Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

"Cei mai iubiti dintre paminteni" :-) (2)


303 raspunsuri la acest subiect

#51
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 03 noiembrie 2006 - 21:47

ce faceti aici, eu am ajuns deja la Munte si voi nu scrieti??

:)0



e un viscol teribil, ca in ianuarie.






Sabina si [hippi] Sofia Galagia





Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.



#52
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 03 noiembrie 2006 - 23:54

Brrr, e un frig la noi! Nu e zapada, dar a fulguit, insa la mama la Zalau e zapada, a nins ca de Craciun! La noi e ger si vant, -4/-5 grade. La pranz erau 2 grade. [xx(]



Justin Timberlake a castigat BEST MALE [;)] la MTV europe music awards ce s-a desfasurat la Copenhaga.[il]



Sabinutzo, spor mult!



pupi la bobor scandinav!



Mihaela si fetele mele



#53
mara03

mara03

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 849 mesaje

Postat 03 noiembrie 2006 - 23:59

naseara!



io iar vin sa va bat la cap cu filme: am vazut recent "the new world" si mi-a placut tare tare mult. am plans de ma durea sufletul...[alcool]

cine-a vazut "the thin red line" gaseste multe elemente comune dar pe mine asta nu m-a deranjat foarte tare. iar gagicuta a fost de milioane.



vaz ca in rest avem cam multe absente nemotivate pe-aici...deh, suntem adolescenti, ce naiba!



hmmm, mi-am amintit o faza legata de adolescenta si perioada liceului...eram in aceeasi clasa cu ionu' si una din numeroasele crize ale varstei [:D]ne-au apucat tocmai la scoala ... asa ca suparati nevoie mare ne-am hotarat noi sa chiulim de la ore sa ne rezolvam problema. si iesm noi pe poarta liceului, si cu cine dam nas in nas? cu diriga! si incepe ionu sa i se planga si se uita ea asa lung la noi si cand ne vede atat de suparati zice: "bine mergeti si rezolvati-va problemele dar in cel mult doua ore sa fiti inapoi la ore". [:D]a fost tare simpatica faza...ce vremuri...nici nu-mi mai amintesc bine de ce ne certaseram noi atunci...



claudia, si la noi sunt mici chiriile. 180.000 lei pentru garsoniere si 250.000 lei pentru ap. cu 2 camere. merci de vestea buna, eu n-am auzit nici o stire...adevarul e ca suntem cam rupti de stiri si alte chestii...n-am mai vazut-o pe esca de cel putin o luna...[:D] da' asta e cand ai copii mici. [bibe]



***

***majestate***





#54
doruletz

doruletz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.979 mesaje

Postat 04 noiembrie 2006 - 03:12

nsoir

dadu melancolia peste noi vaz ca tacuram in cor.

mara, ai dreptate, cred ca de la locatia asta adolescentina ni se trage, in ultima vreme avusei si io flashuri cu intamplari petrecute in timpuri imemoriale (unele pe care nici nu credeam ca le mai tin minte). Batranetile maica...

Sabina, iar plecash la munte? pune si tu niste poze cu baba iarna ca p'acilea nu avem sanse s-o zarim.

Mihaelo, cui adresasi inimoarele, lu Timberlake ala sau orasului danez si micii lui sirene?



Vaz ca incepuram sa discutam despre vreme (adica io incepui [:D]), cica asta e echivalent cu cautatu in cap al verisoarelor primate (cf psihologiei evolutioniste).

Apropos de asta dar si de filmuletu de-l pusa lilutza, uite un articol despre sanii barbatilor si rolul lor. Mie imi placura comentariile, mai ales apelativul "bou cu tzâte" [:D]



Atentiune la euorii nemtesti, cica se dezintegreaza de indata ce sunt retrasi din bankomat. testele aratara ca ar fi fost tratati cu sulfat care in contact cu umiditatea (transpiratia mainilor) se transforma in acid sulfuric si ..gata! Io zic ca aia de facura chestia asta au vrut sa demonstreze zicala aia cu 'banii care se scurg printre degete' ...desi unii ca mine n-au nevoie de nici un acid ca sa o puna in practica .



Inca una (trista) si gata: revista americana "science" a publicat un studiu care zice ca din cauza poluarii si a pescuitului intensiv si ilegal, in 2048 90% din speciile marine comestibile vor disparea, locul lor fiind luat de alge verzi iar oceanele vor deveni niste balti moarte [q].

Prin urmare trebe sa nu mai mancam peste ca sa boicotam industria pescuitului ... n-ar fi asa o mare tragedie oricum nici pestele nici fructele de mare nu mergeau cu vinu rosu [alcool]



PS hai sa nu inchei totusi cu vestea asta trista ci cu una mai optimista: auzii la radio ca o fetitele nascute in utimii ani au 50% sanse sa atinga o varsta cuprinsa intre 100 si 120 ani. Crestem oamenii secolului viitor, fratilor. Insa pana atuncea omu viitorului continua sa joace tzontzoroiul pe nervii mei (ziceti mersi ca poza n-are sonor)



ce de mai scrisei, mai viu io

#55
arboria

arboria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.067 mesaje

Postat 04 noiembrie 2006 - 05:08

se aude, doru, se audeeeee [:)]
zi merci ca n-ai doi

la noi nu e iarna, e toamna tare frumos colorata si uda rau - ploo de o saptamana si nu ne iarta nici viitoarea

mara, sa n u-ti para rau ca n-ai vazut-o pe esca, stiri gasesti aici. bine ca iti faci timp sa vezi asa filme



Daca esti Pârâcios


#56
voljena

voljena

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 320 mesaje

Postat 04 noiembrie 2006 - 05:19

iar madonna n-a luat nika la copenhaga [alcool]

da' e frumoasa aia mica roz chiar si urland [:)]... era sa-mi bag degetele in urechi si fara sonor... deh! is traumatizata [:D]

aci miroase a iarna... e friiig... vreau sa vina vara!

in linie dreapta care stati cel mai aproape de londra... poate ma lipesc si io sa o trimit pe fie-mea saptamana aia cat merg in israel... mi-a tras clapa prietena mea [bang] s-o trimit iar in romania?... poate de data asta chiar se ataseaza aia de la politia de frontiera de ea definitiv [hot]



#57
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 04 noiembrie 2006 - 14:06

Buna dimineata :-))

Io fusei tare ocopata saptamina asta si inca o sa mai fiu vreo doo cel putin...si asta mi se trage tot de la brutarii aia de-i vizitaram acu' freo luna, la miez de noapte [alcool]

Alminteri, pe-acilea e intuneric mai tot timpul (liber) si miroase rau a iarna...ca la Londra :-))

Voljena, pune fata pe avion de la Stansted la Esbjerg, ca ti-o preiau io de-acolo...:-))

doru', zimbesc, da' zau ca mi-e mila de capu' tau [:D]...si vaz furati la biserica...il luarati si pe xeno??? Cit despre organele noastre inutile, daca tot sint inutile, de ce naiba or durea asa de rau??? [alcool] ( ca ccc cazui odata-n coccis la patinoar si nu va spui cam cum am mers la toileta vreo doo saptamini, asa cevaaa).

Cit despre filme, va recomand si io unul, incredibil de amuzant (despre irlandezi revolutionari, preoti catolici si cupii transsexuali [cool]) Si tot din aceeasi categorie, Transamerica, unde o Desperate Housewife joaca perefect rolul unui doamne care se trezeste deodata cu-un copil adolescent!! Gisas [:D]

Va pup...(noi sintem invitati azi, iar la o masa-n familion si nu ne trage ata deloc...)



pozulici si calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

#58
voljena

voljena

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 320 mesaje

Postat 04 noiembrie 2006 - 15:52

'neatza

azi mergem sa vedem 'borat'... prea e multa agitatie sa nu vad si io despre ce-i vorba [;)]



lilanda - ce e dom'le cu brutaria aia? nu-s de ce ma duce cu gandul la red shoes diaries [:D]



si nu zi inca o data ca-s asa disperata... si stansted e aproape [alcool]



ma duc sa arat fierul de calcat la niste camasi... [hot]

#59
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 05 noiembrie 2006 - 00:25

Bonsoir :-))...nu ne duseram la masa in familion, staturam pe-acasa, la facut curat, aspirat si periat par de-al lui don Ilie.

voljena, pai daca nu gasesti diloc ccc cu cine sa lasi fata, io chiar vorbesc serios s-o trimiti incoa...nu se cheama nici ca sta singura de la 9 la 5, ci cu catelul. In plus, pe 11 pot s-o duc si la baieram [ispita] Cit despre brutari...hehehe...e treaba serioasa de designeri. Tre' sa facem ceva cu ei ca sa nu dispara ca si ocupatiune...insa tre' sa-i convingem ca mai bine ii facem artisti decit sa la concepem o masina noua de mixat ori de taiat aluat ...[alcool]...si vazui ca Romania fights back against "The Sun" (parca aia ne fac "lobby", nu???).

Restu' lumii, ce face....a intrat la hibernare??? :-))



pozulici si calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

#60
Adela99

Adela99

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.202 mesaje

Postat 05 noiembrie 2006 - 13:10

'neatza!

rayu, felicitari pentru slujba! [cheers]
doruletz, ai o frumusete de fetitz [olala]
sabinel, spor la treaba [biz]
lilutz, pai ratarati voi masa gata pusa in favoarea curateniei? :-)

viu in curand, nu ma lasa cainele sa scriu, isi cere drepturile ... daca nu-i unu' ii alalalt :-))


Panic Questions

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - Ieri, 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - Ieri, 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

Last Blogs

  • Săptămâna 26

    lili.95
    - Astăzi, 13:07

  • Vreme frumoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:40

  • Cumparaturi È™i curatenie

    FloreClau
    - Astăzi, 11:44

  • Cum s-a schimbat corpul meu în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 08:05

  • Numele fetitei, o provocare

    RoxiMada
    - Ieri, 20:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -