Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

EU Yes la vot. Multumesc ca ai iesit si tu!

europarlamentare referendum

290 raspunsuri la acest subiect

#61
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 20 mai 2019 - 21:08

referitor la vot , nici eu nu votez pentru romania, sunt cetatean american si imi exercit dreptul de vot pentru tara in care traiesc , dar in acelasi timp sunt cetatean roman si am dreptul de a imi exprima opinia despre ce se intampla in tara in care m-am nascut.

 

 ca stiu ce se intampla in romania face parte din faptul ca ma intereseaza sa stiu cum traiesc neamurile si cunostintele mele din romania, cum gandesc si cum se simt.  ca exista un ocean intre continente nu inseamna ca nu exista iubire pentru cei pe care ii ai in suflet si sufletul meu e imens. ca si al vostru de altfel!



#62
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 23 mai 2019 - 23:37

 

 

Dar faptul ca ai postat DOAR ca sa-mi arati "imensa" greseala pe care am facut-o, chiar tu ai spus ca nu votezi, denota o nevoie foarte mare de critica si pariez ca nu numai pe forum esti asa , Inainte sa spui ca nu stiu despre ce vorbesti, sa stii ca stiu. Eu sunt aici, chiar daca nu comentez. Restul fetelor stiu la ce m-am referit in postarea mea.

 

 

 

pastreaza-ti energia pt lucruri mai importante. am pus o intrebare in treacat...si nu ti-am spus ca nu stii despre ce vorbesti.

votez in tara in care traiesc. nu votez in Romania pt ca sectile de votare pe aicii sunt f departe si plus ca nu am legatura cu viata politica de acolo...consider ca inainte de a vota treb sa fii bine informat.



#63
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 23 mai 2019 - 23:39

Nu uitati, pe 26 Mai, romanii de pretutindeni voteaza si la Referndum.

 

 

 

ai pus explicatiile pe fb? mi se par f folositoare.



#64
CiubotariuAlina

CiubotariuAlina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 24 mai 2019 - 08:05

ai pus explicatiile pe fb? mi se par f folositoare.

 

Nu, nu am cont de fb. Doar pe whatsapp si voua, aici.

 

Scuze, acum am vazut ca i te adresai vivianei.

Am editat mesajul.  Scuze din nou.

 

Ex: eu azi mi-am luat-o de la  cateva persoane carora le-am amintit de referendum, am trimis si link-ul cu Romania alege ( mi se pare o balanta cu pro si contra bine documentat) si mi s-a raspuns, citez:este lipsit de importanta, Iohannis isi face propaganda.

 

 

Legat votul de duminica,am aflat azi ca sunt persoane care vor vota pt europarlamentare cu un partid in care nu cred. Motivul il stiti si voi. Si ,ca ei probabil sunt f multi.


Editat de CiubotariuAlina, 24 mai 2019 - 11:12 .


#65
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 24 mai 2019 - 23:13

Nu, nu am cont de fb. Doar pe whatsapp si voua, aici. Scuze, acum am vazut ca i te adresai vivianei. Am editat mesajul. Scuze din nou. Ex: eu azi mi-am luat-o de la cateva persoane carora le-am amintit de referendum, am trimis si link-ul cu Romania alege ( mi se pare o balanta cu pro si contra bine documentat) si mi s-a raspuns, citez:este lipsit de importanta, Iohannis isi face propaganda. Legat votul de duminica,am aflat azi ca sunt persoane care vor vota pt europarlamentare cu un partid in care nu cred. Motivul il stiti si voi. Si ,ca ei probabil sunt f multi.
nu e nevoie de scuze, se mai intimpla.eu zic sa nu pui la inima cand ti se raspunde aiurea , informations sunt f pretuioase si poate sunt folosite fara sa stii. Si aici se folosesc f multe surse  de informare si nu ma refer la posturi tv care sunt f multe corrupted. 


#66
CiubotariuAlina

CiubotariuAlina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 25 mai 2019 - 07:19

nu e nevoie de scuze, se mai intimpla.eu zic sa nu pui la inima cand ti se raspunde aiurea , informations sunt f pretuioase si poate sunt folosite fara sa stii. Si aici se folosesc f multe surse de informare si nu ma refer la posturi tv care sunt f multe corrupted.

 

Ai dreptate. Mersi.



#67
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 25 mai 2019 - 22:58

Ai dreptate. Mersi.

tiza mea, du-te la vot ! despre asta este acest subiect, voteaza cu cine vrei si nu uita sa votezi si pentru referendum.  si ia-ti si prietenii cu tine si vecinii si cunostintele, implica-te .

 

lasa-ti convingerile despre persoane cunoscute in virtual ,  nu vei avea sanse impotriva lor in virtual, ci doar in realitate, adica in timp.  poti dovedi o persoana in virtual cu propriile vorbe oricand daca ai o buna memorie  si ai si interes, dar doar  timpul va dovedi cine are dreptate si cine nu.

 

asta  e un sfat ! 



#68
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 25 mai 2019 - 23:49

Precizarea cu referendumul, a venit mult mai tirziu, cind am intrebat de ce sunt atit de importante alegerile pentru parlamentul EU.

 

Pina atunci niciun participant la subiect, nu a adus in discutie referendumul.Toata lumea a discutat despre alegeri si atit.

 

precizarea a venit cand am raspuns  eu la faptul ca voi cei plecati in europa habar nu aveti  de ce se intampla in romania.


Editat de a_alinta, 26 mai 2019 - 00:07 .


#69
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 26 mai 2019 - 01:35

In schimb cei plecați in America sint foarte bine informați! Tu ești cel mai bun exemplu! [:-)))] NOT!



#70
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 26 mai 2019 - 03:25

In schimb cei plecați in America sint foarte bine informați! Tu ești cel mai bun exemplu! [:-)))] NOT!

se spune sunt  de multi ani , dovada ca sunt mai informata decat tine care te rostogolesti de ras.


Editat de a_alinta, 26 mai 2019 - 03:50 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -