Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce filme bune ati mai vazut? (9)


384 raspunsuri la acest subiect

#21
angelabv

angelabv

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 247 mesaje

Postat 24 martie 2010 - 00:41

Am vazut si eu "It's complicated", in weekend...Meryl Streep e geniala !Nu mi-a placut foarte mult Alec Baldwin, as fi vrut alt ex...

Am Julie and Julia dar nu am reusit sa-l vad inca...cartea a fost interesanta dar nu i-as da punctajul maxim...

Am vazut recent "The Time Traveler's Wife"-So#355;ia c#259;l#259;torului în timp, citisem cam jumatate din carte si aprope ca vroiam sa renunt...dar vazind filmul am vrut sa vad cum a pus scriitoarea trairile in cuvinte, si trebuie sa recunosc ca nu am fost dezamagita...cartea este foarte buna !

Imi plac sugestiile voastre si imi place la nebunie sa vad filme bune, din pacate parca timpul e prea "scurt" !

O primavara frumoasa
Angi

#22
mihutza11

mihutza11

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.007 mesaje

Postat 24 martie 2010 - 10:33

Shutter Island - mi-a placut! si m-a surprins.. iar Leo DiCaprio a jucat super, m-a convins de toate trairile..







Mihaela, mami de [ispita]Andra - 29 martie 2008



Mica dansatoare

Primul anisor


#23
Daria_Ioana

Daria_Ioana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 28 martie 2010 - 22:53

Praobabil ca multe dintre voi deja cunosc acest site, insa pentru cele care inca nu au auzit de el o sa postez linkul.



Este vorba de CinemaRx, un site romanesc cu si despre filme.Fiecare film ,regizor si actor beneficiaza de pagina lui speciala unde poti intra si comenta,dupa ce iti faci un cont.

Sunt multe trailere ,jocuri trivia,concursuri,fiecare membru are un punctaj in functie de contributia lor pe site.



Poti vedea ce se intampla in timp real in comunitatea cinefililor,ce filme au fost comentate sau adaugate la lista de favorite..iti alegi 20 de actori ,20 de filme, seriale si regizori preferati si in functie de alegerile tale primesti recomandari de filme si poti vedea ce afinitati ai cu ceilalti membrii ai comunitatii .



De aseemea ,iti poti face un caiet virtual cu lista de filme pe care doresti sa le vezi si ai la indemna oricand lisat cu filmele care ruleaza la televizor pe ziua respectiva sau filmele care ruleaza la cinema.



Exista si o emisiune Cinemafocus in fiecare vineri .Foarte intereseanta care te pune la curent cu noutatile din lumea filmului si nu numai.

Iata emsiunea de vinerea aceasta:





http://www.cinemarx.ro/cinefocus/



Mami de Casandra (06 ianuarie 2007) si Darius ( 14 mai 2008)

#24
Ramona J

Ramona J

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.843 mesaje

Postat 29 martie 2010 - 18:27

Am vazut si eu Julie & Julia, mi-a placut tare mult! Meryl Streep a fost foarte placuta in comparatie cu adevarata Julia Child.

Nu stiu daca am scris despre Goodbye Solo, l-am vazut cu ceva timp in urma dar mi-a placut si merita sa fie mentionat aici.

Lume multa, oameni putini

#25
lilianasoare

lilianasoare

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 287 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 00:47

ramona, ma bucur ca ti-a placut "Julie si Julia"!
In week-end am vazut o comedie romantica fara prea mari pretentii, nici macar pentru categoria pe care o reprezinta: "Vanatorul de recompense", cu J. Aniston si G. Butler. Filmul e dragut, relaxant, cu multe faze amuzante, chiar daca mai puerile.
J. Aniston nu m-a convins nici de data asta, merita privita, totusi, dar de la gat in jos[:D]
Oricum, sunt doua motive pentru care recomand filmul: 1. Gerard Butler si 2. Gerard Butler[:D] Chiar daca nu mai defileaza cu patratelele din "300", zambetul i-a ramas la fel de fermecator!

#26
conchita

conchita

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 09:50

Citat:
citat din mesajul lui lilianasoare
ramona, ma bucur ca ti-a placut "Julie si Julia"!In week-end am vazut o comedie romantica fara prea mari pretentii, nici macar pentru categoria pe care o reprezinta: "Vanatorul de recompense", cu J. Aniston si G. Butler. Filmul e dragut, relaxant, cu multe faze amuzante, chiar daca mai puerile. J. Aniston nu m-a convins nici de data asta, merita privita, totusi, dar de la gat in jos[:D]Oricum, sunt doua motive pentru care recomand filmul: 1. Gerard Butler si 2. Gerard Butler[:D] Chiar daca nu mai defileaza cu patratelele din "300", zambetul i-a ramas la fel de fermecator!
pe-aici sterg criticii pe jos cu filmul asta cat de misogin este. Aniston nici nu avea ce sa arate ca actrita. [8D]reclama mascata

#27
lilianasoare

lilianasoare

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 287 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 23:22

Eu ma mir ca respectivii critici l-au luat in serios[:D]
Despre Anistoana am si eu o galeata de epitete, nu tocmai magulitoare [:D]
A, si o rectificare: a fost tradus "Recompensa cu bucluc".
Aseara am vazut "Son of Rambow" - foarte bun, merita vazut.
http://www.imdb.com/title/tt0845046/

#28
Daria_Ioana

Daria_Ioana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 21:12

Saptamana trecuta am vazut la cinema filmul animat "How to train your Dragon" in 3D si mi-a placut foarte mult.
Consider ca si un adult se poate bucura de acest film animat la fel de bine precum copiii.

Am mai vazut filmul regizat de Alfred Hitchcock-"To Catch a Thief"-cu Cary Grant si Grace Kelly.Foarte frumos si jocul lor si suspansul si peisajele Rivierei franceze.

De asemenea intentionez sa vizionez toate filmele in care a jucat Audrey Hepburn,care este actrita mea preferata.
Pana acuma am vazut doar :Roman Holiday,Sabrina,War and Peace,Funny Face,Breakfast at Tiffany's,My fair Lady,Two for the Road si Charade.





Mami de Casandra (06 ianuarie 2007) si Darius ( 14 mai 2008)

#29
Daria_Ioana

Daria_Ioana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 21:30

Dintre filmele aparute la cinema mi-ar placea sa vad ,insa nu ruleaza in toate salile de cinema :

Chloe -cu Julianne Moore,Liam Neeson si Amanda Seyfried.

http://www.trailerad...r/chloe/trailer



As mai vrea sa vad si Hot Tub Time Machine si The Runaways,cu Kristen Stewart si Dakota Fanning...insa nu stiu daca o sa am timp pentru toate acestea.



Oricum la sfarsit de saptamana filmul la care sigur ma voi duce va fi Clash of the Titans la Imax, film pe care il astept de ceva timp.

http://www.heavy.com...l-trailer-76216





Mami de Casandra (06 ianuarie 2007) si Darius ( 14 mai 2008)

#30
Ramona J

Ramona J

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.843 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 21:47

Am vrut sa duc si eu copiii la filmul cu dragonul, dar dupa trailer mi s-a parut cam scary pentru fiica mea de cinci ani. Tu ce zici Daria? Poate daca optam pentru varianta "normala" in loc de 3D.
Fiul meu vrea Wimpy Kid. Greu sa impaci copiii cind e oarecare diferenta de virsta!

Eu am vazut The Cove, documentarul care a primit Oscar.

Lume multa, oameni putini


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -