Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Cat ati asteptat?


271 raspunsuri la acest subiect

#261
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 06 septembrie 2016 - 15:43

Profit putin cat dorm veveritele sa imi mai arunc un ochi le aici. Am un program f incarcat, multe lucruri inca de rezolvat cu scoala, gradi, medic de familie. Aseara, colac peste pupaza pe cea mare a durut-o capul, il avea cam fierbinte si era molesita asa ca am ajuns si val-vartej la dr, iar azi noapte am facut ture din ora in ora ca sa o monitorizez sa nu faca febra.

Copii s-au adaptat imediat, noi inca invatam din mers cum sa ne descurcam cu ele, dar lucrurile merg bine. Faptul ca ne-am tot vazut in ultimele 2 luni a contat f mult, s-au obisnuit cu noi, s-a creat o legatura. Ieri a fost prima zi cand am ramas doar eu cu ele si tot oftau ce bine ar fi fost daca era si sotul cu noi, chiar s-au gandit sa ii faca o surpriza cand vine acasa - o limonada cum facusem impreuna cu ele. 

Le place f mult ca in camera lor fiecare are biroul ei si il tot aranjeaza in fel si chip. Iar faptul ca sunt doua si au crescut impreuna - aur curat ! 



#262
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.654 mesaje

Postat 06 septembrie 2016 - 16:47

Qiao Bing, felicitari mamico! Sa fiti sanatosi si fericiti toti 4!



#263
easytry

easytry

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.964 mesaje

Postat 08 septembrie 2016 - 11:07

Qiao, felicitari din suflet! Te stiu de la Dr Albu si babute fivoase. eu am pierdut urat la 21 sapt o sarcina gemelara obtinuta dupa 6 ani prin fiv, mai avem 2 embrioni congelati dar imi e groaza ca as mai putea trece prin ce am trecut. De aceea am hotarat ca vrem sa adoptam. Acum ne strangem actele pentru dosar. A durat 3 ani pana sa ajung la decizia ca adoptam, iar acum nu stiu cum sa fac sa comprim timpul. Daca dupa ce adoptam o sa capat curaj sa introduc si ceilalti embrioni sa vedem daca rezista, ramane de vazut.

#264
aurychy

aurychy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 77 mesaje

Postat 10 septembrie 2016 - 07:31

 



#265
Floren_

Floren_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 12 septembrie 2016 - 16:19

Felicitari, Qiao Bing! Bun venit acasa, micutelor printese! [flo2]  [pup]

Ati rezolvat cu inscrierea? Ati trecut cu bine peste emotiile primei zile de scoala?

 

Buburuza noastra a inceput astazi gradinita - grupa mica. Dimineata cand am dus-o aveam niste emotii de parca mergeam la examen. Ea in schimb era senina si nerabdatoare sa se joace cu copiii (asa cum i-am tot povestit eu incercand sa o pregatesc). Odata ajunse la gradi, dupa ce le-am cunoscut pe doamnele educatoare si am schimbat cateva impresii cu alti parinti, m-am mai linistit, in schimb buburuza s-a prins ca urma sa plec fara ea si s-a pus pe bocit.

Off, imi rupe inima cand o vad plangand!

Am avut noroc cu una dintre educatoare care a luat-o de manuta si a intrat cu ea in sala, i-a dat ceva de facut la masuta cu jucarii si incet, incet s-a linistit. Am sters-o englezeste inainte sa ma vada, dar pana la ora 13 am stat ca pe ace. 

Cand m-am dus sa o iau am gasit-o senina, vesela, si spre marea mea bucurie am aflat de la doamne ca s-a comportat minunat - nu a mai plans, s-a jucat frumos cu copiii, ba chiar a si mancat bine la pranz.

Are mama fata mare si cuminte! Tare sunt mandra de ea!



#266
briella74

briella74

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 12 septembrie 2016 - 18:54

Felicitari, Floren! Sa va traiasca fetita si sa va aduca multe bucurii si in continuare!

#267
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 14 septembrie 2016 - 08:57

Floren sa aveti zile senine in continuare la gradi.

Si noi am inceput luni gradi si scoala. Fetele abia asteptau sa mearga, au nevoie de prieteni stabili, cea mica duminica dimineata spunea ca vrea chiar atunci sa mearaga.

Am avut intai deschiderea la gradi, l-am lasat pe tati sa o duca pe fana lui in sala, sa o schimbe etc si eu am continuat drumul cu cea mare spre scoala. Am avut bafta ca primul copil care a ajuns in curte din clasa ei era o fetita f sociabila cu care s-a imprietenit imediat, a prezentat-o celorlalti colegi si s-au si asezat impreuna in banca. Cu invatatoarea am reusit sa vb abia dupa ore, si abia atunci a aflat situatia ei. Mi s-a parut o femeie intelegatoare, sper sa colaboram bine. Azi avem si sedinta cu parinti la scoala ! Astept sa ne-o anunte si pe cea de la gradi. 

Lucrurile evolueaza bine, mai avem mici "furtuni intr-un pahar cu apa" ba cu una, ba cu cealalta legate de mancare (e de asteptat, nu am cum sa le dau exact ce mancau inainte), dar trec repede si e bine ca nu fac front comun.

Consider ca pana acum a fost usor, greul abia de acum incepe cu scoala la cea mare - are f mult de recuperat si trebuie sa o luam usurel.

Ma uit la ele cand la culc si parca nu imi vine sa cred ca asa va fi de acum inainte, ca nu va dispare totul cand ma voi trezi. Avem deja tabieturile noastre - daca la inceput uneori erau mai putin dornice de pupici sau imbratisari acum nu se mai culca fara. In timpul zilei ma mai trezesc ca vine una din ele (in special cea mare) si ma ia in brate sau se lipeste de mine.



#268
Floren_

Floren_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 14 septembrie 2016 - 10:38

Felicitari, Floren! Sa va traiasca fetita si sa va aduca multe bucurii si in continuare!

 

Multumim din suflet!  Sper sa citim cat mai curand si povestea voastra pe aceste pagini. Tinem pumnii.  [pup] 



#269
Somebody13

Somebody13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 272 mesaje

Postat 15 septembrie 2016 - 14:35

(...) In timpul zilei ma mai trezesc ca vine una din ele (in special cea mare) si ma ia in brate sau se lipeste de mine. (...)

Ce frumos  [deziuata]

 

Cât de mult s-a schimbat viaţa voastră, într-un timp atât de scurt. (de la depunerea actelor pentru adopţie, obţinere atestat şi venit cu fetele acasă).

Să vă fie viaţa plină de veselie, iubire şi zâmbete senine!



#270
Somebody13

Somebody13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 272 mesaje

Postat 15 septembrie 2016 - 14:39

(...) Are mama fata mare si cuminte! Tare sunt mandra de ea!

 Acomodare uşoară la grădi să aveţi! 

 

Aşa mă bucur şi citesc cu drag, noutăţi din viaţa voastră în 3!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -