Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Platfus la 1 an si 4 luni


28 raspunsuri la acest subiect

#11
corinadana

corinadana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.486 mesaje

Postat 29 martie 2006 - 22:50

Belnicol cumpara i incaltari de piele care sa i sustina piciorusul!!!Nu i da incaltari de panza sau mai stiu eu ce materiale moi!Cu asta il ajuti mult pe bb!!! corinadana mama Ralucai www.ralucaostoia1.exploretalent.com

#12
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 00:33

Si noi am patit la fel...la 1.6 ani am fost diagnosticati cu platfus si ni s-au recomandat ghetute cu talonet chiar si pe vreme de vara...
Nu m-a multumit diagnosticul si am consultat alt dr care mi-a spus acelasi lucru pe care l-a scris si Crisia...

In schimb mi-a recomandat sa il las cat pot de mult in picioarele goale (fara sosete) si mai ales pe nisip sa mearga mereu cu picioarele goale...la locul de joaca sau la plaja...
Asa am facut, si acum la 3 ani are un picior cum nu se poate mai frumos!!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radu[avion]si David[marinar]



David[cool]





#13
greieras

greieras

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 976 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 05:47

Si noua aici ni s-a spus ca din momentul in care merge fetita sa o lasam prin casa in ciorapei si doar pe afara cu incaltaminte, pt. ca altfel ar putea sfarsi cu platfus. Asa ca o lasam cat mai mult desculta.


Gloria si Eva (22 dec. 2004)


poze

#14
belnicol

belnicol

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 11:07

OK, fetele, inca o data va multumesc. O sa mai am rabdare si am sa vad cum evolueaza. Eu chiar faceam greseala de a-l tine incaltat si prin casa, dar de acum descult va sta, mai ales ca se incalzeste. Multa sanatate. nicoleta si matei

#15
Natasa

Natasa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.248 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 11:52

Eu ma intreb daca medicii care spun ca un copil are platfus la 1 an au dat vreodata pe la facultate sau au facut-o prin corespondenta! Chiar asa de invechiti si prafuiti sint incit nu se pot pune la curent cu ce mai e nou in medicina? Am vazut in parc un copil de un an si un pic, abia invatase sa mearga, care purta niste ghete oribile, inalte, facute la comanda dintr-o piele dura pentru ca dupa mintea doctorului avea platfus! Asta e inconstienta! Daca nu ai la indemina internetul sau un alt medic mai bun, atunci iti chinui copilul.

#16
belnicol

belnicol

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 12:05

quote:
Originally posted by Natasa
Eu ma intreb daca medicii care spun ca un copil are platfus la 1 an au dat vreodata pe la facultate sau au facut-o prin corespondenta! Chiar asa de invechiti si prafuiti sint incit nu se pot pune la curent cu ce mai e nou in medicina? Am vazut in parc un copil de un an si un pic, abia invatase sa mearga, care purta niste ghete oribile, inalte, facute la comanda dintr-o piele dura pentru ca dupa mintea doctorului avea platfus! Asta e inconstienta! Daca nu ai la indemina internetul sau un alt medic mai bun, atunci iti chinui copilul.
Sa stii ca intrebarea asta mi-o puneam si eu impreuna cu sotul, dupa ce mi-au spus la spital ca e prea devreme sa se pronunte. Eram complet derutati, cum se poate ca doi medici sa ne spuna lucruri atit de diferite ? Of, de asta trebuie sa mergem la 10 doctori pentru cind avem o problema. nicoleta si matei

#17
corinadana

corinadana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.486 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 22:30

quote:
Originally posted by belnicol
quote:
Originally posted by Natasa
Eu ma intreb daca medicii care spun ca un copil are platfus la 1 an au dat vreodata pe la facultate sau au facut-o prin corespondenta! Chiar asa de invechiti si prafuiti sint incit nu se pot pune la curent cu ce mai e nou in medicina? Am vazut in parc un copil de un an si un pic, abia invatase sa mearga, care purta niste ghete oribile, inalte, facute la comanda dintr-o piele dura pentru ca dupa mintea doctorului avea platfus! Asta e inconstienta! Daca nu ai la indemina internetul sau un alt medic mai bun, atunci iti chinui copilul.
Sa stii ca intrebarea asta mi-o puneam si eu impreuna cu sotul, dupa ce mi-au spus la spital ca e prea devreme sa se pronunte. Eram complet derutati, cum se poate ca doi medici sa ne spuna lucruri atit de diferite ? Of, de asta trebuie sa mergem la 10 doctori pentru cind avem o problema. nicoleta si matei
Nici asta nu i o solutie ca daca cei 10 isi expun sa zicem 4,5,6 pareri diferite?! Atunci esti de tot in ceata!!! corinadana mama Ralucai www.ralucaostoia1.exploretalent.com

#18
bubu05

bubu05

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.259 mesaje

Postat 31 martie 2006 - 01:16

Fetelor, ma bag si eu in seama! Sper sa nu fiu prea [mariaj], dar va intreb: adica ghetutele alea inalte, oribile, rigide sun cu talonet si sunt recomandate la platfus, ok? Dar incaltarile obisnuite, pt. bebei, care au in interior ridicatura aia mica, tot taloneta ii zice, aia e recomandata nu??? Ca noi numai asa i-am luat lui Vlad incaltamintea si nu are nici o problema de genul asta. Prin casa si eu tot in ciorapei il tin, cu toate ca am prietene care ii tin incaltati si ma freaca si pe mine la melodie cu chestia asta.
Scuze daca sunt [mariaj]

Oana si [bonjovi] Vladutz (2 ianuarie 2005)
[foto]Poze cu Vladutz

#19
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 31 martie 2006 - 02:28

Corectati-ma daca gresesc...
Dar in 2 ani de stat in uk, si aici in sua, nu am vazut nicaieri incaltaminte cu talonet din ala de care vb bubu...
Doar in Romania am vazut asa ceva...

Noi am folosit doar incaltaminte normala, cum purtam si noi, fara talonet, nu gheata decat iarna, fara blanuri (mi se pare ca mai mult ii tine piciorul rece decat cald), usoara, sport, de piele si cat mai lejera.

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radu[avion]si David[marinar]



David[cool]





#20
corinadana

corinadana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.486 mesaje

Postat 31 martie 2006 - 02:45

quote:
Originally posted by sinzi_ana
Corectati-ma daca gresesc...Dar in 2 ani de stat in uk, si aici in sua, nu am vazut nicaieri incaltaminte cu talonet din ala de care vb bubu...Doar in Romania am vazut asa ceva...Noi am folosit doar incaltaminte normala, cum purtam si noi, fara talonet, nu gheata decat iarna, fara blanuri (mi se pare ca mai mult ii tine piciorul rece decat cald), usoara, sport, de piele si cat mai lejera.Iau in fiecare zi viata de la capatSinzi, Radu[avion]si David[marinar]David[cool]
Sanzi ana cumpara i incaltari Naturino ( Italia) sau Elefanten (GERMANIA ), incaltari mai scumpe dar de f buna calitate!! Toate au acea taloneta, ridicatura, in interior. Noi numai asa ceva cumparam.Se gasesc in magazinele de incaltari ptr copii.Cauta le sau intreaba de ele. Sunt minunate.Bubu e f bine ce faci tu ptr bebica. Pantofiorii cu talpa dreapta in interior distrug picioarele copilasilor!!corinadana mama Ralucai www.ralucaostoia1.exploretalent.com


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -