Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Sezatoarea canadiana (52)


303 raspunsuri la acest subiect

#21
Cricor

Cricor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 16 octombrie 2006 - 16:16

Ange, cand veniti mai exact in Toronto? Noi plecam la Blue Mountain, dar poate daca stati mai multa vreme incropim ceva. Speranta mea e sa nu sfarsesti prin a ma vedea doar pe mine, si poate pe CataD care stiu ca n-o sa ma abandoneze...

Nelia, noi sunam cu g3telecom (9/min), personal sunt foarte multumita. Iti incarci un fel de cartela cu care suni de oricunde (asta era foarte important la mine ca sa pot suna si de la serviciu). In ultimul timp ma suna unii de la Call Select, m-au asasinat cu telefoanele, sunt neobositi (ma suna de doua ori pe seara ca ne au in baza de date de doua ori :)) si au pret mic: 6.9/min oricunde in Ro. Asa ca acum ma gandeasc sa-mi mut long-distance cu astia sa am g3telecom ca varianta de serviciu.

Melody, imi trimiti si mie foile alea de zici ca le ai? Ca la mine paranoia e in floare, in fiecare zi ma gandesc ca ce bine ca sotu' merge cu autobuzul, macar pe el sa-l aibe copilul.

Mie nu-mi vine sa cred ca vine iarna... am cunoscut o tipa din Iordania care mi-a zis ca ea n-a scapat de depresia de iarna pana nu s-a apucat de yoga. Cum n-am de gand sa ma apuc de yoga...raman cu depresia.

Ira, am si eu o intrebare. Nu stiu cum e la Montreal, dar aici toata lumea isi da copilul la pian (sau pian si vioara), asa incat incep sa ma simt nelinistita ca-s o mama denaturata si nu educ copilul multilateral. Copilul meu are 5 ani (e baiat) nu stiu daca e talentat sau nu, banuiesc ca nu (ce sa iasa din doi ingineri fara imaginatie), dar ma gandeam ca poate ar trebui sa-l duc totusi sa ia niste lectii. E la varsta potrivita, sau deja am pierdut startul? Nu vreau sa fie pianist de concert (oricum e mult prea lenes pentru asta), ci mai degraba sa-si descopere (eventual) un hobby care sa-l ajute in viata sa treca peste nunumaratele mizerii care ne asteapta pe toti.

#22
Emilly

Emilly

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 579 mesaje

Postat 16 octombrie 2006 - 16:48

nelia pai si ce daca prietenii au familiile lor, ca doar acu nu-i sigur ca Doamne fereste se si intimpla nenorocirea.La urma urmei sunt niste formalitati care trebuiesc facute si de care speram noi sa nu avem nevoie niciodata si sa traim bine sanatosi pina la adinci batrineti si sa ne crestem si nepotii.Uite ce tablou frumos...
Si eu tot pentru linistea mea sufleteasca vreau sa-l fac, sa stiu ca nu ramine a nimanui copila.Noi avem norocul de a avea verii aici, e mare lucru sa ai pe cineva din familie la atata distanta de casa...

Ioana multumesc pentru rapuns!poate we ce vine mergem si noi cu toate ca orele nu-s tocmai bune o sa ne riscam sa nu mai culcam copila la prinz.

Ange nu stiu cind incep munca, deocamdata sunt la faza de imrastiat cv-uri si mai e un loc unde am avut interviu deja, tre sa-i sun sa le spun ca sunt apta de munci acum.

Ana cum mai e la munca la tine?cum mai esti?

Ira eu am vazut filmul de 2 ori si intr-adevar e bestial.

Saptamina buna tuturor!



Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)



#23
CataD

CataD

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 174 mesaje

Postat 16 octombrie 2006 - 18:42

Eu azi stau acasa, ma doare spatele, de-abia ma misc. Asa ca am avut timp sa va citesc :)

Ioana, va asteptam in Toronto, trebuie sa le facem cunostinta la pitici :)

Emilly, felicitari si tot inainte!
Laura creste, a inceput cu intrebarile, avem conversatii lungi despre lume si viata [:D]
Ii place la gradinita, sunt doar 4 copii si se impaca bine cu toti. Spre surprinderea mea a invatat si ceva engleza (gradinita e romaneasca).Gaza ta ce mai face?

Ange, sper sa ne intalnim cand veniti.

Ira, si eu am vazut filmele, in alte timpuri, can aveam 2h la rand sa ma uit la filme :) Acum, cu Laura, ma uit doar la filme animate si la seriale cand se culca ea (Desperate Housewives, CSI, anybody else?).

O saptamana buna tuturor,
Cata


#24
ange

ange

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.738 mesaje

Postat 16 octombrie 2006 - 18:57

cata,criscor,pai cred ca 22 dec-27 dec. vom fi la Toronto.Mi-ar face o deosebita placere sa ne vedem la o "sezatoare" mica [:D]

O sa va dau nr. meu de tf. inainte sa plecam si daca aveti timp ma sunati si eu voi fi prezenta unde stabiliti voi.Abia astept.Imi vine sa-mi fac bagajul de pe acum.[:D]



ira,ma duc sa-mi iau filmul ca ma disperi cum povestesti.m-ai convins [flo]

ti-am ascultat cd-ul.moamaaaa ma ucizi!e fain rau!nu pot sa cred ca tu sti sa canti atat de frumos!!

Fetele stiati ca fata asta canta intr-o formatie,da spectacole prin cluburi,face turnee,lanseaza discuri?[;)]

Ira,lasa-ma sa le pun situl vostru(al formatiei) ca si mor daca fetele nu stiu ce super pretena au si am [:I]

[i]

#25
nelia

nelia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.179 mesaje

Postat 16 octombrie 2006 - 19:14

Eu stiaaaam!!![:D] Ira, [flo]!



CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

#26
Denisam

Denisam

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 16 octombrie 2006 - 19:44

Wow, Ira- esti fenomenala, vreau si eu site-ul sa ascult, te rog.Pupicei gazei!

Emily-felicitari pt terminarea scolii si pupici la gaza!



CataD- ce mai faci, mai da un semn de viatza, ai vazut ce fetitza leita cu Pompi are Jeni?Pupicei Laurei si sanatate cu spatele!

Merg si eu la Emma care e mucioasa si vrea atentzie mai mare, am si o glezna in pioneze si o gramda de treaba, printre care sa rezolv cu hartiile de sponsorare a parintzilor, ca m-a chemat si seful la munca[:D]mai devreme dc pot, dar nu ma duc[:D]A zs ca nu ma streseaza si ma intelege.

Cu testamnetul si asigurarile de viatza si noi ne-am facut, necsita timp si sunt f.bune!

Pupicei si o saptamina buna!



Denisa

Denisa [mamica]');si [copil]Emma Andreea (17 Ian.2006)



Emma Andreea

Zambeste, si maine e o zi!



#27
Cricor

Cricor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 16 octombrie 2006 - 19:52

Ange, cum le aranjeaza viata pe toate… prost bineinteles. Noi suntem plecati exact intre 22 si 27 dec. Adica plecam pe 22 pe la 2 (dimineata sunt la munca) si ne intoarcem pe 27 pe la 4. Din pacate numai pe 27 seara pot, daca mai sunteti atunci aici.

Ira, babetu’ chinezesc facea Zen, de aia nu-i trecea nici un gand prin creier, se gandea la nimic [:D]. Cred ca si chinezii astia de la serviciu fac Zen intensiv…

Cata, da si mie un tel la serviciu sa ne conversam ca in sfarsit putem fara sa fugi dintr-o sedinta in alta.

Emilly, felicitari!!!


Corina

#28
Denisam

Denisam

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 16 octombrie 2006 - 19:58

Ange- noi avem un prieten care se ocupa si cu asta [:D]si ne-a dat "exemplarul" lui care se potrivea 95% cu al nostru, si ei avand tot 1 copil si lucreaza la a 2-lea, si noi a schimbat ce trebuia si gata. Asta e partea cea mai grea si care costa mult, apoi ca sa te duci cu un martor la un notar sa il legalizeze e floare la ureche.



Noi in perioada 22-27 dec deocamdata suntem acasa, deci vrem si noi la mica sezatoare dc ne primitzi!





Denisa

Denisa [mamica]');si [copil]Emma Andreea (17 Ian.2006)



Emma Andreea

Zambeste, si maine e o zi!



#29
Denisam

Denisam

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 16 octombrie 2006 - 20:14

Ange- tzi-am citit povestile nasterii ale celor 2 minuni(mi-au dat si lacrimile la cea a Maiei)- cea a lui Robert- seamana leit cu a Emmei- doar c aeu amavut aici un ginecolog super, care mi-a facut si 5 eco![:D]-ca sa ma linistesc.

Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!



Denisa

Denisa [mamica]');si [copil]Emma Andreea (17 Ian.2006)



Emma Andreea

Zambeste, si maine e o zi!



#30
ange

ange

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.738 mesaje

Postat 16 octombrie 2006 - 20:52

Denisam,nu vrei sa ne povestesti si noua despre cum ti-ai facut testamentul? [:I]

Despre cum se fac asigurari de viata stie toata lumea insa cu testamentul asta e mai delicat...

merci.





"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."



foto

povestea Maiei

povestea lui Robert


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -