Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 1 voturi

Fiv cu ovocite donate 111


274 raspunsuri la acest subiect

#61
amaliaro

amaliaro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.335 mesaje

Postat 25 noiembrie 2017 - 08:33

Buna dimineata!



#62
selket

selket

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 116 mesaje

Postat 28 noiembrie 2017 - 22:21

Felicitari,Vera! Sa creasca mari si sanatoase micile furnicute! Foarte tare , amarilo. 

Acuma la mine poate e mai simplu pentru ca eu seman foarte tare cu barbatu. :)) deci daca seamana cu el seamana si cu mine. :))

Eu m-am hotarat sa mai fac o incercare la Reprofit. Vroiam sa va intreb voi cat ati asteptat de obicei intre 2 incercari.



#63
RamoncitaE

RamoncitaE

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 03 decembrie 2017 - 23:39

Cred ca postarea de mai sus ar trebui stearsa de admin...ne insulta inteligenta

 

LE: mesajul a fost sters 


Editat de RamoncitaE, 04 decembrie 2017 - 12:10 .


#64
mateidiana

mateidiana
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 04 decembrie 2017 - 10:17

Imi pare rau ca mesajul meu a fost evedentiat ca reclama! Am scris ceea ce stiu, ce am aflat nu numai de pe pagina oficiala, dar si de la acele cupluri (2 cupluri) care au apelat la mama surogat. Unul dintre aceste cupluri au semnat contractul pentru al doilea copil si asteapta sa inceapa programul. 

Da, nu stiu cupluri, femei singure ect..care au facut fiv cu ovocite donate, dar si dupa spusele lor acea clinica din Kiev e ok. 

Ca si fiecare femeie am frica, pentru ca nu totdeauna se primeste cum iti doresti sau cum te gandesti. 

Daca aceste cupluri au reusit sa faca mama surogat, apoi eu nu cred ca tratamentul fiv cu ovocite donate nu e un tratament mai greu, grav ca mama surogat.

Legea in Ucraina permite ambele tehnici de reproducere umana. Asta imi place ca e legal si donatoarele vin la clinica nu pe ascunzisi!!

Vin direct si nu spun basme ca in primul rand doresc sa faca o voie buna. Mai intai vin pentru bani. Nimeni nu le trage de mana. 

Am vazut copilul la un cuplu - copil ca toti copii, inca e foarte micuta.

O zi buna



#65
raishwanya

raishwanya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 879 mesaje

Postat 04 decembrie 2017 - 12:06

Cred ca postarea de mai sus ar trebui stearsa de admin...ne insulta inteligenta

Care dintre postarile de mai sus va insulta inteligenta?


Editat de raishwanya, 04 decembrie 2017 - 23:11 .


#66
RamoncitaE

RamoncitaE

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 04 decembrie 2017 - 12:09

C Care dintre postarile de mai sus va insulta inteligenta?

 

Buna, 

 

Mesajul a fost sters deja...era reclama la un produs cel putin dubios...plasma "cumva" cu rezultate miraculoase.

 

O sa sterg si mesajul meu, sa nu se inteleaga gresit... :)

 

O zi buna!



#67
Mamidedoi

Mamidedoi
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 11 decembrie 2017 - 17:37

Eu am apelat la mama surogat in Ucraina, dar cred ca tratamentul fiv cu ovocite donate moral si duhovniceste este mai usor pentru ca femeia singura poarta sarcina si simte toate emotiile de mama. 

Eu mi-am dorit mult sa simt cum se misca bebe in burtica, dar nu a fost sa fie. Multumim lui D-zeu ca am avut un mare noroc si ovocitele mele la varsta de 40 si jumatate ani au fost de buna calitate.

Foarte important este pentru o rata mai mare de succes sa se foloseasca ovocitele proaspete la fecundare cat si sperma proaspta. 

Va doresc numai bine dint tot sufletul



#68
Poppy

Poppy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 982 mesaje

Postat 12 decembrie 2017 - 18:52

Văd că topicul ăsta a cam murit, păcat...

Dar ne salvează mămicile de Ucraina, se înmulțesc mărturiile despre minunile de acolo. Poate merită să aflăm mai multe deci...

Fetelor, spuneți-ne mai multe despre voi în primul rând. Aici pe forum cam fiecare aspirantă s-a 'prezentat' la prima postare, bineînțeles nu cu numele, ci cu problemele care au adus-o aici: vârsta, istoric medical, eventual analize, încercări eșuate, pe unde, cum.

Mamidedoi, ești învingătoare, înțeleg din semnătură că ai gemeni, nu? Felicitări!  De ce nu i-ai putut purta chiar tu și a  trebuit să recurgi la mamă purtătoare? Ce probleme de sănătate ai avut? Cum  de ai reușit să prinzi doi cu ovo de 40 de ani jumate? Că de obicei e cam minune să prinzi și unul. Mie mi s-a spus că problema o constituie ovocitele care îmbătrânesc, nu uterul, dar ce știu eu... Ne spui un pic ce tratament ți-au dat și cum au decurs lucrurile - inclusiv din pdv legal? Cu ambasada sau cum ai reușit să îi scoți din Ucraina?

Ce te-a făcut să scrii aici, cum de ai ajuns pe topicul de donate, că tu nu ai avut nevoie...

Sper să nu vă supărați de întrebările astea, dar altfel o să credem că e reclamă.

Mulțumim.



#69
amaliaro

amaliaro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.335 mesaje

Postat 13 decembrie 2017 - 19:29

Seara Buna !

 

Va pun aici  cate ceva despre  o posibila cauza a neimplantarilor repetete sper sa va fie de folos si daca aveti intrebari ajut cu drag 

Fisiere atasate



#70
amaliaro

amaliaro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.335 mesaje

Postat 13 decembrie 2017 - 19:35

Poppy pupicei pentru voi si mie imi pare rau ca topicul asta a murit nu mai este cum era inainte  ca pe "vremea noastra" parca fetele nu au curaj sa intrebe sa isi spuna pasurile  una alteia asa cum faceam noi ...

Noi am crescut suntem fetite mari avem 4 ani jumatate ne pregatim pentru prima noastra serbare de craciun  si mami are emotii mari ma si vad la serbare ca ma vor podidi lacrimile  gazutele vorbesc deja bine romaneste si le place mult sa mergem la petreceri romanesti si sa imbrace costumul national romanesc 

Va pupicesc pe toate si va doresc sa vi se indeplineasca marele vis 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -