Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Februarie 2017 (Bulgarasi de Februarie 2017)

sarcina februarie 2017

1077 raspunsuri la acest subiect

#71
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 27 iulie 2016 - 13:28

Pe 3 am exact 13s. O colega de suferinta a aflat la 11s4z :)



#72
Dia16

Dia16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 354 mesaje

Postat 27 iulie 2016 - 14:15

Eu am doar 9 saptamani si 2 zile , cred ca suntem cei mai mici de aici :P,as avea DPN dupa ultima menstra pe 28 februarie :).

Sa stiti ca cu toate fetele cu care am vorbit spuneau ca la 12-13 sapt cand au facut morfologia le-a spus si sexul copilului, asa ca posibil sa aflam si noi mai repede ce este.

Eu la fata am aflat la 16 saptamani dar asta pentru ca nu am fost la morfo de tr 1 .

Am asa un feeling ca o sa avem tot o fetita :), la noi nu a fost programata a doua sarcina si tind sa cred ca am ovulat mai repede. Se spune ca  cromozomii x traiesc mai mult, deci la noi a fost ceva care a supravietuit mult deci o fetita :).



#73
anasstasia

anasstasia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.330 mesaje

Postat 27 iulie 2016 - 14:55

Eu am aflat la 12 sapt si asa a ramas, e fetita. daca ecograful este bun si medicul cu experienta, aveti sanse mari sa aflati.



#74
karina_d77

karina_d77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 28 iulie 2016 - 08:06

Eu am aflat la 12 sapt si asa a ramas, e fetita. daca ecograful este bun si medicul cu experienta, aveti sanse mari sa aflati.

Daca e fetita atunci da intra devar aveti dreptate ca va spune si la 12-13 s, eu la prima sarcina ecografiile le  am facut  la Klein Adriana e f buna, e ecografista de la Municipal si pana la 16 s imi tot spunea 90% fetita....si uite ca pe la 16-18 s i-a crescut putulica. De aia spun ca la 12 s nu e 100%.

Citeam pe Odiseea pe care activezi cel mai mult Anastasia cum acum la 18-20 s, s-au preschimbat fetite in baietei si invers, nu i asa? :)))



#75
karina_d77

karina_d77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 28 iulie 2016 - 08:06

Am uitat ....Neata!!!



#76
sweetkarina

sweetkarina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.536 mesaje

Postat 28 iulie 2016 - 15:12

Karina sigur sigur stii daca faci nifty, altfel pana nu e o imagine clara la ecograf sunt doar presupuneri. La noi a fost ontai fetita, apoi baietel si voi vedea eu ce va iesi :))

#77
Irina2016

Irina2016
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 28 iulie 2016 - 15:53

Hello burticute!Am tras chilul de pe forum,pt ca m am simtit f rau .De 2 zile sunt internata in spital cu migrene severe,varsaturi si deshidratare.Ma tin pe perfuzii si sper sa fie bine.Bebe e bine ,am facut si morfologia si e totul in regula !Se pare ca e baiat,dar nu era prea sigura doctora! Bun venit noilor burtici ! Sarcini usoare tuturor !

#78
karina_d77

karina_d77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 28 iulie 2016 - 16:27

Karina sigur sigur stii daca faci nifty, altfel pana nu e o imagine clara la ecograf sunt doar presupuneri. La noi a fost ontai fetita, apoi baietel si voi vedea eu ce va iesi :))

Stiti cumva unde este pretul cel mai mic de la noi la nifty? pt ca eu pt linistea mea vreau sa fac 2 dublu test la 2 dr diferiti si ma costa 900 ron.....



#79
karina_d77

karina_d77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 28 iulie 2016 - 16:30

Hello burticute!Am tras chilul de pe forum,pt ca m am simtit f rau .De 2 zile sunt internata in spital cu migrene severe,varsaturi si deshidratare.Ma tin pe perfuzii si sper sa fie bine.Bebe e bine ,am facut si morfologia si e totul in regula !Se pare ca e baiat,dar nu era prea sigura doctora! Bun venit noilor burtici ! Sarcini usoare tuturor !

Irina asa am patit si eu la prima sarcina...am stat internata pana la 9 luni, am ramas insarcinata cu 60 kg  si cand l-am nascut pe Luca am ramas cu 47 kg.....iar analizele mele erau mereu fff bune, imi iesea doar deshidratare....deci stai linistita bebe e bine chiar daca tie iti e rau....sper sa iti treaca dupa cele 12-14 s :)



#80
lumys

lumys
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 28 iulie 2016 - 19:54

Buna seara. Imi cer scuze ca nu am mai scris nimic de cand am deschis subiectu. Azi avem 10 s si 6 zile. La ultima eco de pe 5 iulie am auzit primele batai ale inimii si a fost tare emotionant. Din pacate la mami i-a gasit dr tensiunea cam mare si trebuie sa ia dopegyt 2/zi. Pe langa asta mai iau arefam 200gr 2caps/zi, 1 aspenter seara, elevit. Din fericire nu am greturi, foarte rar se intampla sa am usoare senzatii, singurele simptome pe care le am sunt sani durerosi, oboseala si crampe abdominale. Urmat eco o avem pe 9 aug cand vom avea 12 s si 4 zile si tot atunci vom face si dublu test. Abia asteptam sa ne vedem iar puiu.





Etichetat si cu sarcina, februarie 2017

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -