Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Februarie 2017 (Bulgarasi de Februarie 2017)

sarcina februarie 2017

1077 raspunsuri la acest subiect

#1071
Mommy2

Mommy2

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 04 decembrie 2016 - 20:52

Hey!

ce mai faceți burtici? Noi suntem bine acum dar dimineata bebe nu a fost la fel de activ si ma cam speriasem.


#1072
IustySimo

IustySimo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 05 decembrie 2016 - 09:13

Neata mamicutelor!  Pofta buna la cafeluta/ceiut si o sapt cat mai frumoasa mai ales ca vibe si Mos Nicolae.  Moomy eu am patit sambata ca nu prea a miscat pana dupa.amiaza tarziu dar apoi a fost activ.  Ma gandesc poate dorm in perioada asta,  cat noi nu.i simtim sau sunt asezati altfel in burtica.  Azi vad ca s.a trezit bebe odata cu mine si e activ dar imi da si mie emotii uneori,  noi ieri am facut 30 de sapt.  Va pupam! 



#1073
tudosa1

tudosa1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 05 decembrie 2016 - 09:42

Myha cica daca ai mult lichid nu.l simti prea bine, daca mananci ceva dulce nu te ajuta? Am uitat ce mai voiam sa spun [batcap] aaaa, da mie mi.a trecut inceputul de raceala cu un medicament hemeopat oscilococinum cu toate ca se spune ca nu are efect eu i.am dat o sansa si m.a ajutat. Eu am papat ceva dulce adica bomboane de brad si cica eram la regim, am papat doar 2 dar simţeam nevoia d ceva dulce, sper sa nu afecteze testul pt glicemie d vineri.

Iusty nu trisa la testul de toleranta la glucoza,dupa ora 6 seara nu se mai mananca nimic dapai dulce nici atat!

Apropo astazi primesti rezultatul,anunta-ne si pe noi,eu una sunt curioasa ,sigur iese bine .Avand in vedere trecutul tau iti recomand sa citesti despre NewBorn Screening ,este o analiza care se face la bebelusi in primele zile de nastere.E doar asa pentru siguranta ta,nu e musai sa-l si faci ,dar m-am gandit ca poate te intereseaza.Pupici



#1074
IustySimo

IustySimo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 05 decembrie 2016 - 09:48

Tudosa deja am primit rezultatul sambata dimineata,  miercuri am mancat dulce si vineri am facut testul,  dar e totul ok.  Am si scris ca ma intrebase Myha .... 89 prima glicemie,  apoi la o ora 98 si apoi la 2 ore 127 ceva d genu,  deci totul in limite.  Oricum nu am in familie pe nimeni cu diabet si vad ca nici eu nu am facut,  am sa citesc in legatura cu testul de care spui,  poopici! 



#1075
tudosa1

tudosa1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 05 decembrie 2016 - 09:48

Neata mamicute! 

Ca tot se vb pe aici de testul de toleranta pentru depistarea diabetului gestational va anunt ca saptamana asta voi merge si eu sa-l fac mi l-a recomandat medicul ,cred ca m-am plans prea mult la el ca m-am ingrasat :-))).

Oficial sunt in concediu gata nu mai merg la munca insa nu-s asa de fericita cum credeam imi vine mereu sa ies insa cu vremea asta,cu picioarele mele care obosesc repede...nu pot iesi prea departe.

Pupici la burtici!



#1076
tudosa1

tudosa1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 05 decembrie 2016 - 09:50

Da este normal ca dupa 2 ore sa iasa 127 deoarece abia atunci ajunge in sange toata cantitatea de dulce pe care ai consumat-o.Inseamna ca Insulina ta isi face treaba :-))).E de bine bravo:-*



#1077
IustySimo

IustySimo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 05 decembrie 2016 - 09:56

Tudosa bucura.te de concediu mai ales ca s.a facut si frigut afara.  Mda.. cu testul asta pt diabet e aiurea am observat ca multe femei însărcinate il fac in ultima perioada si nu e placut deloc.

Restul mamicutelor cf,  cum au petrecut weekend-ul? 



#1078
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 05 decembrie 2016 - 09:57

continuarea la capitolul 2: http://comunitate.de...17-capitolul-2/





Etichetat si cu sarcina, februarie 2017

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -