Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (140)


168 raspunsuri la acest subiect

#21
amironeanu

amironeanu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 922 mesaje

Postat 12 decembrie 2005 - 09:52

Buna dimineata!

Se pare ca ati inceput petrecerile, curele de shoping, tare slaba a fost miscarea in week-end. Si eu am fost duminica la Mall cu Stefi, care, printre altele, a gasit intr-un magazin o matura si s-a apucat sa mature[alcool], eu doar m-am uitat dupa cadouri, nu am luat inca nimic. In rest a fost un week-end frumos, cu toata familia acasa si Stefi s-a bucurat foarte tare. Am uitat sa va spun ca vine la noi si ne i-a de gat si ne imbratiseaza, ne topim instantaneu[olala] si comunica "inteligent" cu noi. O intrebam "Stefi vrei sa mergi pe jos?", iar ea da foarte energic din cap cum ca "NUUUUUU" si spune un fel de nu. In schimb noi suntem inca doar la ma-ma, ta-ta, na-na, ba-ba, pa-pa. Incerca ieri Catalin sa o invete sa spuna ba-na-na.

Vazut poze de la snow-board, super, mi-e dor de zapada, nu-i frumoasa iarna fara zapada.
Carmen, sa stapaniti sanatosi pamantul si pe cand va apucati de casa?
Andreea, sper ca ati trecut cu bine peste week-end si Alexia este mai bine.

Va doresc o saptamana frumoasa!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

[cit] O poveste despre o raza de soare

#22
corianai

corianai

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 596 mesaje

Postat 12 decembrie 2005 - 10:12

Neata, Noi nu am avut un weekend prea bun, Mara are o viroza urata, a vomat toata noaptea sambata spre duminica. Tot ce pot sa sper e sa nu ia si Eva ca mereu imi fac asa de-mi vine sa ma dau cu capul de pereti. Am luat si eu un cadou pt Eva in sfarsit, un balansoar mare in forma de cal, are si sa si scarite in care sa-si bage picioarele, si haturi. M-am gandit ca la cat e de mare sigur nu are cum sa-l ignore plus ca nu stiu de ce este ea innebunita dupa cai. Trebuie insa sa mai luam ceva mai mic pt ca noi o sa fim la munte cand vine mosu si numai calul asta ne lipseste din masina Va pup si va doresc o saptamana frumoasa

#23
g_ioana

g_ioana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.928 mesaje

Postat 12 decembrie 2005 - 10:38

Neatza fetele se pare ca murphy asta iubeste iasuuul, este o nebunie cu transportul in comun, si dupa ce ca nu am dormit azi noapte( Maria si-a reluat programul de marait) si dupa eforturi grele de ajuns la scoala, am si program pana la 8 azi[mariaj]Noi in week-end am avut lupte greco-romane[blabla], pentru ca in fiecare zi are o noua idee pe care o pune in practica: sambata a stattoata ziua in cap si cu fundul in sus iar daca nu te duceai sa o ridici statea acolo pana la infinit iar duminica s-a plimbat prin casa cu perna ei preferata si o aseza pe jos si se intindea sa faca nani(in special pe parchet sau pe gresie)de am zis ca dau centrala la 30 de grade ca sa nu raceasca!! pupici[pup] la piticii bolnaviori si spor la treaba la mamicile harnice[flo] http://photos.yahoo.com/gorodeii

#24
gongutza

gongutza
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 12 decembrie 2005 - 10:38

Mneata,mneata!Cine vine la o cafea? Carmen ceva incidente ieri?[:D] Andreea cum e Alexia? Cine imi da ceva idei ce i-as putea lua lui Alex de Craciun,avand in vedere ca masinuta molto nu mai este si nici masuta aia de la chicco? De mos Nicolae i-am luat un pitic ca si el are o pasiune pt tici si un melc de la Fisher Price,din ala in care bagi formele,dar e mai simplu sa desfaca capacu si sa le bage pe acolo[:D] Revin... Adina si bubu

#25
carmenp

carmenp

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.109 mesaje

Postat 12 decembrie 2005 - 11:12

`neata la duamne.
philip, am admirat pozele da` mai ales peisajele, mama cit imi doresc si io sa merg la munte[9cer], da` sa fie si zapada muuulta ca la voi
roxana, sa va fie de ghini petrecerile[cool], si-acu la treaba, gata cu dezmatu`[:D] sa-mi zici si mie la care din desene v-ati hotarit pin` la urma..
andrea, merci, nu stiu zau cind ma apuc de ea, ca acolo trebuiesc bagati bani muuulti .. sotul meu trage cu 2006, pina nu se intra ue, `om videa.
corina, stiu cume cu datu` de la unu` la altu` ca mi-a iesit pe okji si mie cu virf si indesat si nici nu ai cum sa eviti asta, la mine se ling toata ziua, stau calare unu` pe altu`, inevitabil.
va ziceam saptamina trecuta ca-s atinsa intr-o aripa si mi-e frica sa nu le dau si lor, ei bine, am reusit cu ionut, de ieri ii cam curge nasul si stranuta, poate nu apar si alte surprize, deocamdata nu-i dau nica, mergem inainte. in rest, we fara surprize, nu mincare arsa[bis], doar o stare de 2 lei ca sa ma esprimez[:D] frumos, nu stiu da` de la o vreme cind vin sarbatorile si incep colindele, cad in melancolie.
ia uitati-va acilea http://community.web...520589534suSSnI si acilea http://community.web...520590699xriFsh sa vedeti iepurah frumos[batetoba]. mai sunt si alte poze noi in albumul 3, puse in we.
sunt copii care bag formele la locul lor? adica cum e melcul ala, de ter` sa bage steluta in steluta, etc.
gata, s-a trezit belita, am fugeat.

Carmen,Ilinca&Ionut va ureaza Sarbatori Fericite[s]!

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

#26
vrabiuta

vrabiuta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 12 decembrie 2005 - 12:33

hello hello
am scris un mesaj mai devreme, s-a pierdut in eter...
bb e acasa, sa fi vazut ce bucurie pe ea, ce dansa si ce canta si aseara si azi de dimineata! operatiunea intarcarea merge bine, in sensul in care tzitzele si-au revenit si bb incepe sa inteleaga ca tzitzi nu mai are laptic, dar biberonul da!
in weekend nu am reusit sa intru, azi am intrat doar un moment in mare graba. am o gramada de treaba, facem si vaccinul dupa amiaza... ar fi trebuit sa ajung la eVIS party pentru ultimele detalii, poate sa mearga cineva?

am facut un album nou, in care nu am reusit sa pun decat o poza.

o zi frumoasa tuturor!

foto

#27
vrabiuta

vrabiuta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 12 decembrie 2005 - 13:04

dupa cum stiti, miercuri, 14 dec avem paaaartyy [cool]!!

mamicile care au raspuns pana acum DA la apelul de intalneala sunt:
1. dana
2. adina
3. lumi
4. nicole
5. gabi
6. simona
7. dana (roller, nu stia sigur daca vine, o rugam sa dea un semn)
8. subsemnata vrabiuta

cine mai doreste, cine mai pofteste? [:D]


foto

#28
roller025

roller025

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 487 mesaje

Postat 12 decembrie 2005 - 13:10

Buna ziua!

Roxane, de ce intorci cutitul in rana? Examenul o sa-l dau la vara (cum e aia cu promisiunile studentilor?)
Cori, sanatate Marei!
Carmen, pai, tu , mama, cu depresii? Ce e aia?
Andreele ce fac puii? Adica Matei si Alexia...
Marcela, pupicic Liei. Cu cine sta?

Vicu traieste periculos. De mos Craciun + Nicolae (la noi au venit toti barbosii in acelasi timp [:D]) a primit o masina cu pedale (safari car) pe care o escaladeaza cu mare placere. Ieri, ultima gaselnita: se urca in picioare pe ea si ridica mainile sus de parca ar fi castigat racing car...[bang] Si pe langa asta aseara s-a impiedicat de o jucarie de plus aruncata pe jos si a venit, in rasucire, cu capul de masa [bang]... S-a julit in cap, i-a dat sangele, a plans si i-a trecut.
Pe de alta parte cred ca ii dau toate maselele o data ca a plans azi noapte de nu stiam ce sa ii fac. (sper sa nu fie de la lovitura aia la cap [xx(])
Hai o zi buna sa avem...

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi[copil]
altele, daca nu v-ati saturat

#29
Mimilinca

Mimilinca
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 12 decembrie 2005 - 13:13

Buna dimineata fetele! si o zi frumoasa si usoara tuturor [pup] Sorry, nu prea am avut timp de citit, sunt in mare graba. doar ultimele mesaje referitor la party. Marcela, daca nu este prea tarziu, incerc sa trec eu cand ies de la servici, in jur de 18.15, pe la eVIS party ? Imi spui ce este de facut? Vorbim pe PM? [pup] Sanatate la toti copilasii! Lumi&Ilinca

#30
gongutza

gongutza
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 12 decembrie 2005 - 13:33

Marcela pe noi te rog pune-ne cu semnul intrebarii ca s-ar putea sa nu ajungem...miercuri sunt la munca,nu stiu daca pot pleca mai repede ca tati o sa fie plecat,deci chiar nu are cine sa vina in locul meu[xx(][bang][bang][bang]Ce prost a picat....imi pare asa de rau.. Adina si bubu


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -