Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Top clinici fertilitate Romania


125 raspunsuri la acest subiect

#21
cora2010

cora2010

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 08 ianuarie 2010 - 23:18

buna adina
mi se pare foarte interesant tot ce spui tu. eu cred in simturile astea alea noastre...extra. poti sa-mi spui daca si tu ai facut tratament pentru fertilitate la domnul acesta?
hai ca ne-ai facut curioase.
multumesc[flo]


Citat:
citat din mesajul lui adek

Buna ziua tuturor!

Ma bag si eu in seama, ca am vazut subiectul si preturile....
Va pot spune insa ca se pot incerca si alte metode, discutabile dupa unii, dar eu am vazut rezultatele si m-am gandit sa va spun si voua.
M-am dus la un energoterapeut( mai complex tipul, adica se ocupa si cu punerea oaselor la loc prin masaj osteopat, si cu alte "reglaje" la fiecare dupa nevoile pe care le are, vede aura si alte informatii ascunse ochiului obisnuit).
Eu am eram la dansul cu probleme legate de coloana, insa s-a nimerit sa fie acolo o pacienta care se chinuise mai multi ani sa ramana insarcinata pe cale naturala dar si prin 3 fertilizari in vitro esuate. Apelase la el doar asa...ca nu mai avea alta alternativa. Terapeutul cu pricina e genul de om care spune ce poate, ce nu poate si daca blocajul existent poate fi inlaturat si/sau prin ce cale.
In cazul fetei pe care am intalnit-o acolo era vorba de un blocaj emotional care nu permitea copilului sa apara in contact cu aura mamei( nu cred ca vreun medic putea sa accepte asta) insa in dupa vreo 3 sedinte de energoterapie si alte "reglaje" subtile fata a ramas insarcinata pe cale normala. A dus sarcina ok, cu mare grija , dar pe picioare si a nascut normal. Discutand cu ei atunci am aflat de la terapeutul in cauza ca sunt multe alte fete pe care le-a "facut gravide" ;-)
Daca vreti sa va discutati cu el va pot da numarul: 0788 492983-STEFAN DOKA insa cred ca va fi disponibil doar in septembrie ( parca in august inchide cabinetul si pleaca in concediu)-Cabinetul e in Bucuresti, b-dul Bucurestii noi (vis-a-vis de depoul de tramvaie)
Consultatiile sunt ieftine vreo 30-50 lei, nu mai mult

Mie mi se pare o solutie care merita incercata( ...si in care nu trebuie sa crezi ca sa functioneze, ca nu e cu autosugestie;-) )


Mult succes tuturor! Sa va ajute Dumnezeu sa aveti copiii pe care vi doriti !

adina


adina


#22
cora2010

cora2010

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 09 ianuarie 2010 - 00:03

si sa revenim la subiect, top clinici, despre euroclinic are cineva vre-o experienta, parere, ceva...?
[flo]

#23
beatrice75

beatrice75

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.639 mesaje

Postat 12 ianuarie 2010 - 22:47

Ce ziceti de MedNewLife?Pt FIV.....Ronel....

#24
adia_25

adia_25
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 22:55

pentru Dacia Medical (3 FIV cu ei)
- profesionalismul medicilor (10 - si dr Cezara Bucur si echipa de dr embriologi dr Diana Cocei+ dr M. Bechir)
- raportul rezultate/pret (5/10- dar poate este o experienta personala nefericita)
- curatenie, igiena 9
- aparatura medicala si inventar stiintific 9 (inca nu au tehnici noi ex IMSI)
cu punctualitatea programarilor e problematic ca peste tot- astepti intre 30 min -2h

#25
Christine13

Christine13

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 21 ianuarie 2010 - 19:57

Buna

Sunt o viitoare mamica si va recomand cu caldura clinica Medlife, in special doctorita Deliana Predoi, chiar daca este ff ocupata se straduieste sa impace pe toata lumea.
Fara ea , nu eram acum insarcinata.
multumesc
Christine 34+

[gravi]

#26
roxi25

roxi25

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 275 mesaje

Postat 22 ianuarie 2010 - 21:18

si eu urmeaza sa fac o inseminare la promed cu dr alina bolintineanu, daca cresc foliculii, amy m-ar interesa sa stiu daca a fost totul ok, cum ti s-a parut clinica, ai facut si analize in afara de monitorizare

#27
blue_flower

blue_flower

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.990 mesaje

Postat 23 ianuarie 2010 - 12:41

Eu cred ca acest top si parerea fiecarei persoane este complet influentata de experienta personala, asa ca parerile obiective....intr-un fel voi povesti eu despre primul meu FIV reusit si altfel o fata cu 3-4 incercari nereusite.

So, eu am facut FIV la Giulesti cu Marinescu+Cocei.

- profesionalismul medicilor: 9-10, sunt f ocupati, dar stiu meserie.
- raportul rezultate/pret: asta este un criteriu ciudat. Eu nu as pune banii in balanta. Din momentul in care m-am hotarat sa fac FIV am inteles ca sansele sunt de 25%-max35% si banii...nu as putea spune ca am cheltuit mult sau putin. Asta a fost pretul.
- curatenie, igiena: Giulestiul nu e hotel si nici macar clinica particulara, as da un 6 cu generozitate.
- aparatura medicala si inventar stiintific: habar-nu-am de ultimele aparitii in domeniul aparaturii medicale si nu am avut acces in laborator sa fac inventar stiintific. Cred ca nici o fata nu a avut acces in laboratoare si cu atat mai putin, fara studii de specialitate, cum dai o nota unei aparaturi?

Mai importanta mi se pare atitudinea medicilor, a personalului ajutator, a indrumarilor oferite, explicatiilor la intrebari, disponibilitatii in anumite zile si ore ale saptamanii, etc, etc.

bafta mare!



[gravi] 37+ [baietel]

#28
maces

maces
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 15 februarie 2010 - 21:13

Buna ziua la toata lumea
Am 35 de ani si urmeaza sa fac FIV+ICSI cu dr Miciner si dr Matei.A mai facut cineva?As vrea cateva impresii.

#29
andreeacc

andreeacc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 641 mesaje

Postat 16 februarie 2010 - 20:24

FIV Med New Life - dr Ron-el

profesionalism 10/10
pret 9/10
curatenie 10/10
dotari (nu stiu ce fel de apratura ar fi necesar) cred ca 10/10

Profesionalism - atata dr Ron-el cat si asistentele sunt foarte atenti cu fiecare pacienta, stau de vorba cu tine, mereu zambitori; ti se explica detaliat in ce consta schema de tratament, nu te simti " pe banda rulanta"
Pret - 3000 euro FIV + tratamentul
Curatenie - nimic de reprosat , toalete f curate, sala de terapie intensiva de asemenea (sala de operatii n-am prea analizat-o din cauza emotiilor)
Dotari - imi e greu sa spun ce lipsea ptr ca nu stiu ce ar trebui sa existe intr-un asemenea cabinet

Am tot cautat pe la capitolele de FIV detalii despre cum decurge procesul la Med New Life si intrucat nu am gasit am sa detaliez aici propria experienta.

1. prezentarea la dr Ron-el cu dosarul complet cu analizele recomandate (se gasesc si pe siteul lor)
2. in urma consultatiei si verificarii dosarului se face recomandarea de tratament (microginon in prima faza, dupa care diphereline si menopur sau menogon)
3. urmeaza 4 seturi de analize si ecografii pentru monitorizarea evolutiei; in seara fiecarie zi de monitorizare eram sunate de asistenta ptr a ni se transmite rezultatele si eventualele modificari in tratament (eu de ex am inceput cu 3 menopur si am finalizat cu 4 filoe menopur pe zi);
4. cu 1 zi jumate inainte de punctia ovariana se face o injectie cu ovitrelle;
5. punctia ovariana se face sub anestezie generala; medicii si asistentele se comporta impecabil, sunt f grijulii si stau de vorba cu fiecare in parte; totul dureaza maxim 30 min, dupa care se sta in pat cu masca de oxigen (pret de 5-10 min) si perfuzii cca 2 ore; pot aparea usoare dureri, cam ca la menstruatie;
6. la doua zile dupa punctie urmeaza ET; fiecare familie este invitata in laborator unde i se prezinta embrionii, se discuta despre calitatea lor, cati vor fi transferati si cati pastrati pentru viitor;urmeaza introducerea embrionilor care nu necesita anestezie (desi fac anestezie generala ca la punctie, daca se solicita in mod expres de catre pacienta). Transferul embrionilor dureaza cam 5-10 minute - neplacuta a fost dilatarea vaginului, insa introducerea cateterului nu este dureroasa; urmeaza 1-2 ore de stat in pat.
7. la doua saptamani dupa ET se face BHCG



#30
maces

maces
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 16 februarie 2010 - 20:42

Andreea, multumesc ca ai scris despre experienta ta. Eu tocmai am facut histerosalpingografia si sunt inca socata de cat de tare m-a durut :d.
Ai obtinut un rezultat pozitiv dupa FIV?


Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -