cumpar si de una si de alta, ajung acasa si citesc prospectul ceaiului ( de la Favisan) mai cu atentie. Ei, aici scrie ca se pune o lingurita de planta sublingual si dupa ce se mesteca, se inghite cu putina apa.. De asemenea mai atrage atentia ca supradozarea duce la hipertensiune.. Eu acum ce fac? Sa o iau si pe una si pe alta? Dar n-o fi prea mult? Sa fac ceai(infuzie) si sa pun tinctura in el? Pai si cum sa fac ceai daca pe prospect scrie clar :sublingual? Sint total aiurita, habar n-am, de unde stiam ca e bine cum faceam inainte, acum sint in ceata.. Ma ajuta cineva sa ma lamuresc??? Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

#12
miki-miki

miki-miki

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.974 mesaje

Postat 10 mai 2006 - 00:55

Daniela_b branca ursului o poti lua in 4 variante: -Tinctura de 3 sau 4 ori pe zi cate o lingurita in putina apa inainte de masa. -pulbere din planta macinata( ceea ce nu-ti recomand deoarece are si pamant prin ea) cate o lingurita de 3 ori pe zi sublingual inaite de masa. Se tine 15 min sub limba. -ceai de 3 sau 4 ori pe zi. -capsule cu extract de branca ursului 3 sau 4 pe zi Tb sa-ti alegi o varianta nu sa le combini deoarece creste doza de substanta activa in organism. Cel mai bine este sa iei tinctura sau capsulele pt ca isi fac efectul mai bine. F bine era si cu pulberea sublingual dar de unde planta perfect curata fara pic de pamant in ea? Succes! Miki Lasati barca la apa ! Undeva, in larg, un om se ineaca.EDWARD SMITH UFFORD

#13
daniela_b

daniela_b

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.655 mesaje

Postat 10 mai 2006 - 01:09

Miki, iti multumesc frumos[flo], chiar aveam nevoie sa aud ca nu trebuie combinate, uneori ma impiedic in cea mai simpla logica... Asadar o sa iau ca si pina acum, tinctura de 4 ori pe zi, in putina apa... Ce-o fi fost in mintea acelei doamne, de ce induce lumea in eroare?? Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

#14
borziche

borziche

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 12 mai 2006 - 12:38

fetelor, eu am o obsesie (pe langa aceea de a avea un bb) am impresia ca de cand beau tinctura de branca ursului ma tot ingras oare din cauza tincturii sau pur si simplu mananc eu mai mult?

#15
Stelutza_36

Stelutza_36
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 12 mai 2006 - 15:08

[hia] stie cineva daca pot sa iau tinctura de branca ursului daca sunt sub tratament cu Dostinex (pentru a scadea nivelul de prolactina)? sa incep numai dupa ce termin tratamentul cu Dostinex?

#16
Stelutza_36

Stelutza_36
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 12 mai 2006 - 15:26

inca o intrebare: am citit in prospectul tincturii ca se va evita expunerea la soare. ce faceti fetelor vara, in concediu?


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -