Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Da' barbatii vostri ce mai mananca???


74 raspunsuri la acest subiect

#1
piskot

piskot
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 11:17

Unde isi petrece 3/4 din viata o femeie[?]...in bucatarie [:(!] Cu copiii ne-am cam lamurit cum sta treaba, dar cu sotii nostri, care fie vorba-ntre-noi, raman toata viata niste copii [:D] [:D] [:D] ce ne facem[?] Eu gatesc foarte bine...dar uneori n-am inspiratie...mie sa-mi zica ce vrea si eu fac ![:D][:D][:D]...dar lor le lipseste cu desavarsire aceasta calitate...dar si mofturile sunt pe masura [:D][B)] Voi cum rezolvati problema [?] Piskotel

#2
sumisa

sumisa
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 11:31

Simplu! Rabdari prajite[:D] Sau si mai frumos. ....si apoi mancam.

#3
Ela

Ela
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 11:39

Pai ai timp? Ca e de povestit...[:D] Eu am un chef nebun de gatit, imi si place sa gatesc (e de fapt hobby-ul meu declarat) asa ca nu-i o problema.[:)] Ieri am facut sarmalute in foi de vita si ciorba de perisoare si am de vreo luna cartea lui Anton Roman - deci cand raman in pana de idei, mai vedem ce zice si nenea Radu. Bine, nu totdeauna respect retetele, le mai adaptez, dar sunt super!!! Si n-am primit niciodata reclamatii, desi cam stric orzul pe gaste, ca sotul meu nu e pretentios si cand il intreb ce-ar vrea bun, imi vine sa-i dau una in cap pt. ca raspunsul e invariabil: ce vrei tu puiu´, ca toate sunt bune! Sau imi da cu firma in cap si vrea ciorbita de fasole sau varza cu carnat!!!![:0] Asta e, sunt folosita sub capacitatile mele![:D]

#4
piskot

piskot
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 11:40

[:D][:D][:D] Sumisa, mai fac si eu asa...multumesc !!!E buna metoda !!! Piskotel

#5
piskot

piskot
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 11:51

[:D][:D]Da asa face si sotul meu, Ela si ma lasa in ceata...dar cand mai stai si cu socrela...a[?] ceata trebuie sa se risipeasca repede ! Viata grea [:(!] Piskotel

#6
Ela

Ela
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 12:03

Pai Piskotel, e simplu! Spune-i lu´mami soacra ca nimeni nu face mancarica mai buna ca ea si ca speri sa ajungi si tu in vreo zi la "inaltimea ei" si sa vezi ce baga[:D][:D] Si Catalina, a fost "grele" cu cartea lui Anton Roman, ca-i la a 3-a editie si e epuizata. Eu l-am pus pe frate-miu sa pazeasca o librarie si fara ea sa nu vina - cred ca de la Obor a luat-o, dupa vreo 2 sapt. de dat tarcoale! Da´merita![:)]

#7
LAVINUTZA

LAVINUTZA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 209 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 12:16

[:D]Hi, hi , hi fetele ce m-ati distrat....tocmai ma plangeam saptamana trecuta de lipsa de ideei, caci si sotul meu imi ofera invariabil acelasi raspuns....ce vrei tu.. asa ca m-am chinuit vreo doua orse sa fac sufle de conopida....bun, super incantata de rezultat , il astept sa vina....[:p]Il vad eu ca nu prea e entuziasmat si il intreb daca nu-i place ca m-am chinuit doua ore la el si ca a iesit super....si ce-mi spune el...."Bine ma bubu de ce n-ai facut cartofi prajiti????te-ai chinuit atata?![:(!] Asa ca subit mi-a scazut tot elenul de a mai face specialitati.... V-a placut nu?

#8
irinuca

irinuca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 12:21

Bai fetelor!Oare barbatii nostrii sunt toti la fel???Eu merg cu sotul meu in piata si-l intreb ce-ar vrea sa manance.El, cu o voce suava imi spune ca nu vrea nimic si ca trebuie sa gasim noi ceva prin frigider.Ii explicati voi, va rog,ca frigiderul nu se umple singur?! In alta ordine de idei, il intreb ce sa gatesc, imi spune ca orice iar cand se aseaza la masa intreaba: "da' ciorba nu e?Trebuia sa faci si tu una d'aia buna de-a ta".Pai sa nu-ti vina sa-i dai cu ceva in cap? Eu mai fac din cand in cand clatite umplute cu diverse( carne,branza, ciuperci,etc), o placintica suuuper usoara(aluatul din ulei, faina, apa minerala si umputura din ce ma taie capul), supa de rosii cu taietei ( cu suc la cutie din comert si taietei asisderea - se innebuneste sotul meu dupa ea si eu bineinteles ii spun cat am trudit sa curat rosiile, sa coc taieteii...[:)]). Va urez multa inspiratie. Irinuca

#9
piskot

piskot
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 12:22

[:D][:D][:D]Ela, sa nu crezi ca n-am facut asa !!![:D][:D][:D] Mi-a fost mai greu cat am stat acasa in concediul de crestere copil...ca ea se ocupa de Ruxy si eu ma dadeam cu capul de toti peretii in bucatarie [:D][:D][:D] Acum, de cand am reluat serviciul, face si ea mancare...ca noi ne intelegem bine, nu avem probleme...dar eu tot n-am inspiratie [:(][:D] Poate discutand cu voi imi vine...[:p][:D] Piskotel

#10
piskot

piskot
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 12:30

Irina, ideea cu clatitele umplute e buna...n-am mai facut de mult [:p] sper sa-i placa...o sa fac in week end ! O sa le umplu cu o tocatura se carne condimentata si o sa torn smantana peste si la cuptor cu ele !!![:p][:p][:p] Sper sa iasa ceva ! Piskotel


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -