Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Constanta te saluta!(61)


148 raspunsuri la acest subiect

#21
mygirl

mygirl

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 138 mesaje

Postat 27 decembrie 2005 - 14:39

La multi ani Stefanilor si Stefaniilor!!!
Irina, bine ai venit si sa-ti traiasca puiutul Matei Cristian, ca e tare dulce.
Noi am fost cuminti, a venit Mosul, primul nostru Craciun in 3 a fost minunat, chiar daca nu a adus multe cadouri a fost plin de fericire si caldura. Alexandra ma uimeste pe zi ce trece cu progresele pe care le face, vrea sa stea numai in picioruse, se riduca singura la bara patutului, vorbeste(pe limba ei) la telefon, spune incontinuu TATA si rade mereu cu guritza ei stirba(inca) de-mi vine s-o mananc. Zilele astea am fost nevoita sa fac pe gardianul, ptr ca oriunde mergeam in vizita toti incercau sa-mi indoape copilul cu diverse- sarmalutze, cozonac, friptura....Normal, i-am dat si eu sa guste cate putin din ce aveam pe masa, dar din ce stiam ca-i facut de mine si e sigur ptr sanatatea ei. Ma bucur ca am scapat si de cosmarul mucisorilor care ne-au facut cateva zile grele. Acum ne pregatim sa iesim afara sa profitam de vremea buna. Va pupam!

Oana,[mamica]de [copil]Alexandra-Elena (18 mai 2005)
Pozele noastre


#22
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 27 decembrie 2005 - 14:59

Hello mami IRINA! Cum e bb, cuminte, mamcacios, somnoros? Mygirl, de cand n-ai mai trecut pe aici! Nici eu prea des, dar citesc si nu prea ai frecventat! Alexandra ta are un chip de fetita in toata regula, cred si eu ca toti o considera in stare sa pape sarmale! Bine ca ai pazit-o! A zis TATA, deci? ca si noi( la vremea respectiva)

#23
dianamaria

dianamaria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 526 mesaje

Postat 27 decembrie 2005 - 15:06

La multi ani fericiti, sa fiti iubite, un an nou mai bun ! La multi ani Stefan, Stefania! Diana

#24
irina81

irina81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 202 mesaje

Postat 27 decembrie 2005 - 15:40

va multumesc pentru urarile de bun venit!

Matei a facut o forma usoara de laringita in urma unei viroze pe care am tratat-o cu Paracetamol,apoi Nurofen,Augmentin,Rinxil pentru nasuc, Ambroxol si ca gluconic.Am intrerupt antibioticul,a scazut febra si vreau sa incep sa-i dau Paxeladine (inca mai tuseste dupa Abroxol) si Fluimucil.
In rest,e un copil cuminte,il alaptez la san,am inceput sa papam suc de mar si morcov,dar am intrerupt de cand cu viroza.

E asa de frumos afara,nu l-am mai scos de vreo 2 sapt si inca mi-e teama pana cand nu se reface complet!

Va pup!!!!




Irina si [copil] Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

#25
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 27 decembrie 2005 - 17:39

Irina, e cam micut Matei pentru diversificare! Poate s-a mai schimbat cate ceva de cand era fii-mea bb, dar macar 4 luni sa pape doar laptic de mami! Nu e pregatit stomacul inca! Si cu raceala, cine ti-a recomandat antibiotic? Cat i-ai dat? De ce l-ai intrerupt?

#26
ege

ege

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 27 decembrie 2005 - 17:52

irina bine ai venit fetele sunt f dragute si f promte.asa ca poti intreba orice insanatosire grabnica lui matei va pup ege

#27
mygirl

mygirl

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 138 mesaje

Postat 27 decembrie 2005 - 18:08

Crixia, intr-adevar, ajung foarte rar sa scriu, cunosti si tu cauza foarte bine- cand ma vede Alex ca tastez ceva, sare pe mine, vrea ea sa scrie prima si nu mai apuc sa pun mana pe tastatura- asa cu ea in brate apuc sa citesc, dar de scris cam rarutz...si cand doarme nu prea stau la calculator, ca am o gramada de facut prin casa.
Irina, asa cum a spus si Crixia (mentorul meu la capitolul bebe), e pacat sa incepi diversificarea asa devreme, mai ales daca papa laptic de la tine. Eu am alaptat-o exclusiv pe Alex pana la 5 luni jumate, apoi am inceput incetisor cu suc de mar, morcov, portocala. Si acum laptele este baza dar pe langa papa fara probleme si alceva. Crede-ma, e atat de simplu cand alaptezi si nu stai cu grija mancarii ptr bb...si in plus e mult mai bine ptr el. Sanatate multa micutului!

Oana,[mamica]de [copil]Alexandra-Elena (18 mai 2005)
Pozele noastre


#28
Ontica Camelia

Ontica Camelia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.452 mesaje

Postat 28 decembrie 2005 - 10:16

'Neata!
Cu intarziere uram si noi Stefanilor si Stefaniilor multa sanatate, fericire si un calduros La multi ani! [s] [s] [s]
Irina bine ai venit in "gasca" de la C-ta.




[pegeam][pegeam][pegeam]

Sarbatori fericite!
poze cu noi

[pup]

Camelia & Alexandra Elena [bonjovi] (27 feb 2004)


#29
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 28 decembrie 2005 - 10:42

LA multi ani cu intarziere pt Stefani!!!! Bine ai venit Irina!!! Noi suntem in continuare cu agenda plina...uf...vreau si eu sa stau pe acasa, ca m-am saturat de vizite si sarmale!!!! Iau in fiecare zi viata de la capat Sinzi, Radu[avion]si David[marinar]

#30
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 28 decembrie 2005 - 10:54

buna dimineatza dragelor! La multi ani pentru Stefanii si Stefanutzele de ieri! si noi...ca Sanzi, super ocupati. mai ce de vizite zilele astea! sper sa mai apucam sa si lenevim nitel. Irina bine ai venit rintre noi! sa iti traiasca baietelul! intr-adevar, ca mic pentru diversificare....poate e mai bine ca ati lasat-o balta. mai asteapta nitel, e asa mic! Cristinel saru mana de poze, le-am descarcat acum! incerc sa pun si eu niste poze si revin! o zi frumoasa tuturor!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -