Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

VITILIGO (2)


301 raspunsuri la acest subiect

#221
anca tanasica

anca tanasica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 20 august 2006 - 13:47

Composition of Leucotin: Ingredient Name Dilution Echinacia D4 + 40C Ars Suf Flav D10 + 100C Chaulmoogra D10 + 100C Hydrocotyle D2 + 20C Psoralia D1 + 10C am mai scris o data compozitia la trat homeopat american...poate gasiti prin Buc.sa.l prepare cineva... Contra-Indications: No contra-indications are established. Precautions: Keep this medicine away form children. Storage: Keep in a cool and dry place. Dosage: Adult: 15 drops Childeren: 7 drops To be taken twice daily. Dilute drops in to some water and drink normally. Treatment Period: Two to three months depending upon severity of condition. Packing: Standard packing of 30ml bottle. Guarantee: Unsatisfactory results after following instructions for two months automatically qualify you for a complete refund with no questions asked. www.leucotin.com zice ca e safe si pentru copii...dati de veste dc gasiti o farmacie care sa prepare dilutiile alea... si...din nou...succes... Anca si Alexandra (10 nov.2003) poze: http://community.web...alexandra_ioana

#222
gabi30

gabi30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 99 mesaje

Postat 21 august 2006 - 12:13

Anca in legatura cu transplantul de celule.La Cluj o singura dr.face asa ceva.La clinica de dermatologie.Este un program mai "experimental" sa zic , deoarece nu se foloseste frecvent dar cica ar da bune rezultate.Trebuie sa fie si in orasul vostru o clinica de dermatologie in care sa se practice asa ceva.Intreaba si tu acolo. Eu inca nu sunt pregatita sa il incerc. Mi-am facut rost de Melaoline si o sa incerc sa fac sedintele la clinica de dermatologie Cluj daca dr. ar fi de acord sa nu merg la solar.La mine au intrat destul de bine pigmentii.Unele locuri sau bronzat pur si simplu in altele au intrat puncte de pigment.Si nici nu am reusit sa stau regulat la soare. Gabi

#223
sanziana72

sanziana72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 846 mesaje

Postat 21 august 2006 - 17:58

Tocmai am citit despre pitiriazis si am vazut ca si el poate aparea ca niste pete albe (printre alte manifestari).

Mamica dulce, s-ar putea ca fiul tau sa aiba mai degraba asa ceva decat vitiligo, dar trebuie vazut de un dermatolog.

La Marina nu stiu, zona e prea intinsa ca sa fie asta, dar eu inca sper sa fie altceva.

Oricum, daca e vitiligo voi incerca sa fac rost de Leucotin ca e mai natural si am rugat o prietena sa imi aduca Novitil (am vazut ca e mai mult din plante si cu aloe vera).

A incercat cineva cu gel de aloe vera sa vada daca are rezultate !?


Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.


#224
anca tanasica

anca tanasica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 22 august 2006 - 10:33

quote:
Originally posted by sanziana72
Tocmai am citit despre pitiriazis si am vazut ca si el poate aparea ca niste pete albe (printre alte manifestari). Mamica dulce, s-ar putea ca fiul tau sa aiba mai degraba asa ceva decat vitiligo, dar trebuie vazut de un dermatolog. La Marina nu stiu, zona e prea intinsa ca sa fie asta, dar eu inca sper sa fie altceva. Oricum, daca e vitiligo voi incerca sa fac rost de Leucotin ca e mai natural si am rugat o prietena sa imi aduca Novitil (am vazut ca e mai mult din plante si cu aloe vera). A incercat cineva cu gel de aloe vera sa vada daca are rezultate !?Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... PozeDragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.
leucotin...da...novitil...io zic ca e prea mic...in fine...nici cu vitix si nici cu novitil nu.s efecte spectaculoaseam mai gasit un site:http://www.vitiligo.ro/medici.phpAnca si Alexandra (10 nov.2003)poze:http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

#225
anca tanasica

anca tanasica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 22 august 2006 - 10:37

De ce sa ma obosesc sa tratez boala daca permanenta repigmentarii nu e garantata? Acesta este un gand frecvent in randul celor cu vitiligo. Pentru multi simpla urmare a unui tratament este o unealta emotionala in lupta cu boala. In al doilea rand cu cat este mai mare zona afectata cu atat va fi mai greu de repigmentat la momentul cand vor fi disponibile tratamente mai bune. Se preconizeaza ca in urmatorii 5-10 ani va fi dezvoltat ceva revolutionar pentru vitiligo. de pe www.vitiligo.ro Anca si Alexandra (10 nov.2003) poze: http://community.web...alexandra_ioana

#226
anca tanasica

anca tanasica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 22 august 2006 - 10:42

caut sa cumpar lampa UVA pentru a face trat.sotului meu mai facil...ii e greu sa mearga la solar din 2 in doua zile...si la soare nu poate sta pre mult...iar lampa UVA este cea mai putin nociva pentru piele si cea mai recomandata in trat.vitiligo...dc stiti de asa ceva va rog dati de stire... Anca si Alexandra (10 nov.2003) poze: http://community.web...alexandra_ioana

#227
arinna

arinna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.230 mesaje

Postat 22 august 2006 - 18:15

Anca, foarte interesant siteul !!![flo]Asa am observat si eu, cand faci tartament te simti mult mai bine...si mai ales trebuie respectat cu strictete si pe termen lung... Despre lampa nu stiu ce sa zic auzisem pe cineva care avea dar a plecat tot in Canada, sa vad daca mai pot lua legatura ... Deci solarul nu e indicat, chiar ma intrebam ce diferenta e intre raze si solar pentru vitiligo... Nu stiu daca Novitilul e la fel cu Vitixul, nu prea cred pt ca am auzit de rezultate mult mai bune pe forumuri... ........................ Knowledge is power!

#228
arinna

arinna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.230 mesaje

Postat 22 august 2006 - 18:25

Anca tot pe siteul dat de tine scrie : In curand va fi disponibila si sectiunea MAGAZIN, de unde se vor putea cumpara lampi nbUVB, instrumentul cel mai eficient la ora actuala pentru tratarea bolii. Navigarea se face folosind meniul de sus ........................ Knowledge is power!

#229
gabi30

gabi30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 99 mesaje

Postat 22 august 2006 - 19:04

anca vezi aici: http://www.rommedica...medica 2006.pdf sunt tot felul de firme..denumire+prezentare servcii...adresele lor..etc eu nu am avut rabdare sa caut gabi

#230
arinna

arinna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.230 mesaje

Postat 23 august 2006 - 05:49

Anca, am aflat ca lampa a putut fi cumparata de la Metro asa ca incerca acolo... ........................ Knowledge is power!


Panic Questions

  • copil agitat

    Diana2024
    - iun 09 2024 20:31

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

Last Blogs

  • Eu cu bebe in spital

    Ste01
    - Ieri, 16:40

  • Morfologia de trimestrul al doilea

    elena87
    - Ieri, 14:41

  • Experienta nasterii intr-o maternitate de stat

    CatalinaComan
    - Ieri, 12:28

  • Sarcină alături de o pisică

    DeeliaElena
    - Ieri, 12:11

  • Pregatiri ptr nastere

    Adryanna1991
    - Ieri, 10:47

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -