Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Da' barbatii vostri ce mai mananca???


74 raspunsuri la acest subiect

#11
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 12:51

Asta cu 3/4 din viatza in bukatarie...nu mai ie de actualitate.........a zburat puiu cu atza! behehe. Barbatzii mananca ceshi fac! Luizax

#12
LAVINUTZA

LAVINUTZA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 209 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 13:01

Feteleeee.........cine imi trimite si mie reteta de clatite??Am mancat o data clatite cu branza de vaci si dulceata de visine, si acum imi ploua in gura cand ma gandesc....Super bune. Merci anticipat, Lavinia PS Asta ca aperitiv la carfofii prajiti[:D]

#13
irinuca

irinuca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 13:19

Clatite : pt.cca 10 buc : 3 oua,8 linguri cu varf de faina,lapte,apa minerala sau bere, un varf de sare. Bati ouale( recomand mixerul ca sa nu faca cocoloase dar merge f. bine si cu furculita),pui un praf de sare si putin lapte.Apoi arunci faina si amesteci vartos pana iti iese o compozitie groasa fara cocoloase.Diluezi cu lapte( pune si cate o dusca de apa minerala sau bere ca ies mai pufoase)si ...in tigaie cu putin ulei ca sa nu se lipeasca. Irinuca

#14
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 13:50

Eu una nici n-ar trebui sa consum spatiul la subiectul asta: nici nu-mi place, nici nu stiu, nici nu-mi iese niciodata nimic in ale gatitului. Dar ceva tot stiu sa fac si-mi iese (din cand in cand): salata natur orientala sau ma rog...ceva adaptat: cartofi fierti taiati cuburi, ceapa, ardei/ gogosari, cateodata chiar si castraveti murati si..... ta na na na na, acuma vine gaselnita sotului: bucatele de peste marinat (d'ala oceanic). Asa, si toata kestia cu sare si cu ulei de masline. Cam asta e. Io acuma stiu ca pentru voi e o nimica toata chestia asta de mai sus, dupa ce retete v-ati dat mai sus, dar ... ce sa-i faci, nu poti sa fii bun la toate, nu?...hi hi! [:D][:D][:D][:p][:X][:X] va pup. Noi sa fim sanatosi, ca belelele curg....

#15
piskot

piskot
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 13:55

LAVINUTZA La reteta de clatite data de Luiza, faci niste branza de vaci frecata cu putin zahar si vanilie, le ungi si le maninci ca atare...sau pui si-un ou sau doua, depinde de cantitate, le umpli si le dai la cuptor nu inainte de a le pune si smantana peste[:p][:p][:p]Cu dulceata e mai simplu...le ungi si...HAP ! UITE CE DE-A IDEI IMI VIN [:D][:D] Piskotel

#16
piskot

piskot
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 14:00

Sory, parca Irina a dat reteta de clatite ![:I][:I] Pana la urma tema asta se va transforma in "CE MAI MANCAM FETELOR !!!"[:D][:D][:D] Salivez deja!!!![:D] Piskotel

#17
Reliana

Reliana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 14:05

Buna fetelor, Aceeasi problema, dar eu îmi iau ideile de aici:http://revista3.tripod.com/arhiva/arhiva.htm si de aici http://www.uiuc.edu/...m/retete_f.html plus link-urile din josul paginii ultimei adrese. Sper sa va fie si voua de ajutor! Pofta buna!

#18
Camelia

Camelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 14:26

Si al meu sot ma "ajuta" cu idei de genul:"ce vrei tu", ca doar de-aia e sot, nu?[:D][:D]. Noroc ca mie imi place mult sa gatesc si tot ghicesc pana la urma ceva.Hai sa va dau niste idei ardelenesti (si nu numai):papricas de pui cu mamaliguta, ciorba de salata verde (se serveste cu mamaliguta cu branza de vaci si smantana-e o nebunie!), medalion de porc cu ciuperci,gulas de porc, pilaf cu ciuperci.Mai vreti?[:D][:D]O sa-mi spuneti ca-s mancaruri elaborate si trebuie timp sa le faci tra-la-la...etc.Gresit!E chestie de exercitu.[:D]

#19
Theodora

Theodora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 15:38

Mie i-mi place foarte mult sa gatesc. E ca o pasiune si in acelas timp ma relaxeaza[:p] Sotul meu e un mare admirator al mincarurilor mele... In fiecare zi,indiferent de felul de mincare,i-mi spune"mincarea asta sa-mi faci in fiecare zi"[:D][:D][:D] De cind cu copiii,i-l cam neglijez,dar nu se plinge![:X] Trebuie sa ma vedeti,fetelor,in bucatarie cu bb-ii in relax,cintam,gingurim,"vorbim"si in acelas timp gatim pentru tati(si pentru mami).I-mi urmaresc fiecare miscare...Sint tare dulci[:X] Din fericire dorm la prinz pina in jur de ora 16.30 si am destul timp pentru gatit.VA PUP...[:X] Love you all

#20
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 15:43

HI hi hi hi[8D] Vorba Vilmei consum spatiul d'aiurea ca eu si bucataria suntem doua chestii paralele. E aragazul acolo si fara cafelutza dimineata e greu... De fapt sotul meu e asa dragut ca face el caafelutza desi el nu bea asa ca am rezolvat-o si pe asta. In rest 3/4 din timp e la job si acum ca vine si bebelul!!! Si apoi cei mai mari bucatari sunt barbatii...nu uitati sa le reamintiti la sotiori.[:D]


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -