Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce filme bune ati mai vazut? (9)


384 raspunsuri la acest subiect

#31
Daria_Ioana

Daria_Ioana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 23:36

Ramona, depinde de firea copilului.
Fetita mea are 3 ani si ii e frica sa se mai uite si la desenele animate cu Alba ca Zapada,Frumoasa din Padurea Adormita etc.

Ii e frica sa mearga la cinema.Am incercat sa o duc sa vada Fantastic Mr Fox si a rezistat pana la final datorita rabdarii mele.
Am stat pe randul de scaune de langa usa si din 10 in 10 minute ieseam pe hol si se linistea si iar intram ..incercam sa ii explic ca ala e un ecran,ca alea sunt boxe ..sa stea linistita.
Ultima jumatate de ora incepuse sa ii placa si aplauda ,zambea si cand a venit acasa a povestit la toti ce film a vazut ea.

Insa cand a incercat mama mea sa o duca la Princess and the Frog nu a rezistat cu ea si au plecat.Sincer sa mie imi pareau desenele alea cam infricosatoare..cu fantome etc.

Am mai dus-o si la Disney World in 4d pe cea mica si a plans in continuu ca vrea afara si de abia o mai tineam in brate ca se zbatea..si nu arata decat desene cu Donald Duck si Mickey Mouse.

Deci ...in concluzie...depinde de fetita ta si de firea ei.Erau in sala si copii mici care nu au plans.
Mie nu mi s-a parut deloc infricosator pentru copii...insa pe ei la cinema ii sperie mult si zgomotul foarte puternic.
Cand o sa apara dvd-ul o sa le iau si lor sa vada filmul pentru ca sunt convinsa ca nu o sa se sperie, insa la varsta mica e mai greu sa stai pe un scaun ,nemiscat ,in intuneric si cu ochelari pe ochi.
Deci ..da ,probabil ca o versiune 2d e mai inidcata pentru copiii mici.


Mami de Casandra (06 ianuarie 2007) si Darius ( 14 mai 2008)

#32
Ramona J

Ramona J

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.843 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 23:44

Multumesc, poate ca incercam varianta obisnuita, desi baiatului sigur i-ar suride 3D.
Noi n-am dus-o la cinematograf pina anul asta. Poate pentru ca deja am avut experienta cu Alex, pe care l-am dus mai devreme si n-avea astimpar. Asa ca am inceput mai tirziu cu ea.
Cred ca pe la trei ani s-a temut si ea la Alba ca zapada, acum probabil ca ar fi OK cu asta. Cind se sperie zice (probabil ca sa se incurajeze singura[:D]): "I'm a brave girl, I'm not scared".
Am observat si eu ca multe filme parca sint facute mai mult pentru adulti, mi se par prea infricosatoare pentru copii.

Lume multa, oameni putini

#33
columbiana

columbiana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.314 mesaje

Postat 05 aprilie 2010 - 00:04


eu am vazut zilele astea Amintiri din epoca de aur, excelent filmul.

http://www.imdb.com/title/tt1422122/

http://forum.desprec...TOPIC_ID=137759

#34
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 05 aprilie 2010 - 23:39

the road....dramatic..dureros..:( mi-a mers direct la suflet

am reusit sa vad si eu The Pursuit of Happyness ..mi-a placut! [flo]

__________________________________________________
happy mom & [buburuza] ladybird Iasmina Alissa 2+ [buburuza] si poate cat de curand [gravired]
________________________________________
astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee
[autoroz][pool][beach][shopi]

#35
liris

liris

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.081 mesaje

Postat 06 aprilie 2010 - 13:55

eu va recomand un film de groaza, desi fara singe, torturi sau altceva, un film de groaza in gen "clasic". se numeste "the orphanage", e spaniolesc cu belen rueda din mar adentro ("sea inside").
belen rueda este este superba si bunicica actrita, parca uneori prea constienta de cit e de frumoasa :), iar filmul este creepy rau. ptr iubitorii genului. real, ireal, peter pan, citeva scapari in plot, dar e ... asa sa se ridice firele pe sira spinarii [:D]

#36
xenocid

xenocid

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.940 mesaje

Postat 06 aprilie 2010 - 14:12

Citat:
citat din mesajul lui liris
eu va recomand un film de groaza, desi fara singe, torturi sau altceva, un film de groaza in gen "clasic". se numeste "the orphanage",
Daaa! Superb intr'adevar!Ca sa ramanem la genul asta va recomand si El espinazo del diablo, celalalt film (al lui del Toro) despre copiii din timpul razboiului civil din Spania alaturi de mult mai cunoscutul El laberinto del fauno
Come to the Dark Side. We have cookies!


#37
Llaura

Llaura

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.145 mesaje

Postat 06 aprilie 2010 - 14:23

Ana, unde ai vazut Amintirile? Mersi.

If our walks are silly enough, we can deduce ANYTHING from ANYTHING.

#38
beatrice75

beatrice75

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.639 mesaje

Postat 06 aprilie 2010 - 14:36

N-am mai intrat de multisor pe acest forum: vazut si eu zilele acestea "Recompensa cu bucluc"-usurel, nu cine stie ce! Desi Gerard Butler si Jennifer Aniston fac o pereche foarte frumoasa!

#39
liris

liris

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.081 mesaje

Postat 06 aprilie 2010 - 14:57

Citat:
citat din mesajul lui xenocid
Citat:
citat din mesajul lui liris
eu va recomand un film de groaza, desi fara singe, torturi sau altceva, un film de groaza in gen "clasic". se numeste "the orphanage",
Daaa! Superb intr'adevar!Ca sa ramanem la genul asta va recomand si El espinazo del diablo, celalalt film (al lui del Toro) despre copiii din timpul razboiului civil din Spania alaturi de mult mai cunoscutul El laberinto del fauno
da, dc e sa vorbim de "the devil's blackbone" si eduardo noriega atunci sa-l pastram pe noriega si un film al lui mai de demult, sa tot fie vreo 15 ani?, "thesis". [alcool]

#40
liris

liris

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.081 mesaje

Postat 06 aprilie 2010 - 15:01

Laura, "amintiri din epoca de aur" a circulat la un moment dat pe youtube. apoi a fost scos. da o cautare ca nu costa. merita, e amuzant.

eu va mai recomand "a fost sau n-a fost". tot pe youtube l-am vazut.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -