Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Comentarii despre restaurante (2)


297 raspunsuri la acest subiect

#211
Raza de soare

Raza de soare

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.618 mesaje

Postat 28 septembrie 2005 - 13:49

Despre Yda Club ( si altele ) ar fi bine sa mai cititi si ce scrie in Topul rest ! Atentie mare ! Raza de soare Il iubesc pe cel mai bun !...

#212
itza

itza
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 28 septembrie 2005 - 14:14

Bianca N imi poti spune, te rog, cam cate persoane au intrat in salonul mic de la rest. Vulturul? Multumesc![flo]

#213
ellamiss

ellamiss
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 28 septembrie 2005 - 14:40

quote:
Originally posted by blanca000
Am fost sambata la o nunta in Calipso -in Agronomie si desi aveao o parere foarte bune despre salon vreau sa zic ca ma dezamagit. E un pic cam tiganesc cu mult auriu dar ma rog sa zicem ca aranjat arata dragut. Numai ca ei folosesc aceleasi huse de scaune la mai multe nunti sau nu imi explic de ce erau murdare si husele si fetele de masa (aveau ceva uscat pe ele [xx(]). Vecinei mele de masa i-a adus pestele si pe acolo mergea vesel un viermisor..am presupus ca era de la foaia de salata dar nici asa, sotul meu a avut urme de ruj pe ceasca de cafea si cand i-am aratat sefului de sala cica "se intampla si la case mari"...ce sa spun ce casa mare sunt ei..si eu nu am mai patit asa ceva nicodata..si ca sa mai zambim un pic un alt vecin de masa avea servetul plin de ruj (servet curat abia pusese mana pe el). Si daca am cerut un zahar la cafea..nu a mai venit deloc. Spatiul de dans era foarte mic pentru cati oameni erau invitati , aprox. 240, sau ma rog asta tine si din aranjamentul meselor.Si ca sa ajungi totusi la ring frecai vreo 20 de scaune pana acolo. Aerul conditionat in loc sa traga aerul sau ceva, sufla direct in ceafa noastra si oricum era racoare. Totusi meniul a fost frumos si aspectuos (daca ignoram virmisorul), pacat de sarmalute care mie nu mi-au placut foarte tare...dar astea sunt nimicuri. Toti ospatarii si seful de sala sunt mai negriciosi si ma rog nu asta deranja cat felul lor de a se purta. Si am fugit de la nunta asta sa mergem sa vedem o prietena mireasa ce a facut la Casa Bucur..parea curat si frumos cat am putut eu sa vad...dar cu separeuri..in mijloc era ringul de dans si in jur separeuri..nu vedeai mireasa sau pe ceilalti invitati..doar masa ta...mie imi place sa fie toti la un loc, sa fie curat si bine...ce sa zic recomand tot Yda Club...nu ma pot razgandii..[il]Nunta noastraNasi de cununie
BLANCA000 , scuze ca te contrazic dar nu pot sa ma abtin.Nu poti sa denigrezi acest restaurant(Calipso) cu atata rautate.Eu am facut nunta acolo si totul a fost impecabil,botezul tot acolo il voi face pentru ca mi-a placut enorm de mult.Nu le mai imbuiba fetelor capul cu prostii pentru ca unele chiar isi doresc sa-si faca nunta acolo pentru ca este superb iar tu vii sa le spui asa ceva numai ca sa le dezamagesti.Tu ai fost o simpla invitata dar eu am fost mireasa acolo si stiu mai multe decat tine. Servirea a fost impecabila,fetele de mese si husele sunt aceleasi pentru toate nuntile si chiar sunt modele noi pentru ca au avut altele si sunt nespus de curate, ba chiar miros si a balsam.In spatamana nuntii am mers in fiecare zi acolo si le-am vazut cred de cateva ori dar sa aibe pete pe ele cred ca exagerezi.Referitor la ringul de dans, asta poate fi cat de mare vrei dar in proportie de numarul invitatilor si dupa cum au vrut ei sa-si aranjeze mesele. Asa ca te rog sa-ti tii parerea numai pentru tine.Nu te supara dar trebuia sa te contrazic.Nunta noastra-16 iulie 2005mihaela&adrian16iulie2005

#214
Bianca N

Bianca N
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 28 septembrie 2005 - 14:58

quote:
Originally posted by itza
Bianca N imi poti spune, te rog, cam cate persoane au intrat in salonul mic de la rest. Vulturul? Multumesc![flo]
au fost in jur de 80 de persoane, stiu ca minim trebuia un numar de 60. ringul de dans a fost ok, au incaput toti cei care vroiau sa danseze.

#215
blanca000

blanca000

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.942 mesaje

Postat 28 septembrie 2005 - 15:00

quote:
Originally posted by ellamiss
quote:
Originally posted by blanca000
Am fost sambata la o nunta in Calipso -in Agronomie si desi aveao o parere foarte bune despre salon vreau sa zic ca ma dezamagit. E un pic cam tiganesc cu mult auriu dar ma rog sa zicem ca aranjat arata dragut. Numai ca ei folosesc aceleasi huse de scaune la mai multe nunti sau nu imi explic de ce erau murdare si husele si fetele de masa (aveau ceva uscat pe ele [xx(]). Vecinei mele de masa i-a adus pestele si pe acolo mergea vesel un viermisor..am presupus ca era de la foaia de salata dar nici asa, sotul meu a avut urme de ruj pe ceasca de cafea si cand i-am aratat sefului de sala cica "se intampla si la case mari"...ce sa spun ce casa mare sunt ei..si eu nu am mai patit asa ceva nicodata..si ca sa mai zambim un pic un alt vecin de masa avea servetul plin de ruj (servet curat abia pusese mana pe el). Si daca am cerut un zahar la cafea..nu a mai venit deloc. Spatiul de dans era foarte mic pentru cati oameni erau invitati , aprox. 240, sau ma rog asta tine si din aranjamentul meselor.Si ca sa ajungi totusi la ring frecai vreo 20 de scaune pana acolo. Aerul conditionat in loc sa traga aerul sau ceva, sufla direct in ceafa noastra si oricum era racoare. Totusi meniul a fost frumos si aspectuos (daca ignoram virmisorul), pacat de sarmalute care mie nu mi-au placut foarte tare...dar astea sunt nimicuri. Toti ospatarii si seful de sala sunt mai negriciosi si ma rog nu asta deranja cat felul lor de a se purta. Si am fugit de la nunta asta sa mergem sa vedem o prietena mireasa ce a facut la Casa Bucur..parea curat si frumos cat am putut eu sa vad...dar cu separeuri..in mijloc era ringul de dans si in jur separeuri..nu vedeai mireasa sau pe ceilalti invitati..doar masa ta...mie imi place sa fie toti la un loc, sa fie curat si bine...ce sa zic recomand tot Yda Club...nu ma pot razgandii..[il]Nunta noastraNasi de cununie
BLANCA000 , scuze ca te contrazic dar nu pot sa ma abtin.Nu poti sa denigrezi acest restaurant(Calipso) cu atata rautate.Eu am facut nunta acolo si totul a fost impecabil,botezul tot acolo il voi face pentru ca mi-a placut enorm de mult.Nu le mai imbuiba fetelor capul cu prostii pentru ca unele chiar isi doresc sa-si faca nunta acolo pentru ca este superb iar tu vii sa le spui asa ceva numai ca sa le dezamagesti.Tu ai fost o simpla invitata dar eu am fost mireasa acolo si stiu mai multe decat tine. Servirea a fost impecabila,fetele de mese si husele sunt aceleasi pentru toate nuntile si chiar sunt modele noi pentru ca au avut altele si sunt nespus de curate, ba chiar miros si a balsam.In spatamana nuntii am mers in fiecare zi acolo si le-am vazut cred de cateva ori dar sa aibe pete pe ele cred ca exagerezi.Referitor la ringul de dans, asta poate fi cat de mare vrei dar in proportie de numarul invitatilor si dupa cum au vrut ei sa-si aranjeze mesele. Asa ca te rog sa-ti tii parerea numai pentru tine.Nu te supara dar trebuia sa te contrazic.Nunta noastra-16 iulie 2005mihaela&adrian16iulie2005
Te rog frumos...cum adica le imbuibez capul cu prostii...si de ce sa imi tin parerea numai pt mine? De cand scriem aici numai ce ne place? Contrazice-ma daca vrei..e dreptul tau..dar si dreptul meu e sa spun ce mi sa intamplat sau ceea ce am vazut...si nu am zic nimic cu rautate ci spun numai ceea ce am vazut. Intradevar ringul tine de amplasarea meselor dar asta am spus-o si atunci..dar scuza-ma ,fetele de masa aveau ceva uscat pe ele la poale exact acolo unde venea scaunul meu si husa era patata..de ce crezi ca mint? Si ceasca de cafea a sotului avea urma de ruj pe ea..rosu puternic..si normal ca ma deranjat...si viermisorul era real. Si faptul ca am fost o SIMPLA invitata nu insemna ca nu pot obesrva anumite chestii, ba din contra daca esti mireasca nu poti fi prea obiectiva. Fara rautati sau imbuibari cu minciuni spun exact ceea ce am simtit la acest local.Nunta noastraNasi de cununie

#216
ellamiss

ellamiss
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 28 septembrie 2005 - 15:22

quote:
Originally posted by blanca000
quote:
Originally posted by ellamiss
[quote]Originally posted by blanca000
Am fost sambata la o nunta in Calipso -in Agronomie si desi aveao o parere foarte bune despre salon vreau sa zic ca ma dezamagit. E un pic cam tiganesc cu mult auriu dar ma rog sa zicem ca aranjat arata dragut. Numai ca ei folosesc aceleasi huse de scaune la mai multe nunti sau nu imi explic de ce erau murdare si husele si fetele de masa (aveau ceva uscat pe ele [xx(]). Vecinei mele de masa i-a adus pestele si pe acolo mergea vesel un viermisor..am presupus ca era de la foaia de salata dar nici asa, sotul meu a avut urme de ruj pe ceasca de cafea si cand i-am aratat sefului de sala cica "se intampla si la case mari"...ce sa spun ce casa mare sunt ei..si eu nu am mai patit asa ceva nicodata..si ca sa mai zambim un pic un alt vecin de masa avea servetul plin de ruj (servet curat abia pusese mana pe el). Si daca am cerut un zahar la cafea..nu a mai venit deloc. Spatiul de dans era foarte mic pentru cati oameni erau invitati , aprox. 240, sau ma rog asta tine si din aranjamentul meselor.Si ca sa ajungi totusi la ring frecai vreo 20 de scaune pana acolo. Aerul conditionat in loc sa traga aerul sau ceva, sufla direct in ceafa noastra si oricum era racoare. Totusi meniul a fost frumos si aspectuos (daca ignoram virmisorul), pacat de sarmalute care mie nu mi-au placut foarte tare...dar astea sunt nimicuri. Toti ospatarii si seful de sala sunt mai negriciosi si ma rog nu asta deranja cat felul lor de a se purta. Si am fugit de la nunta asta sa mergem sa vedem o prietena mireasa ce a facut la Casa Bucur..parea curat si frumos cat am putut eu sa vad...dar cu separeuri..in mijloc era ringul de dans si in jur separeuri..nu vedeai mireasa sau pe ceilalti invitati..doar masa ta...mie imi place sa fie toti la un loc, sa fie curat si bine...ce sa zic recomand tot Yda Club...nu ma pot razgandii..[il]Nunta noastraNasi de cununie
BLANCA000 , scuze ca te contrazic dar nu pot sa ma abtin.Nu poti sa denigrezi acest restaurant(Calipso) cu atata rautate.Eu am facut nunta acolo si totul a fost impecabil,botezul tot acolo il voi face pentru ca mi-a placut enorm de mult.Nu le mai imbuiba fetelor capul cu prostii pentru ca unele chiar isi doresc sa-si faca nunta acolo pentru ca este superb iar tu vii sa le spui asa ceva numai ca sa le dezamagesti.Tu ai fost o simpla invitata dar eu am fost mireasa acolo si stiu mai multe decat tine. Servirea a fost impecabila,fetele de mese si husele sunt aceleasi pentru toate nuntile si chiar sunt modele noi pentru ca au avut altele si sunt nespus de curate, ba chiar miros si a balsam.In spatamana nuntii am mers in fiecare zi acolo si le-am vazut cred de cateva ori dar sa aibe pete pe ele cred ca exagerezi.Referitor la ringul de dans, asta poate fi cat de mare vrei dar in proportie de numarul invitatilor si dupa cum au vrut ei sa-si aranjeze mesele. Asa ca te rog sa-ti tii parerea numai pentru tine.Nu te supara dar trebuia sa te contrazic.Nunta noastra-16 iulie 2005mihaela&adrian16iulie2005
Te rog frumos...cum adica le imbuibez capul cu prostii...si de ce sa imi tin parerea numai pt mine? De cand scriem aici numai ce ne place? Contrazice-ma daca vrei..e dreptul tau..dar si dreptul meu e sa spun ce mi sa intamplat sau ceea ce am vazut...si nu am zic nimic cu rautate ci spun numai ceea ce am vazut. Intradevar ringul tine de amplasarea meselor dar asta am spus-o si atunci..dar scuza-ma ,fetele de masa aveau ceva uscat pe ele la poale exact acolo unde venea scaunul meu si husa era patata..de ce crezi ca mint? Si ceasca de cafea a sotului avea urma de ruj pe ea..rosu puternic..si normal ca ma deranjat...si viermisorul era real. Si faptul ca am fost o SIMPLA invitata nu insemna ca nu pot obesrva anumite chestii, ba din contra daca esti mireasca nu poti fi prea obiectiva. Fara rautati sau imbuibari cu minciuni spun exact ceea ce am simtit la acest local.Nunta noastraNasi de cununie[/quotPoate ca sotul tau a avut ghinion in seara aceea cu ceasca de cafea, cine stie, se mai intampla dar nu exagera.Am o prietena care a fost de nenumarate ori invitata acolo la nunti, botezuri si chiar vrea sa-si faca si ea nunta acolo.ti-am spus de fete sa nu le inbuibezi numai prostii pentru ca ele au dat deja bani acolo si pot sa-si rezolve si singure problemele care sunt,daca sunt.Daca tu pui in discutie o ceasca murdara de ruj dar ce sa mai zic de alte restaurante cum este Yda club unde pestele miroase de la cativa metri de cand ti-l pune pe masa si w.c. sunt imputite de nedescris.mancarea a fost foarte buna ,ai recunoscut si tu si ospatarii chiar te intereseaza daca sunt negrii sau nu ? Esti cumva rasista? Lasa-i sa traiasca si ei ca si ei sunt oameni, atata timp cat nu te deranjeaza.Ai zis de zahar ca nu ti l-a adus , pai normal ca poate i-ai cerut cu o voce mai raspicata. Multi dintre invitatii mei mi-au spus ca au avut o servire impecabila, ex.wisky se aducea de ospatar, cum nu mai era pe masa ospatarul se ducea imediat la invitat sa-l intrebe daca mai doreste, etc.Mai bine te-ai uita la alte restaurante unde de cum intri in ele te ingrozesc.Nunta noastra-16 iulie 2005mihaela&adrian16iulie2005

#217
blanca000

blanca000

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.942 mesaje

Postat 28 septembrie 2005 - 15:32

Hai sa nu avem discutia asta..nu are rost..daca ai chef de cearta eu nu am..poate indradevar am avut ghinion..dar cum am mai spus e dreptul meu sa spun ceea ce am vazut.
Asa cum dreptul tau e sa spui ce vrei de Yda...pe mine nu ma deranjeaza..dar ai fost acolo si ai vazut tu tot ce descrii despre Yda sau din auzite de pe forum?
Zaharul nu l-am cerut eu..ci un vecin de masa care nu a vb deloc raspicat.

Hai te rog sa nu ne certam ca doar nu sunt restaurantele noastre.
Ps...frumoase pozele tale de la nunta [flo]

Nunta noastra
Nasi de cununie

#218
ellamiss

ellamiss
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 28 septembrie 2005 - 15:37

Blanca, nu vroiam nici eu sa ma cert, doar ti-am spus, se mai intampla.La nunta mea totul a fost perfect si de aceea te-am contrazis si ti-am zis ca botezul il voi face tot acolo. Mersi mult ca iti plac pozele mele.

Nunta noastra-16 iulie 2005
mihaela&adrian16iulie2005


#219
blanca000

blanca000

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.942 mesaje

Postat 28 septembrie 2005 - 15:42

quote:
Originally posted by ellamiss
Blanca, nu vroiam nici eu sa ma cert, doar ti-am spus, se mai intampla.La nunta mea totul a fost perfect si de aceea te-am contrazis si ti-am zis ca botezul il voi face tot acolo. Mersi mult ca iti plac pozele mele.Nunta noastra-16 iulie 2005mihaela&adrian16iulie2005
Si la nunta mea la Yda a fost totul perfect...sper sa fie la toate miresele nunti perfecte indiferent de restaurantul ales...[flo] Nunta noastraNasi de cununie

#220
Raza de soare

Raza de soare

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.618 mesaje

Postat 28 septembrie 2005 - 16:06

Scuze daca-s off topic... Blanca, Ella are dreptate cu ospatarii mai colorati... Bravo lor ca muncesc !!! Cum ar fi daca ne-am alege formatia, de ex, numai dupa principiul asta " e mai bronzat, nu-mi place " ? Eu i-am ales dupa cum canta, nu dupa faptul ca seful formatiei e mai... cu atat mai bine, tiganii, mama, stiu sa-ti distreze invitatii, stiu sa cante la acordeon de cand se nasc... nu cum sunt unii, mai nou... stii tu... pleibeistii... Si am si eu o nelamurire: tu te-ai dus la nunta sa te distrezi sau sa te uiti ce-i ajunge vecinului in farfurie ? [:D] Raza de soare Il iubesc pe cel mai bun !...


Panic Questions

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

Last Blogs

  • Camera ta e gata!

    BeckyGaie
    - Ieri, 17:57

  • Prima ecografie

    Andreitaa21
    - Ieri, 13:44

  • Dureri de burtică

    Ste01
    - Ieri, 08:40

  • Aflarea sarcinii

    Roxxxi
    - Ieri, 08:39

  • NOW WHAT?

    RCris
    - Ieri, 08:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -