Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Persoane,lucruri,gesturi,care va scot din minti -2


125 raspunsuri la acest subiect

#21
ancuta06

ancuta06

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 124 mesaje

Postat 06 septembrie 2005 - 01:36

Ma enerveaza sa mearga televizorul cand eu nu ma uit. Si mereu imi dau seama de ce am draci, dupa vreo 2 ore de zgomot aiurea in urechi.

Ma enerveaza ca suna cineva la usa imediat ce mi-am culcat copilul de pranz

ma enerveaza ca ma trezeste cainele sa-l scot afara inainte sa ma trezeasca copilul

ma enerveaza la culme vecina mea, care e o proasta si se crede tare desteapta, urata cu draci si se vede frumoasa, uneori stau si ma uit la ea, in gradina (fara sa-mi dau seama) si mi se face pur si simplu greata. Ca are celulita pana si pe burta, si tot umbla in costum de baie. Acum nu zic ca tre sa fie perfecta, dar macar sa isi acopere partile nasoale, ca sa pot si eu sa mananc in ziua respectiva.

Ma enerveaza tot vecina mea, care are un copil tare cuminte (prematur care a stat 2 luni in spital, iar acum are 8 luni), care sta si se joaca singur, se culca frumos, mananca orice ii da, zambeste toata ziua.......iar ea se uita dezaprobator la al meu (care are aproape 2 ani acum) ca nu are chef sa manance mai nimic, nu sta locului o secunda, nu a suportat niciodata sa stea singur, pune mana peste tot, doarme doar 2 ore la pranz (nu 4 ca al ei)......si, in fine, e un copilas normal. Dar nuuuuuuuu, tre sa fie ca al ei, cuminte foc. o s-o vad eu cand ii mai creste copilul, si incepe si el sa se urce pe masa ei lustruita, sa-i scoata vasele din dulap, condimentele, ce mai apuca......sa-i zgarie podeaua cu ce nimereste....etc.

[gravi] Ancuta 16+ & [copil] Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

#22
iren

iren

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.502 mesaje

Postat 06 septembrie 2005 - 02:07

quote:
Originally posted by ancuta06
o s-o vad eu cand ii mai creste copilul, si incepe si el sa se urce pe masa ei lustruita, sa-i scoata vasele din dulap, condimentele, ce mai apuca......sa-i zgarie podeaua cu ce nimereste....etc.

[gravi] Ancuta 16+ & [copil] Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn



Adeka sa-ntzelegem ca-i urezi de bine, ha? [:D]
Mai bine-i urezi un kupil cum e Juli a mea, care are la activ fro 3 pahare sparte, doo cani, o vaza, doo platouri ciobite, plus o grama de alte bunuri de consum casnic facute praf [:D] shi n-are decit un an, de-abia a-nceput [:D]

Iren dubla mamica[zana] Bogdanelu nazdravanu [aerob] si Julia turbo[majoreta]
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

#23
dora78

dora78

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 499 mesaje

Postat 08 septembrie 2005 - 11:15

Da, Iren, te cred... am observat si ca ai schimbat semnatura din "Julia zbantuita" in "Julia turbo"... probabil ca stii tu mai bine de ce...[:D]
Tot asa le doresc si eu bagatorilor in seama... sa le dea "Domnu'" un copil ca al meu... si credeti-ma, nu e nici o rautate in asta, ca pustoaica mea e tare bunuta, doar incapatanata uneori... in fine, e un copil normal... nu sta ca o leguma fara sa miste o9 zi intreaga, dar nici nu-i "sfanta"... opereaza cand ti-i lumea mai draga...
Si ma enerveaza maica-mea, ca n-a luat-o la ea macar o zi in vara asta, sa ma racoresc si eu un pic... na, c-am zis-o!!!

Dora, mami de [copil] Ami
I'm the best, so "beep" the rest!
Amelia mea


#24
Darria

Darria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.695 mesaje

Postat 08 septembrie 2005 - 13:00

Ma deranjeaza persoanele care pun mana pe alimentele neambalate si care nu pot fi spalate(ex: paine, covrigi si alte produse de panificatie). De cate ori nu ati vazut oameni care cer ceva(paine, carne, etc...) sa cumpere, pun mana si apoi inapoiaza vanzatorului sub diferite pretexte: ca nu e proaspat, ca nu-i place, etc... Pai cum sa mai cumpar?
Ma deranjeaza lipsa de caracter din partea celor care ma inconjoara(chiar si rude).

idei nunta


#25
patry_r

patry_r
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 08 septembrie 2005 - 15:44

Ma enerveaza ca tocmai mi s-a spus si mi s-a repetat apasat, ca-mi cocolosesc baiatul! Persoana n-a pierdut nici o noapte langa un copil cu febra, nu are copil, nu are decat principii de crestere a copiilor! Ma enerveaza ca prietena mea buna s-a transformat intr-o persoana care se vaita ca nu are aia, nu are cealalta dar nici nu se agita sa faca putin ordine in viata ei.

#26
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 09 septembrie 2005 - 00:27

Persoanele care-ti rastalmacesc vorbele si,oricit le explici ca nu ai vrut sa spui ce cred ele,isi pastreaza convingerea.Tocmai m-a indispus cineva..... BRENDA "Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita" http://community.web...er/brendamitran

#27
dora78

dora78

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 499 mesaje

Postat 09 septembrie 2005 - 13:20

Mey, patry_r, cred ca subiectul tau cu "iubiti si cainii vagabonzi" mergea aici... daca tot vroiai sa te racoresti... nu mai ajungeam la discutii despre patrupede in ZZ...[alcool][blabla][haibat]... Ca ma enerveaza dom'le, discutiile astea care n-au nimic constructiv, bla-bla de-amorul artei, doar ca sa ne auzim / citim (nu-i vorba de tine, patri).

Dora, mami de [copil] Ami
I'm the best, so "beep" the rest!
Amelia mea


#28
piccaflor

piccaflor

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 280 mesaje

Postat 11 septembrie 2005 - 00:09

Ma enerveaza mitocanii care maninca seminte la colt de strada fredonind manele... Ma enerveaza vecinul meu care la 4 dimineata iese in curte si-si striga cainele trezindu-ne pe toti... Nu suport sa mi se spuna papusico... Nu suport persoanele care plescaie sau vorbesc cu gura plina... Ma enerveaza cei care se-ncurca-n minciuni...daca tot minti,cel putin fa-o bine... Si ma enerveaza la culme faptul ca sint foarte emotiva...[bang] Acum m-am mai racorit putin[:)]

#29
Lia

Lia

    Membru junior

  • Moderators
  • 1.060 mesaje

Postat 11 septembrie 2005 - 06:51

v-am cetit cu interes si constat ca pe mine nu prea ma mai nerfoseaza nemik,probabil ca-st eu defekta[:p].serios.ma gandesc de cateva minute la ce ma enerveaza si nu reusesc sa povestesc nimik.ignor tot ce nu-mi prieste,iar daca-i dificil de ignorat iau masuri impotriva factorului perturbator si uit imediat dupa ce rezolv problemuta ca m-a deranjat ceva.natiurel,fara nici un efort. mi-am amintit acum o kestioara care m-a scos din minti la momentu' respectiv,dar acum cand imi amintesc e amuzanta[:D]. Vara asta in tara,eram intr-un cabinet de cosmetica,ma epila o tanti.Muzica-n surdina,eu cu o masca pe figura dupa un masaj facial,tanti motivata sa-mi fie bine,eu rilacsata gandeam la ale mele...la un moment dat,realizez ca tanti nu mai presteaza la picioarele mele si ca explica precipitat cuiva la usa ca nu-i voie sa intre ca-s dezbracata..imi ia 10-15 secunde sa ma dezmeticesc partial[:p],ma ridic intr-un cot si privesc uimita cum biata femeie tine usa pentru ca cineva sa nu dea buzna-n cabenet,aud o voce masculina si spun intr-o doara:dom'le,nu intra ca-s dezbracata!-neconvinsa totusi ca intr-adevar cineva dorea sa intre acolo..raspunsu' vine darz din cealalta parte a usii:"pot sa intru ca-s doctor!"-asta a fost momentul in care m-am dezmeticit de-a binelea,mi-a zburat si masca de pe fata si-am urlat la cretin:"si io-s doctor!iesi afara cand iti spun,ca te calc in picioare!".Se pare ca interventia mea a sunat convingator[:D],dobitocul a renuntat pe moment la ideea de a da buzna in kabenet. Tanti si-a continuat in liniste treaba pentru care venisem,am iesit din cabenet si am dat peste dobetoc,care era un tataie de la sanepid.Am avut o conversatzie beton,io l-am intrebat ca o duamna ce sunt[:D]: "tataie,ia spune cum te cheama pe tine?"-n-a vrut sa marturiseasca[:p],asa ca am continuat impasibila:"mai tataie,uite cum stau lucrurile:si io-s doctor,da' n-am pretentia sa te privesc in c-ru gol din cauza asta!" La care tataie-prost de numa' nu pica de pe scaun si luat prea repede ca sa poata face fata cu singuru' neuron pe care-l poseda,spune:"ei,poate nu de data asta"-gheneon de neshansa,il trosnesk in moalele capului cu"nu, tataie,sigur nu vreau sa te vad dezbracat nici acum,nici alta data,ca intentionez sa dorm noptile fara sa am cosmaruri",dupa care i-am servit un speech educativ[:p] pe tema "mai tataie,numa' faptu' ca esti medic-nici macar unu' adevarat ci un parat-vax albina cata meserie stii tu,mai, cu "medicina muncii",nu-ti da dreptu' sa vezi dezbracate tuate doamnele si domnisoarele din aceasta patrie",etc.,etc..nu stiu ce NU i-am spus,era rosu' ca racu' bietu' tataie...in mod sigur tataie nu va mai poseda ideea nefericita de a da buzna in cabinete de cosmetica pana iese la pensie[:D]. Faza crunta e ca tataie de fapt n-avea nici o treaba-n kabenetu' respectiv,decat eventual s-o ia peste oki,ca venise sa verifice carnetele de sanatate ale angajatelor de-acolo[:p].

#30
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 11 septembrie 2005 - 09:14

Tar faza,Lia! Din pacate,intilnesti foarte des asa ceva......pe aici BRENDA "Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita" http://community.web...er/brendamitran


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -