Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Exista sarcina fara simptome??


18 raspunsuri la acest subiect

#11
aliceionescu

aliceionescu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 27 iulie 2007 - 11:17

Fetelor, sunteti toate niste dragute. Au contat enorm incurajarile voastre! M-am inscris pe acest forum atunci cand sora mea a avut probleme cu sarcina (din cauza medicului care i-a facut cezariana, poveste aiurea, e plina lumea de incompetenti...bble, Matei, acum e bine, are 8 luni si e un mare smecher mancacios, dar ne-a dat mari emotii). Am cautat atunci cateva raspunsuri cu privire la nasterile premature si chiar am gasit informatiile pe care le doream. Astazi voi cauta un medic de incredere, in Buzau e mai greu, am cunoscut numai tipe cu experiente dubioase in acest domeniu. Dar sunt optimista. Am inceput sa am emotii din ce in ce mai mari, inca nu-mi vine sa cred ca e posibil sa fiu mamica...

Va pup cu drag!

#12
alinushca

alinushca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.323 mesaje

Postat 27 iulie 2007 - 15:31

Multe multe felicitari!! Sper sa te bucur la maxim de perioada asta fara gretzuri si alte probleme si nici sa nu vina. Toate fetele povestesc ca abia de la 5-6 saptamani s-au instalat greturile. Doctorul meu zicea ca se pot instala si la 8 saptamani... Mie una nu mi s-au instalat deloc! Din pacate am pierdut sarcina dar sunt convinsa ca lipsa greturilor nu a avut nici o corelatie cu faptul ca am pierdut-o. Sunt unele femei care nu au probleme cu greturile de loc si cred ca am vazut pe undeva o statistica de vreo 30% de astfel de femei [:)]
Felicitari si mergi neaparat la doctor, incepe sa iei cate o pastila de Acid folic zilnic (face bine la bebe si toti doctorii o prescriu negresit), si in rest... sanatate multa!

:) Sanatate!

#13
beks

beks
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 27 iulie 2007 - 18:00

Sincere felicitari!.Sa stii ca eu nu am avut nici un simptom pina la 9 saptamini; cind am zis ca nu vreau sa mai astept sa vad ce se intimpla cu ciclul meu(am uneori intirzieri de pina la 1 saptamina, iar in perioade foarte stresante pina la 2), mi-am cumparat un test si a iesit pozitiv.

Nici in cazul nostru nu a fost programat, dar e binevenit.Acum suntem ambii inebuniti si abea asteptam sa se nasca, eu fiind insarcinata in 24 + de saptamini.



#14
aliceionescu

aliceionescu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 27 iulie 2007 - 22:34

Am fost la ginecolog. E totul ok, sunt insarcinata in 5-6 saptamani, e acolo unde trebuie si...cam atat, pt moment.

Va pup!


Inca nu pot cred ca e vorba de mine!

#15
geanina28

geanina28
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 27 noiembrie 2009 - 21:05

Buna fetelor! Sunt noua pe acest site.Am citit cu mare atentie tot ce ati scris despre acest subiect (sarcina fara simptome).Asa sunt si eu.Sunt insarcinata in 9 sapt.3 zile si ma simt la fel ca inainte sa fiu gravida.Adevarul este ca ma cam sperie starea mea de bine.E chiar ceva normal sa nu ai greturi dureri etc???
Va pup si astept raspunsuri de la voi.[pup]

Catalina

#16
gratiana77

gratiana77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.067 mesaje

Postat 28 noiembrie 2009 - 00:28

Citat:
citat din mesajul lui geanina28
Buna fetelor! Sunt noua pe acest site.Am citit cu mare atentie tot ce ati scris despre acest subiect (sarcina fara simptome).Asa sunt si eu.Sunt insarcinata in 9 sapt.3 zile si ma simt la fel ca inainte sa fiu gravida.Adevarul este ca ma cam sperie starea mea de bine.E chiar ceva normal sa nu ai greturi dureri etc??? Va pup si astept raspunsuri de la voi.[pup]Catalina
Este foarte normal. E posibil ca toata sarcina sa nu ai greturi, dureri, sa nu vomiti, etc. Si chiar iti doresc o sarcina asa usoara.[gravi] 30+ [fetita] (Amaris-Stefania)poze

#17
toforgettime

toforgettime
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 06 decembrie 2011 - 07:24

Buna fetelor, nu am scris niciodata, dar am citit si citesc postarile voastre.Nu stiu ce sa fac si rabdare nu mai am deloc. Incercam de peste 2 ani sa avem un bebe si fara noroc se pare. Acum e prima data cand mi-a intarziat ciclul am facut si un test , dar se pare ca nu sunt insarcinata. De obicei imi venea cu 2-3 zile inainte, niciodata peste. Nu au trecut multe zile, decat 3. Sa mai astept sau sa merg la doctor.Simptome nici una. Sunt tare nelinistita.

#18
CristinaGoji

CristinaGoji

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 06 decembrie 2011 - 09:41

Se intampla sa iasa testul fals negativ. Stiu ca e greu, dar mai asteapta 3-4 zile si daca tot negativ iti iese, programeaza-ti o echo transvaginala.



Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)

Vladic

Daria



[gravi] 36+



"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."



Author unknown


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -