Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fiv la Imed -Sibiu


1593 raspunsuri la acest subiect

#1341
maria_dc

maria_dc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 18 aprilie 2019 - 11:42

Salut! Tare greu au trecut zilele după transfer dar am rezistat eroic. Mâine este ziua cea mare [fri]  [fri] Am emoții, azi noapte am avut un coșmar ca mi-a ieșit beta negativ, m-am trezit toată transpirată Doamne Ajuta ca mâine sa fie total opusul visului! 

Am ușoare dureri de burta, așa ca o tensiune și am impresia ca îmi curg mai tare ovulele fata de primele zile. Nu am avut nicio sângerare de dinatie sau ceva de genul asta. Dar oricum fiecare corp reacționează diferit.

 

Chiar nu știu ce program au de sărbători. Suna la clinica și întreabă.  [:)]

 

Asa-i ca cea mai grea e asteptarea? citisem si pe site-urile din strainatate ca multe paciente se plang ca toate trec cum trec, dar asteptarea e crunta...

 

Dar uite ca nu mai e mult, relaxeaza-te azi, fa ce-ti place, plimba-te prin natura (dar imbraca-te bine :)) 

Si nu baga in seama visele, eu mi-am visat beta de gemeni dar mi-a iesit negativ. O sa vezi ca o sa fie si la tine invers decat ai visat :)

Abia astept sa vii cu vesti bune!  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#1342
Adriana633

Adriana633

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 18 aprilie 2019 - 18:12

Adriana, ti-a raspuns domnul doctor?

Maria, nu mi-a raspuns. Am sunat si la clinica,mi s-a spus ca or sa ii transmita doctorului si ca imi va raspunde, dar nimic. Sunt putin dezamagita, nu stiu cum sa fac sa iau legatura le doctorul. Maine sun din nou. 



#1343
maria_dc

maria_dc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 18 aprilie 2019 - 21:52

Maria, nu mi-a raspuns. Am sunat si la clinica,mi s-a spus ca or sa ii transmita doctorului si ca imi va raspunde, dar nimic. Sunt putin dezamagita, nu stiu cum sa fac sa iau legatura le doctorul. Maine sun din nou. 

 

Te cred... eu sunt foarte surprinsa ca nu raspunde si ca nu te-a contactat nici prin intermediul fetelor de la receptie... Eu ma tot gandesc ca poate primul transfer nu a avut succes pt ca nu am asimilat cum trebuie progesteron (e doar o presupunere de a mea, poate sunt paranoica) si ma gandeam daca sunt mai puternice injectiile cu progesteron... I-as fi scris mail doar cu nelamurirea asta.. dar daca nu ti-a raspuns, nu stiu daca sa-i mai scriu. Zi-mi te rog daca reusesti sa comunici cumva cu dansul

 

te pup



#1344
GoodLife

GoodLife

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 20 aprilie 2019 - 09:06

Fetelor. Am primit rezultatul Beta frumos, pozitiv  [pk]  [bib]  Ne bucurăm tare mult, încă nu realizam. Asteptam sa repetam beta luni și sa vedem ca se dublează și apoi ecografia.

Dar emoțiile nu au trecut, acum au început alte emoții deci după beta pozitiv sa nu va găsiți ca trec emoțiile, cred ca vom avea emoții 9 luni. 

 

Doamne Ajuta sa rămână cu noi 9 luni ❤. Eu simt ca o sa fie bineeeee, trebuie sa fie bine. 

 

PS: Fetelor va doresc la toate sa aveți parte de beta pozitiv [bib]  și sarcina la termen. aștept vesti bune de la voi.



#1345
Camyu26

Camyu26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 205 mesaje

Postat 20 aprilie 2019 - 09:13

Fetelor. Am primit rezultatul Beta frumos, pozitiv [pk] [bib] Ne bucurăm tare mult, încă nu realizam. Asteptam sa repetam beta luni și sa vedem ca se dublează și apoi ecografia. Dar emoțiile nu au trecut, acum au început alte emoții deci după beta pozitiv sa nu va găsiți ca trec emoțiile, cred ca vom avea emoții 9 luni. Doamne Ajuta sa rămână cu noi 9 luni ❤. Eu simt ca o sa fie bineeeee, trebuie sa fie bine. PS: Fetelor va doresc la toate sa aveți parte de beta pozitiv [bib] și sarcina la termen. aștept vesti bune de la voi.

 

Iuhuuu! Minunat! Doamne ajuta in continuare sa fie beta mare!  [artif]



#1346
llorrylorena

llorrylorena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 20 aprilie 2019 - 09:25

Felicitari...Doamne ajuta sa fie bine in continuare!!! [barza1]



#1347
maria_dc

maria_dc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 20 aprilie 2019 - 10:13

Fetelor. Am primit rezultatul Beta frumos, pozitiv  [pk]  [bib]  Ne bucurăm tare mult, încă nu realizam. Asteptam sa repetam beta luni și sa vedem ca se dublează și apoi ecografia.

Dar emoțiile nu au trecut, acum au început alte emoții deci după beta pozitiv sa nu va găsiți ca trec emoțiile, cred ca vom avea emoții 9 luni. 

 

Doamne Ajuta sa rămână cu noi 9 luni ❤. Eu simt ca o sa fie bineeeee, trebuie sa fie bine. 

 

PS: Fetelor va doresc la toate sa aveți parte de beta pozitiv [bib]  și sarcina la termen. aștept vesti bune de la voi.

 

Felicitaaaari!!! [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Si eu am avut emotii, am tot verificat ieri sa vad daca ne-ai scris!

 

Emotiile nu mai trec, gata :) Imi spunea mama ca se schimba emotiile si grijile, dar nu trec cu totul... Si acum, ca suntem si eu si frate-mio la casele noastre, tot isi gaseste motive sa se ingrijoreze pt noi :)

 

Sa ne tii la curent cum evolueaza sarcina, ne ajuta vestile bune :)

 

Chiar ma bucur mult pentru tine, pentru voi!

 

Sarcina usoara [bib]  [bib]  [bib]



#1348
Lorreen86

Lorreen86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 20 aprilie 2019 - 10:55

Fetelor. Am primit rezultatul Beta frumos, pozitiv [pk] [bib] Ne bucurăm tare mult, încă nu realizam. Asteptam sa repetam beta luni și sa vedem ca se dublează și apoi ecografia. Dar emoțiile nu au trecut, acum au început alte emoții deci după beta pozitiv sa nu va găsiți ca trec emoțiile, cred ca vom avea emoții 9 luni. Doamne Ajuta sa rămână cu noi 9 luni ❤. Eu simt ca o sa fie bineeeee, trebuie sa fie bine. PS: Fetelor va doresc la toate sa aveți parte de beta pozitiv [bib] și sarcina la termen. aștept vesti bune de la voi.

Felicitari! Doamne ajuta în continuare sa fie bine sa ai o sarcina frumoasa și dusa pana la capăt! Abia așteptăm să ne scrii tot verificam sa vad dacă ne dai vestea buna.

Ma bucur enorm. Ne ți la curent în continuare



#1349
GoodLife

GoodLife

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 20 aprilie 2019 - 19:46

Mulțumesc mult fetelor! Va doresc și vouă sa aveți parte de aceeași bucurie ca a noastră. Abia aștept vesti bune și de la voi.

 

 

Ps: și fata cu care am fost in salon când am făcut transferul are beta pozitiv, or sa fie frați de salon ❤



#1350
GoodLife

GoodLife

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 20 aprilie 2019 - 19:51

https://www.babble.c...-two-week-wait/

 

Un link foarte interesant, eu m-am regăsit perfect  [:)]


Editat de GoodLife, 20 aprilie 2019 - 19:52 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -