Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Constanta la apel! (57)


148 raspunsuri la acest subiect

#131
jone_2

jone_2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 01 decembrie 2005 - 13:03

sa va povestec si ceva vesel despre ce am facut aseara (sanzi ai dreptate" in fiecare zi sa luam viata de la capat!) spalat, schimbat, hranit alexandra.pana aici ok.ca de obicei tabieturile de seara. imi adoarme dragalasa mea copilitza si zic "manca-o-ar mama pe ea de scumpa uite cum a adormit ea singurica", alex calare pe patura. ma duc la ea sa o invelesc si........ si........ ma plezneste in nas un miros de m-a dat pe spate.miros ce venea din pampersul ei. ma uit la ea, dormea de imi venea as ma culc si eu, mai miros nitel, mirosul naspa. ce sa fac?sa o trezesc sa o schimb? sa o las asha pana la prima "statie de trezire".parca nu am putut. ma apuc sa o dezbrac incetisor si avea si un costum cu totul incheiat doar la spate si nu avea capse intre picioare. o desfac, dau pampersul jos, o sterg cu servetele, ung cu crema pun alt pampers ma chinui sa bag iar piciorusele in costum, inchei capse, invelesc copilul ii dau si un pupik. CE CREDETI CA A FACUT ALEXANDRA MEA IN TOT ACESTE TIMP? naaaaannnnniiiii de se zguduia patutzul.nici o pleoapa miscata nici un fir de par sa il clinteasca nimik nimikutza..[dual] of course ca dupa vreao juma de ora se trezeste tipa ca ii e sete. sa pic jo si alexandra [copil] ps. am corectat! ura!saru'mana de ajutor

#132
jone_2

jone_2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 01 decembrie 2005 - 13:11

nu mai stiu cum se scrie mancaoar. madalina ma ajuti? jo si alexandra [copil]

#133
dadi_t

dadi_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 01 decembrie 2005 - 13:18

[s]LA MULTI ANI ANDRADA SI RARES![s]
Adina sa-ti traiasca printesa si sa se bucure de tot ce e frumos in viata. Iar tu mamico, sa fii mereu alaturea de minunatiile de copii pe care ii ai, datorita tie si a modului cum ai stiut sa-i educi!Un exemplu de urmat pt. noi toate...[asia]
jone, cred ca MANCA-O-AR...NU?[;)]faina faza de azi-noapte

Poze octombrie!![foto]
Tania cu Andreea(14 sept'96)+ [iepu] Bianca (14 febr'04)


Ce nu poti controla...evita!

#134
nastasie

nastasie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 01 decembrie 2005 - 13:37

buna ziua zic si eu.
la multi ani, andrada si Rares.sanatate multa.[s][s][s][s][s]
noi am scapat de vaccin ieri.nici nu stiam ca se face in manuta.eu asteptam sa-l intepe in picior.a urlat de cand l-a controlat dna dr in gat si pana nu a ajuns in masina nu s-a oprit.cred ca erau vreo 20 de copii la vaccin.aseara i-am at panadol si supozitor pt febra si nu am avut probleme pana acum.dar am inteles ca are reactii peste cateva zile?roxa, ce imi poti spune?am voie sa-i fac baie?aseara nu i-am facut ca asa erau la celelalte.

albumul meu[foto]
nepotelele mele

adriana&[copil]razvan 01.11.2004


#135
nastasie

nastasie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 01 decembrie 2005 - 13:38

am uitat:bine ai venit, adina!daca aud pe cineva de bona te anunt.

albumul meu[foto]
nepotelele mele

adriana&[copil]razvan 01.11.2004


#136
Fiquelle

Fiquelle

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 01 decembrie 2005 - 13:41

Jone, haioasa Alex a ta...am patit si eu asa cu Sofi o data...si alteori se trezesc la cel mai mic zgomot...[bang] In privinta ortografiei, Tania a scris bine [8D] LA MULTI ANI SARBATORITILOR ZILEI, ANDRADA SI RARES! SA AVETI PARTE DE TOT CE-I BUN SI FRUMOS IN VIATA SI SA VA BUCURATI INTOTDEAUNA PARINTII!IAR PARINTILOR LE DORESC SA FIE SANATOSI, SA AJUNGA SA ISI VADA COPIII CU NEPOTI! [pup] de la Mada[hippi] si [copil]minunea Sofia Maria, 12.08.2004

#137
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 01 decembrie 2005 - 14:22

LA MULTI ANI ANDRADA SI RARES!!!! Adina, Nicolae cred ca e de varsta lui DAvid, care si el are 2.9 ani... E nascut pe 4.02.2003...voi pe cat sunteti??? E si un subiect cu copilasii de ian-feb-mar daca vrei sa ne vedem acolo http://www.desprecop...762&whichpage=5 te asteptam!!!! Si poate ne intalnim prin parc cu copilasii... Vreti sa organizam ceva??? Dar trebuie sa vedem cand poate fiecare sa semnati condica!!!! Iau in fiecare zi viata de la capat Sinzi, Radu[avion]si David[marinar]

#138
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 01 decembrie 2005 - 14:52

hahahaaha din ameteala era sa raspund la iubitorii de folk......hai ca-s tare! (lauda...lauda....) Adriana daca ai facut ROR nu trebuia nici un paracetamol. reactiile apar dupa 5-7 zile cu febra usoara, pete rosii (fals pojar) sau simptome asemanatoare racelii. sau poate f bine sa nu aiba nici o reactie. ce "supozitor ptr febra" i-ai dat? nu trebuie niciodata sa combini aceeasi substanta in 2 forme (ptr ca maresti mult doza) si nici sa administrezi 2 antitermice simultan - doar la intervale de cel putin 2 ore. (asta ca sa stii pe viitor). Sanzi nu stiu deloc ce zi ar fi mai buna...poate joi 22 sau vineri 23? eu oricum lucrez deci nu cred ca-s un barometru bun. astept si parerile voastre. Narcisa ce mai ziceti? asteptam poze de la serbare!!!! multumim de complimente! [pup]

#139
jone_2

jone_2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 01 decembrie 2005 - 15:10

aseara la televizor au zis ca si copii de peste 7 luni sa fie vaccinati antirujeola. am inteles eu bine? cineva ma bruia cu sarituri pe burta mea si nu am prins toata informatia. jo si alexandra [copil]

#140
nastasie

nastasie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 01 decembrie 2005 - 15:28

roxa, i-am dat doar o lingurita de panadol si un eferalgan supozitor.nu am stiu.dar voi tine minte pe viitor.dar nu are ce sa pateasca da ca i-am dat doua nu?

albumul meu[foto]
nepotelele mele

adriana&[copil]razvan 01.11.2004



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -