Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ultimile saptamani de sarcina


18 raspunsuri la acest subiect

#11
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 29 ianuarie 2004 - 21:17

Uf... ultima luna. Parca nu se mai termina. nu mai aveam chef de nimic si daca nu ma baga dr. in sperietzi cred ca ma duceam la serviciu pana in ultima zi. Mie mi-a placut foarte mult sa muncesc cand eram gravida. ce-as face acum daca as fi in locul tau?!? Viziteaza prieteni pe care nu i-am mai vazut de ceva vreme, plimba-te prin magazine,cumpara absolut tot ce trebuie pentru bebe, citeste, uita-te la tv, si nu in ultimul rand, dormi! NASTERE USOARA!

#12
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 29 ianuarie 2004 - 22:30

Bibi, pacat (?!) ca nu m-a bagat si pe mine cineva in sperieti ca eu continui cu serviciul. Dar mi se pare ca trece timpul mai repede...Cand am avut concediu medical, in decembrie, 2 sapt., si mie imi venea sa ma urc pe pereti singura in casa toata ziua. Asa ca am citit toate cartile ce le-am avut, le-am cumparat sau le-am imprumutat legate de sarcina, de nastere, de cresterea bebe-ului. Adina+BB35W

#13
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 30 ianuarie 2004 - 13:43

In ultimele saptamani, fiind in decembrie, am pregatit casa pt. sarbatori, am umblat la cumparaturi(si pt.BB, totul alb, nestiind ce va fi), am citit tot ce am putut(reviste, romane usoare, relaxante), plimbari zilnice, vizite pe la prieteni... Nu m-am plictisit absolut defel. Mi-a placut acea perioada, desi abia asteptam sa scap de burta, sa ma vad cu [bb] in brate ! [;)] Nina & [copil] Nina-Cristina (2 ani in ianuarie) http://www.babiesonl.../n/ninacristina

#14
otau

otau

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 30 ianuarie 2004 - 14:42

Dormi cat mai mult! In ultima perioada de sarcina imi doream sa iasa bb din burta cat mai repede. Dupa ce am nascut vroiam sa-l bag pe bb inapoi in burta [:D], dar nu mai puteam.[:D] Aurora

#15
Roxana_G

Roxana_G

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.876 mesaje

Postat 30 ianuarie 2004 - 14:53

Eu mai am cel mult o saptamana. Sa fiu sincera, sper ca nu mai mult de o zi sau doua. Nu mai pot manca, nu mai por dormi. Nu ma pot concentra sa citesc nimic. Toata lumea imi spune sa dorm acum. As vrea...dar nu pot! Este o combinatie de teama, nerabdare si emotii mult prea puternica. Rox

#16
Bobita

Bobita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 30 ianuarie 2004 - 15:41

Eu am fost in excursie la munte, chiar ultimele 2 zile inainte de nastere [:D]. Ne-am intors duminica seara, iar luni dimineata la 3:25 a.m. a venit pe lume puiutza.[:D] Asta e un ex de ce poti face in zilele acestea. Sa fim fericite http://www.desprecop...id=224&cid=1083

#17
Roxana_G

Roxana_G

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.876 mesaje

Postat 31 ianuarie 2004 - 07:05

Fetelor, ajutor! Ce ma fac cu insomniile astea? Uite acum e 5 dimineata si de 2 ore "obosesc" netul fara succes. Nu pot si nu pot dormi. Dati-mi va rog un sfat, ca acum ma trezesc ca nasc si sunt deja obosita si nedormita! Rox

#18
ancuta06

ancuta06

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 124 mesaje

Postat 31 ianuarie 2004 - 11:08

Eu toata sarcina, dar mai ales in ultima luna, am dormit non stop. Ma trezeam, stateam 1,2 ore treaza, ma culcam. Am dormit pe burta pana am nascut. Ca eu aveam burta mica rau si nu ma incurca deloc. Oricum, mi-a prins bine tot somnul. Mai si citeam, stateam si pe forum, dar asta in pauzele de somn. Ancuta http://community.web...er/Busch_family

#19
Cosmina_Miruna

Cosmina_Miruna
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 03 februarie 2004 - 04:25

Buna.Ma bucur ca mi-ati scris si va multumesc pentru sfaturi.Nu pre mai am rabdare pana la eveniment si nu mai am chef de nimic.Sunt prea ...nu stiu cum sa ma explic am o stare asa de aiurea,undeva intre nerabdare si teama si emotie.Astept vesti de la voi. COSMINA.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -