Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Bulgarasi de Februarie 2015 (1)


377 raspunsuri la acest subiect

#321
Lory2014

Lory2014

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.628 mesaje

Postat 09 ianuarie 2017 - 10:20

Happy Birthday to You, Happy Birthday to You, Happy Birthday my dear Carmenus, Happy Birthday tooooooo Yoooouuuu! [flor]  [deziuata]
 
La muulti, multi ani, draga mea prietena! Iti doresc sa fii sanatoasa, sa fii fericita, sa iubesti si sa fii iubita, sa aduci intotdeauna aceeasi lumina, prietenie si intelepciune in vietile tuturor celor pe care-i 'atingi'. Iti doresc sa ramai mereu la fel de frumoasa si minunata, Carmenus!
 
Many happy returns of the day! Age it's just a number, anyway! [flo2]
 
Lang zal hij/ze leven,
Lang zal hij/ze leven,
Lang zal hij/ze leven,
In de gloria,
In de gloria,
In de gloria,
Hiep, hiep, hiep, hoera!
Hiep, hiep, hiep, hoera!
Hiep, hiep, hiep, hoera!
 
Love you! [il]
 
La multi ani mamei tale, Flory! Stiu ca astazi este ziua dansei. Ii doresc sa va bucure si alinte, muuulti multi ani, sanatoasa si viguroasa! [flo2]  [flo2]


#322
Soparlica

Soparlica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 09 ianuarie 2017 - 14:12

Bun găsit dragelor!

 

La multi ani si multa sanatate Carmen! Sa iti meargă toate bine si sa te bucurii mereu de iubirile tale!

 

La Multi ani si Ioanei! Sa fii sanatoasa si norocoasă!

 

Noi am stat acasă azi și vineri. Vineri că nu am îndrăznit să ies cu masina, azi ca a fost o incertitudine;  ba e deschisa, ba nu e deschisa cresa. Cand am aflat eu ca este deschisă era prea târziu.

 

Nu am reușit să vă citesc. Cand doarme la pranz Alex nu știu ce sa fac mai întâi.  Altfel...nu fac decat sa ma joc. Chiar daca sunt 100 de persoane in casa, tot de mine trage. Nici la baie nu mai intru singura ca începe sa urle de ne aude tot cartierul.

Asadar, sper ca maine sa ajungem la creșă si sa va pot recupera pe parcursul zilei ca tare stresata mai sunt pe tema asta.

Cu bine!



#323
Soparlica

Soparlica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 10 ianuarie 2017 - 12:45

Buna dragelor!

 

Am reusit sa va vad si...in primul rand am salivat la toate bunatatile gatite de voi. Arata demential asa ca nici nu ma indoiesc ca au si avut un gust la fel de fantastic.

Asa de tare mi s-a facut foame incat, pana v-am parcurs pe toate, am mancat o banana si-un covrig.

 

V-am lasat si eu cateva poze si doua filmulete. Din pacate n-am asa multe ca voi.

 

Lory multumesc ca mi-ai mai lasat si mie Marmota sa ma delectez cu ea. Intr-adevar despre astfel de momente vorbeam. La noi sunt unele biserici care se mai ocupa de cor/copii, dar mie imi displace grandomania si avarismul de azi al preotilor asa ca nu mai merg foarte des la biserica.

 

Recunosc ca n-am reusit sa vad filmuletul in care Marmo se dedea in carusel si nici pe cel in care Leya se dadea in cescute. M-a luat instant cu ameteli si am trecut mai departe.

 

Poza mea preferata este ce in care Leya este cu sortul, pregatita sa va gateasca.

Si ce mocuta face ea cand o pui sa spuna "bye"!

 

M-am mirat cat de mica era Leya anul trecut de Craciun. Cand au crescut asa de repede copiii nostri?

Si cum canta ea...

 

Sa nu mai zic ca imi face mereu placere sa le vad zbenguindu-se impreuna.

 

Carmen m-au binedispus pozele cu Emma incaltata cu sosetele pentru cadouri si "Trolul" de Vera.

 

Cata armonie este si intre ele! Asa se alinta impreuna in pat...

 

Nu rade, dar initial fetita cu parul blond am crezut ca este baietel. Si cand am vazut ca are rochita...

 

Cu sorcova a dat tare. L-a "caftit" intens mai ales pe bunic la care nimerea mereu coada plina de sarme. Si cum bietul om striga "aoileu ce tare da!" el radea si dadea mai tare.

 

Flory ce frumos va jucati voi trei. Si cat de atasata este Ioana de tati.

Cum sta ea delicata in carusel si misca mana mai ceva ca o printesa!

 

Iar poza in care ea sta in brate la tati cu mutra aia de "zambiti va rog" imi place cel mai mult.

 

Mai dar trebuie sa facem o sesiune de shopping impreuna ca vad ca Ioana chiar are abilitatile necesare. Alex s-ar infige in fiecare produs.

 

Offf, sper ca se simte mai bine mama ta. Cred ca toata generatia respectiva are ceva ca si mama tot asa este. Noroc ca medicul la care lucreaza o citeste imediat si nu scapa.

E musai sa inteleaga ca voi, dar mai ales Ioana, aveti nevoie de ea sanatoasa.

 

Eu l-am dus pe Alex azi la cresa. Si am reusit in drumul catre serviciu sa mai rezolv cate ceva. Numai bine ca la munca nu e mai nimeni si e un frig...Erau 12 grade cand am ajuns, acum s-au facut aproape 15 asa ca nu mai raman nici eu mult.

 

Cum am stat destule zile acasa cu Alex, pe langa joaca cu masinutele, alergat, ascuns plimbat cu calul si altele asemenea, am citit povesti, recitat poezii si cantat cantecele de toate felurile si anotimpurile. Este un avid de informatie ca la fecare oprire a mea imi striga "mami atu".

 

Reuseste sa recunosca litera A si spune ca-l cheama (mai nou!) "Adu". Cu varsta o cam zbarceste ca zice "che" (3) desi arata doi.

 

Cu mesele suntem in extreme. Adica ori mananca de ma crucesc (si tineti cont ca el are o masa de lapte pe noapte si cam 4 pe zi; ca daca i se pune pata nu te intelegi cu el pana nu-si bea "laticii"), ori nici pe lapte nu pune gura.

Dar in fiecare zi e musai sa cumparam paine si masline sa infulece cat stam afara.

 

Vineri am iesit pe la pranz afara. De fapt am vazut ca se domolise viscolul si am zis sa iesim sa cumparam paine. Numai ca a fost foarte incantat de zapada si in cele mai mari troiene se baga. Cum am plecat doar cu banii de paine la mine n-am avut cu ce sa-l filmez/fotografiez.

 

Sambata si ieri am iesit din nou cate putin. Scopul lui: painea, maslinele, iepurasul si pisica din copac. A fost insa tare dezamagit cand a vazut ca nici iepurasul si nici pisica nu sunt. Si introrandu-se brusc m-a luat de mana si a zis ca vrea sa mergem la paine.

 

Sambata seara am fugit de acasa lasandu-l pentru prima data (noaptea) cu mama mea. Ne-am intors la 2, dar el se trezise intre timp la 1.30 (parca stia c-am plecat) si a plans o vreme pana a adormit. Evident ca nici n-am bagat bine cheia in usa ca a si fost in picioare strigand "mami". Dupa ce si-a baut laptele pe care-l refuzase de la mama mea a adormit din nou tun, iar dimineata cand s-a trezit a strigat-o intai pe mamaie si apoi pe mine.

 

In rest...Pe mine ma doare soldul stang de zici ca-mi smulge cineva piciorul din bazin. Nu-mi amintesc sa fi cazut vreodata si sa ma fi lovit la el. Iar ca sa fie treaba, treaba...azi-noapte cand a strigat Alex dupa mine am dat fuga sa cobor din pat si nu ma intrebati cum am cazut din pat de mi s-a pus un carcel de toata frumusetea la picioarul drept (de la fesa la genunchi). Si uite asa m-am ologit de tot (sau cum a zis sotul "necesit reparatii capitale").

 

Va imbratisez cu drag!


Editat de Soparlica, 10 ianuarie 2017 - 12:51 .


#324
Carmen_K

Carmen_K

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 720 mesaje

Postat 13 ianuarie 2017 - 13:29

Buna dimineata si de la mine :)

 

In primul rand va multumesc mult pentru urari! Ati reusit sa imi faceti ziua si mai frumoasa si va imbratisez cu mult drag!

 

Dupa cate vad va bucurati de zapada :). Soparlici am vazut pozele si filmuletele de pe drive! V-a socrovit Alex de nu a mai putut vad! Ce fericit e! Ii stralucesc ochii :). E clar un copilas tare fericit si tare jucaus! Tu te-ai mai reparat? Ti-ai mai revenit cu soldul? Cum ati facut saptamana asta, ai stat acasa sau servici si cresa, ca de obicei?

 

Flory multumesc si tie de urari si ti le intorc pentru mama ta! Sa fie sanatoasa si sa se bucure de voi si de nepoti multi multi multi ani de acum incolo :). Cum s-a comportat Ioana la zapada? 

 

Lory draga mea,  [il]  [il]  [il] . Nu iti raspund in Olandeza sa te pun la cautari, nu de alta da' la cate ai pe cap si cate ai de facut, de organizat, de pregatit, eu chiar nu as vrea sa iti mai dau si eu altele! Ce faci, cum esti cu pregatirile de plecari? Cat stai? Cum i-a fost marmotei la concursul de inot fara voi? Da' voua fara ea? Ca eu cred ca e mai greu pentru parinti in momentele astea decat pentru copii. Creata frumoasa ce face? Am vazut ca ai sters pozele... ca Em care s-a obisnuit sa imi ia telefonul si sa imi ceara sa le vada pe Leya si Marmo... si acu' ia-le de unde nu-s [:-)))] . Mai ales filmele ii plac, si ei si Verei, si mai imi si cer sa le vada (adica ordinea e cam asa: Elsa si Anna - lung, Elsa si Anna scurt, si Leya si Marmo - toate  [batcap]  [batcap]  [batcap] ). Cred ca le plac mai ales pentru ca relationeaza foarte bine cu ideea de doua fete... ca si ele.  Te imbratisez si iti doresc drum lin, si sa te intorci bine la iubirile tale.

 

Noi suntem bine bine! Am avut un weekend minunat de ziua mea, cu de toate asa! Am plecat vineri, dupa ce am impachetat (eu) si despachetat (fetele) de vreo catea ori! La un moment dat am cautat si lacatelele pentru genti pentru ca fetele mele (mai ales Ver) sunt pasionate de fermoare. Si cum vad un fermoar il desfac... (dar tot, genti, bluze, rochiile mele, cand sunt imbracata si suntem in vizita  [batcap]  [batcap]  [batcap] ). Au dormit pe drum (ca de obicei, cand le asezam in masina zici ca le dam somnifer). Hotelul e undeva in mijlocul padurii, izolat, foarte cochet si foarte "prietenos" pentru copii. Am avut o camera de familie, care avea inca o camera cu doua paturi suprapuse si un patut de copil! Vai de mine ce s-au mai bucurat! A fost o joaca in patul de sus.... Vera nu mai voia sa se dea jos, "Vera sta aici, vera sta aici!". Jocul preferat era sa arunce cu jucariile de plus jos, si noi sa le aruncam iar la ele in pat, si tot asa! Hotelul are si o camera de joaca cu de toate, asa ca fetele chiar nu s-au plictisit! Fiind primul weekend din ianuarie nu era aglomerat, asa ca le-am lasat destul de mult singurele, adica noi eram in lounge; la semineu, si ele singurele la camera de joaca... cand se plictiseau veneau pe la noi, si tot asa!

 

A doua zi dimineata cand ne-am sculat ninsese. Adica era totul alb si romantic (nu ca in Ro, cu strat serios de zapada ci doar asa, juma' de cm dar sa vezi padurea asa alba... m-am umplut de bucurie). Am mers la piscina...si a fost o joaca si o balaceala pe fete. Em chiar s-a comportat super bine (pana acum nu voia niciodata in piscina pt adulti, nici in brate la noi, nici cu aripioare, nimic) iar acum a fost super super incantata! Ver a fost ceva mai tematoare de data asta. Cand intr-un final am plecat de la piscina aveau amandoua pielea incretita complet! am facut o mica plimbarica prin padure prin zapada, si cam asta a fost ziua!

 

Duminica am facut o plimbare mai lunguta asa prin zapada, Em tot voia sa faca un om de zapada si a fost foarte dezamagita ca nu se putea! Ver (pentru care luasem si caruciorul) a vrut doar sa mearga singura, si ne tot arata pe unde sa mergem, pe unde nu!  La intoarcere ne-am oprit la o "clatitarie" (aici in olanda restaurantele specializate pe clatite sunt foarte populare sunt adesea localizate in foste ferme si au o atmosfera minunata). Asa ca am mers la ferma de clatie, am mancat si ne-am intors acasa super incantati. Mi-am primit cadoul acasa (un ceas frumos si pe care iubi l-a si inscriptionat, cu acelasi text cu care e inscriptionat ceasul pe care i l-am facut eu cadou acum 4 ani de ziua lui [il] ).  

 

Saptamana asta a fost foarte haotica, am muncit mult, asa de dimineata pana seara (adica dupa ce culcam fetele o luam de la capat) asa ca ma bucur ca e weekend. Ziua mea a fost si ea haotica, am reusit sa mancam impreuna cu toti 4 si iubi mi-a adus un tortulet si flori, am suflat in lumanari, am pus artificii in tort (ca de, ale mele sunt topite dupa artificii) si cam asta! Ver mi-a mazgalit o felicitare [:-)))] , Em mi-a spus ca imi face ea o felicitare, dar nu inca...ca nu are timp.  [batcap] . Dar m-au pupat si m-au imbratisat si mi-au cantat (tare si prost!) si eu m-am topit toata! Le iubesc de nu mai pot. Em e intr-o perioada foarte iubitoare, acu doua zile imi spunea ca sunt minunata, si ca sunt cea mai "dulce" mama! Si apoi mi-a spus ca si Vera i se pare ca e "dulce" dar cea mai dulce e tot ea, Emma!  [batcap] . Ver, ca de obicei, dragalasa, galagioasa, zambarici intr-una! 

 

Asa, cam asta despre noi, va pup si mai trec. Sa aveti un weekend minunat!

 

Va pun si niste poze din weekend pe drive.

 

[flo2]



#325
Soparlica

Soparlica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 17 ianuarie 2017 - 12:22

Buna dragelor!

 

Am reusit sa las si eu cateva poze si filmulete noi si sa vad pozele lasate de Carmen. Ma bucur ca v-ati relaxat si v-ati bucurat de iesire. Intr-adevar cred ca amplasarea hotelului este tare benefica. Eu sunt in cautari pentru cateva zile la mare, in vara, dar nu ma satisface nimic.

 

Poza care mi-a mers direct la suflet este cea in care stau ele amandoua la fereastra. Dar mi-a placut si cea in care fetele erau gata sa mearga la balaceala.

 

Ai dreptate, am stat acasa destul de mult saptamana trecuta (luni si miercuri cu mine, joi a venit socrela; marti si vineri a mers la cresa).

 

Joi am mers la serviciu fara masina si cum Alex cauta mereu in cuptor fish-fish am intrat sa cumpar peste la Orhideea. Doar ca de la serviciu si pana la magazin am inotat putin prin zapada, lucru ce se pare ca a ajutat soldulului meu sa se repare pentru ca de atunci au disparut durerile.

 

Insa la munca e jale. Frig de crapi si unde mai pui ca nici energie electrica nu avem. Azi zice-se ca au reparat-o.

 

Alex este un mamofil incurabil. Nu cred c-o sa se desprinda de mine nici cand s-o insura.

 

Il deranjeaza foarte mult ca la cresa trebuie sa faca liniste si dupa ce-l iau nu-i mai tace gura. Vorbeste mult, repede si indescifrabil.

 

Mai nou isi face griji pentru pisica de afara (aia din copac) si-l aud mereu zicand: u tace mau aia, mami u tace mau aia? (ce face pisica aia?). Ca sa-l linsitesc ii spun ca este bine, a intrat si ea in casa la caldura si de aceea nu mai este in copac.

 

Bate in fiecare usa si zice "chi e, u taci aolo?" (cine e, ce faci acolo?)

 

Ordona unde sa stai sau ce sa faci si se supara daca nu executi.

 

Duminica am fost la nasi si am iesit cu totii la sanius. Foarte greu l-am dezlipit de pe sanie de unde credeam ca nici nu vrea sa se dea.

 

Va las! Pe curand!



#326
Carmen_K

Carmen_K

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 720 mesaje

Postat 17 ianuarie 2017 - 12:29

E liniste mare aici! Asa ca vorbesc singura...

 

noi suntem bine, in pregatiri ca urmeaza ziua Emmei si am o comanda de tort de toata frumusetea ... cu elsa, anna, olaf, christoph, sven, hans, mega mindy (asta e un fel de action hero feminin local), mica sirena, tinkerbel si inimioare.... o sa fie o aglomeratie pe tortul alaaaaaa


#327
Soparlica

Soparlica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 19 ianuarie 2017 - 10:33

Bun gasit dragelor!

 

Am incercat si ieri sa va las cateva vorbe, dar de cate ori mergeam la pagina aparea o eroare.

 

Carmen, Emma are o imaginatie foarte bogata si cu siguranta ca vei gasi solutia ideala astfel incat sa iasa un tort frumos si delicios.

 

Noi am fost anuntati ieri ca luni si marti vor fi zile libere la cresa. La serviciu inca nu ne-au spus nimic, dar cu siguranta ca va fi la fel.

 

Pentru ca dimineata Alex a inceput din nou sa plnga de cum am intrat pe strada cresei mi-a venit in cap sa-l intreb daca vrea sa mergem la plimbare in excursii si daca-i place sa se plimbe. El imi raspunde afirmativ si continuui sa-i spun ca pentru a putea face asta mami si tati trebuie sa mearga la serviciu, iar el la gradinita. Si ma trezesc cu el ca-mi pune ca vrea sa mergem cu "tutu ma-e us" (cu avionul). I-am explicat ca vom merge curand, dar ca mai trebuie ca fiecare din noi sa mearga la serviciul sau. Si uite asa l-am lasat linistit la cresa.

 

Am uitat sa va spun ca la controlul de la ORL de luni a fost totul bine. Nu are nimic la urechi, nici la gat si nici la nas.

 

Ma reapuc si eu de treaba. Oare ce-o fi cu Flory si Ioana?

Pe curand!



#328
Lory2014

Lory2014

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.628 mesaje

Postat 20 ianuarie 2017 - 11:01

Multi ani traiascaaa, multi ani traiascaaaa, Laaaa muuuulti aaaaani! Emma sa traiascaaaa, Emma sa traiascaaaa, Laaa muuulti aaaaani! [deziuata]  [pup]  [flor]

 

Draga Emma, iti dorim sa fii sanatoasa, norocoasa, sa ai o copilarie plina de giumbuslucuri si zambete, sa inveti, sa scormonesti tainele lumii asteia si sa ajungi om Mare! Sa nu-ti pierzi niciodata seninatatea zambetului si profunzimea privirii, copil special! [deziuata]

Iti doresc sa ai o petrecere frumoasa, sa reusesti sa faci rost de bagheta aia magica (desi tu nu realizezi inca, dar chiar ai o mamica zana si o familie din basme) si sa primesti toate cadourile dorite, cu toate culorile dorite! [il]

 

Te pupam si te imbratisam apasat si te asteptam pe la castelele noastre! [:)]  [il]

 

Happy Birthday Emmisor! Carmenus, sa va traiasca printesa mare 100 de ani si voi fericiti alaturi de ea si de junioara! [pup]  [deziuata]

 

p.s. Em iti multumesc, esti raza mea de soare astazi, in this dark times!

ps.2. revin si cu un mesaj lung despre noi, astazi, dar dureaza pt ca scriu cu o mana doar. Si ma si intrerup.



#329
floryma

floryma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 20 ianuarie 2017 - 11:39

Neata...pe la pranz,

 

Am vazut (ca eu nu mai stiam data exacta) ca astazi este ziua lui Emma. Draga mea copila suava si gingasa ca o printesa...iti urez La multi, multi ani sanatosi! Sa ai parte de oameni minunati si lucruri bune in viata ce te asteapta. Sa ai parte de o petrecere asa cum ti-o doresti, caci esti iubita si adorata de parintii tai minunati si sora ta cea mica. Va pup pe toti de la mic la mare cu drag.

 

Carmen... asa frumos ai descris ziua ta petrecuta la cabana...caci revin zicand ...voi sunteti de poveste. Sa fiti mereu asa sunteti toti 4 minunati. Multa putere astazi sa iasa totul bine pentru petrecerea printesei cele mari.

 

Lory...pai am crezut ca gasesc aici pagini scrise, povesti minunate despre fantasticii tai...si cand colo?! Eu te astept cu un cuvand de ;ocara; , cu unul bun si de pus pe suflet, cu descrierile tale detaliate...asa cum numai tu stii mai bine sa ne citesti dincolo de un ecran. (fie de calculator sau telefon, tableta etc)

 

Soparlici...voi o tineti din libere in libere....iar va luptati cu frigul la job si vizite doctoricesti. Ce face sotul cu jobul? Cum mai este? V-ati gandit la o escapada acum asa pe ultima 100m cu zilele libere? Mai zapada ce a fost a avut si ea un rol benefic...si anume te-a ;reparat; la sold.

 

Noi am data din greu la zapada, in special eu ca tot sunt omul casei. Am mers constant la gradi fie viscol, zapada, frig etc...da am primit judecati din jur si cred ca si tacut din partea educatoarelor pentru ca stia ca eu sunt acasa si tot aleg sa o aduc la gradi, dar eu sunt asa mai ;dna militar;, adica nu iesim din schema decat din motive bine intemeiate, adica boala, etc...si eu vreau sa ii pastrez o rutina, un ritm ca sa nu o bulversez f tare si sa aibe parte de prea multe schimbari in programul ei.

Am stat pe langa casa, iesit la sanius ( cu greu s-a lasat trasa pe zapada cu sanie, dar si cand a prins gustul nuse mai dadea jos...in final a trebuit ca tati a vrut si el pe derdelus si a reusit sa rupa sania, acum e in reparatii ca sa nu luam alta pentru cata zapada om mai avea in iarna asta), am primit vizite, am fost in vizite, mall etc.

 

Ioana este de ieri cu ceva muci aposi, a dormit greoi pese noapte din cauza faptului ca era infundata, dar in rest este ea asa cum e de obicei. sa zic asa noutati nu sunt prea multe, adica mi se pare ca nu stiu ce sa mai facem impreuna ca sa o ajut sa mearga mai departe varstei.

Se joaca f putin singura, cu noi f mult. mi se pare ca isi pierde rabdarea repede, se plictiseste la fel de repede de o activitate, jucarie si e f greu sa ne ocupam timpul bine si frumos. Tipa daca nu ii convine ceva, e f incapatanata si nu cedeaza decat daca iese ca ea.

A inceput sa planga teatral numai ca sa ne impresioneze sa cedam, nu vrea la oala dar a cerut la wc f des, asa ca a facut caca si pipi destul de des la wc tinuta de noi (trebuie sa ii iau un adaptor de capac), insa ea nu zice si cere doar daca ii reamintesc eu, adica e ca si la bautul cu apa...daca eu nu o intreb daca a baut sau nu ii reamintesc ca trebuie sa bea si apa, ea nu cere se ia cu altceva si nu ii sta mintea sa faca asta, adica sa bea. Asa e si cu wc-ul...daca ii vine face ca e pampersul, daca ne vede sau o intreb daca vrea la wc face.

Serile trecute am intrebat-o cine e iubirica lui mamica, ea mi-a raspuns;Ana;, apoi o intreb cine mai e iubirica lui mamica (eu ma asteptam sa zica tot ea sau taicasu), dar a raspuns ca ;asica; (adica nasica, asta pentru ca m-a auzit mereu cand vine bfata nasicii ei ca o alinti iubirica erika).

A inceput sa ne raspunda cand o intrebam ce a facut la gradi sau in mall etc. educatoarea o lauda din nou, cateodata uita si ca e cea mai mica de acolo si o aseamana cu alti copii mai mari. Caci cand adreseaza o plangerea lata eu ii zic sa ma sfatuiasca cum sa procedez ca de inca e mica...apoi tot ea se scuza si zice ca am dreptate nu ne putem astepta la atat de multe neavand nici macar 2 ani si tot asa.

 

Eu am avut o perioada mai gri si de aia am zis sa nu scriu sa transmit starea mea. Am vesti bune...bl se reabiliteaza vara asta (deja au adus sa depoziteze material, deci cred ca cum e vremea buna se si apuca de treaba) si asa am reluat planurile de a renova si noi ap total dupa reabilitare (adica ne mutam 2-3 luni cu chirie sa poata fi facut asa cum trebuie, oprim doar haine si chestii care sunt amintiri, in rest donam tot, mobila, electrocasnice etc ). 

Urmama sa ii fac Ioanei o serie de analize, am intrat si eu ca am zis sa incecam sa luam fratiorii din tabara de schii si cam astia sutem noi in prag de iarna. Asteptam primavara.

 

Va pup si imbartisez cu mare drag.

Pana cel tarziu duminica seara poate reusesc sa urc si eu ceva poze. (sunt multe de la ziua ei, sanius etc)



#330
Soparlica

Soparlica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 20 ianuarie 2017 - 13:56

Bine v-am gasit!

 

La multi ani cu multa sanatate Emma! Sa fii norocoasa, mereu vesela si mereu un bun exemplu de urmat pentru surioara ta iubita.

Carmenus va doresc sa fiti sanatosi si sa va bucurati o etrenitate de minunile voastre!

Petrecere frumoasa!

 

Flory chiar imi faceam griji pentru voi. Ma bucur ca sunteti bine.

 

Eu te inteleg foarte bine cu mersul la cresa/programul asa ca nu te condamn.

 

Felicitari Ioanei pentru mersul la toaleta. La noi cu apa e exact pe dos. Bea la apa...si imediat dupa ce si-a baut laptele. La olita insa nu mai cere desi a avut cateva zile in care insista sa se aseze. Bineinteles ca rezultatul era zero, dar l-am lasat. Ramne numai cu facutul la momentul baii si cu exclamatia "eii cis-cis!".

 

Nu, nu plecam nicaieri. Sotul lucreaza luni, iar maine trebuie sa se ocupe de o bucatarie asa ca eu tot cu Alex o sa ma delectez.

 

Si la noi au revenit muciosii. Azi-noapte a facut chiar putina febra si i-am pus un supozitor.

 

Pe mine ma framanta faptul ca Alex a inceput sa se trezeasca foarte devreme dimineata (6-6.30) si seara este foarte obosit si nu ne intelegem cu el. Nu mai spun ca, desi incepem de pe la 7 sa ne pregatim de somn, tot la 9 se culca. Are sa se foiasca, isi mai aduce aminte de te miri ce, cere iar lapte sau apa, nu vrea in dormitor, nu vrea in sufragerie...Au fost cateva seri in care am adormit eu inaintea lui si m-am trezit buimaca dupa vreo juma' de ora.

 

In rest nimic nou pe la noi.

Weekend placut!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -