Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cum vi se pare numele sasha??


47 raspunsuri la acest subiect

#41
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 12 iulie 2013 - 13:44

Ingrid,tu nu tzi-ai exprimat nicio parere,tu ai ris de numele Sasha ,ca fiind nume de ciine(alaturi d ealte citeva nume)si de Nectarie.

 

Tu nu ai spus ca nu-tzi plac numele astea,ca era ok...tu ai ris pur si simplu de ele,calcind in picioare sentimentele mamicilor ,a caror copii au numele astea.

 

Cred ca acum intzelegi diferentza...si nu e nicio razbunare,n-ai de unde sti ce nume vor avea nepotzii tai. [;)]

 

Dana


Editat de andacos, 12 iulie 2013 - 13:45 .


#42
GINARARES

GINARARES

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 13 iulie 2013 - 10:44

Salutare! si mie imi place numele de Sasha  suna bine , voi fetelor suntetzi multumite de numele care vi la ales parintii vostri? am o sora in germania  o cheama Florica  si de cand o stiu  ia reprosat  mamei ca nu ii place numele ales de ea  ,pe vacuta noastra o chema tot Florica un nume destul de des intalnit la animale .A dorit la un moment dat sa-si schimbe numele  nu ii place  deloc asa ca Sasha   cred ca e putin mai deosebit . [:)] [:)]



#43
palelena

palelena
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 16 august 2013 - 17:35

sasha este un nume rusesc, care s ar traduce alexandru sau alexandra *este unisex*

-----

 



#44
mada27

mada27

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 25 august 2013 - 15:45

e un nume frumos l-am intalnit si la fetite si la baietei :)



#45
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 12 septembrie 2013 - 15:35

Aida e prietena mea de o viata! Aida, insa era si cateaua de lup a vecinei de la etj. 10!

Acum, la subiect (desi, copilul e nascut si botezat de mult :) ) mie intotdeauna mi-a placut numele Sasha! De pe vremea cand era la TV serialul nemtesc Guldenburg (sau ceva de genul).



#46
iri0505

iri0505

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 14 septembrie 2013 - 10:55

eu am un prieten care sta in Franta si pe baietelul lui de un an il cheama Sasha, e frumos dar cum mai spunea cineva pune-i in acte Alexandru si il strigi cum vrei tu. Romani in general sunt mai incuiati si sa nu rada de el cand creste, in plus trebuie sa vezi si cum suna impreuna cu numele de familie, ca stiu eu pe cineva care i-a pus numele copilului Francesco Curca....nu prea suna bine



#47
ingeras26a

ingeras26a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.619 mesaje

Postat 02 decembrie 2013 - 13:18

ce mai dezbatere!

 

Ai nascut? ce nume i-ai pus? :D

 

Ingrid, stii ca sunt f multi caini romanesti (carpatini, mioritici etc) ce poarta nume de orase, ape, munti etc din Romania? Eu am 4 carpatini si unul dintre ei se numeste Cerna. Si pe altul l-a chemat Brad. Si tot asa. sunt nume frumoase, neaose. deci, de ce nu?

 

Cat despre comentariul tau - Sasha = nume de caine, traim intr-o lume libera si este dreptul tau sa-ti spui parerea. eu nu o comentez, pt ca este parerea ta si trebuie respectata.

Asa cum si faptul ca eu / sotul meu am ales acest nume pentru unul dintre copiii nostri trebuie respectat. Iar pe el asa il cheama si in certificat. Si mi se pare ca este numele care i se potriveste cel mai bine din lume si nici daca era nume de sobolan nu l-as schimba, pt ca noua ne place. Iar ca sa nu existe pb cand va fi mare, daca acesta nu-i va placea, este liber sa se recomande cu celalalt nume, adica Andrei. Desi eu sunt convinsa 100% ca Sasha o sa-i placa mai mult. Si lui si fetelor ;D



#48
Ion31

Ion31

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 11 decembrie 2013 - 11:32

Buna! Personal nu imi place acest nume si dupa cum s-a specificat pe forum este diminutivul de la Alexandru/ Alexandra. Insa nimic nu te opreste sa pui acest numes. Parerile vor fi mereu impartite.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -