Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Un nou prim ministru

prim ministru guvern

37 raspunsuri la acest subiect

#11
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 10:47

Da si eu ii acord credit lui Ciolos. Pare un altfel de om - si mai e si transilvanean serios :)

 

succes primului ministru. In sfarsit - avem un adevarat profesionist la carma guvernului. [flo2]



#12
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 12:19

dar, ca de obicei - si cu perversitate - PSDul se joaca cu populismele ... ca si asa nu e la putere....

 

ce penali ...

http://www.gandul.in...de-lei-14882048



#13
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 12:23

Nu numai transilvănean, dar si zălăuan ;). 100% de-al meu :) 

 

Articol care spune multe despre el

http://m.hotnews.ro/stire/20576537

 

Din păcate nu il cunosc, desi e cu doi ani mai mare ca mine. Daca am fi fost la acelasi liceu il stiam cu siguranța, eram putine clase. 

A facut insa liceul agricol din Simleul Silvaniei, ori pentru ca era pasionat de-atunci de agricultura ori prin alte conjuncturi care oricum au fost fericite. 

 

Cinste lui si sper sa faca fata treburilor grele ce il asteapta! 



#14
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 13:54

Nu numai transilvănean, dar si zălăuan ;). 100% de-al meu :) 

 

Articol care spune multe despre el

http://m.hotnews.ro/stire/20576537

 

Din păcate nu il cunosc, desi e cu doi ani mai mare ca mine. Daca am fi fost la acelasi liceu il stiam cu siguranța, eram putine clase. 

A facut insa liceul agricol din Simleul Silvaniei, ori pentru ca era pasionat de-atunci de agricultura ori prin alte conjuncturi care oricum au fost fericite. 

 

Cinste lui si sper sa faca fata treburilor grele ce il asteapta! 

Hai nu ma innebuni... Esti de prin partile Crasnei ....  [pk]  bata-te norocul! Ehhhh oameni dintr-o bucata corecti marinimosi doar ca sa scriu repede ... dar am sa scriu o carte in care o buna bucata din ea va fi despre aceste locuri si despre acesti oameni.

 

Frumosi pana la Dumnezeu!

 

 

 

 



#15
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 14:08

Eu sunt admirativa de parcursul lui si (desi sunt moldoveanca) cred ca un prim ministru ardelean e un lucru foarte bun, am o impresie de "droiture" (a sta drept) de oamenii de acolo de voi din Ardeal.

Sper ca faca treaba buna si sa fie lasat sa o faca.



#16
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 14:41

Imi place de el.

N-o sa cad pe spate de admiratie, pentru ca sincer nu sunt in tema 100% dar cand vad un om capabil, muncitor si modest, am tendinta de a-i da tot creditul. Sau aproape tot.

Azi dimineata ascultam la radio de la investitura, a vorbit Johannis si apoi Ciolos...extraordinara asemanare de ton, ritm, adica ii puteai usor confunda. [:)]

Imaginea unui eventual guvern cu omul asta in frunte este atat de departata de cea a lui Ponta, cu smecherismele iftine si aerele de cocalar parvenit ale fostului premier, incat ma mir cum naiba gandesc romanii cand ne alegem de buna voie si nesiliti de nimeni cele mai penibile si nefaste personaje de care sa depinda destinul nostru si al copiilor nostri.

Nu are timpul si nici mandatul sa schimbe pe termen lung ceva; insa macar poate debloca domeniile inchise de baronii partidelor, da drumul la investitii, poate trimite acasa structuri intregi nefolositoare si extrem de cheltuitoare.

Atat poate face.



#17
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 14:48

Alt punct in plus ar fi meseria acestui prim-ministru si care ne lasa sa speram ca lucrurile in domeniul lui s-ar putea aseza in bine.



#18
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 14:57

Imi place de el.

N-o sa cad pe spate de admiratie, pentru ca sincer nu sunt in tema 100% dar cand vad un om capabil, muncitor si modest, am tendinta de a-i da tot creditul. Sau aproape tot.

Azi dimineata ascultam la radio de la investitura, a vorbit Johannis si apoi Ciolos...extraordinara asemanare de ton, ritm, adica ii puteai usor confunda. [:)]

Imaginea unui eventual guvern cu omul asta in frunte este atat de departata de cea a lui Ponta, cu smecherismele iftine si aerele de cocalar parvenit ale fostului premier, incat ma mir cum naiba gandesc romanii cand ne alegem de buna voie si nesiliti de nimeni cele mai penibile si nefaste personaje de care sa depinda destinul nostru si al copiilor nostri.

Nu are timpul si nici mandatul sa schimbe pe termen lung ceva; insa macar poate debloca domeniile inchise de baronii partidelor, da drumul la investitii, poate trimite acasa structuri intregi nefolositoare si extrem de cheltuitoare.

Atat poate face.

 

Poate daca se dovedeste capabil, se gaseste o minte luminata sa-i prelungeasca mandatul si dupa alegeri. Ar fi o chestie inspirata, ca partid, sa renunti la un PM colorat politic si sa -l sustii pe unul cababil...



#19
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 15:20

Castigul poate fi altul pe termen lung. O data cu miscarile de strada care au dovedit aparitia unui nou segment social care nu mai este dispus sa inghita pe nemestecate porcariile unora, care au invatat sa spuna: nu si sa intrebe:  de ce? in mod natural, si aparitia unui guvern tehnocrat va deschide alte viziuni, alt stil de guvernare care poate sa impuna alte standarde politice si executive. Adica acea normalitate suficienta dar care va dovedi ca exista si altceva si altcumva.

Asta e marele posibil castig socio-economic.



#20
ralcat

ralcat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.258 mesaje

Postat 11 noiembrie 2015 - 15:21

Sunt convinsa ca Ciolos e un bun profesionist. Cat a fost comisar european a avut pe mana unul dintre cele mai mari si importante bugete europene, cel al agriculturii. Care buget e mereu subiect de hartuieli europene din cauza politicilor nationale de subventii care uneori sunt contra celor europene ... fiecare pe interesul lui. Si in acest context delicat, le-a facut fata cu brio politicienilor si celor care se ocupa cu lobby-ul in zona asta economica si si-a facut treaba. Cu brio daca ma iau dupa evaluarile facute la finalul exercitiului Comisiei Barroso.

Am si avut sansa sa-l vad ce fel de om e intr-un zbor Buc-Brux, la bilete normale, nu business, asteptand normal la imbarcare nu cu fitze de eba, si daca nu stiam cine e ... nu as fi zis ca sunt langa un mare demnitar european. M-au impresionat mult bunul simt si modestia omului, ajungi sa te impresioneze chestii normale cand te uiti prea mult la ce produce politica romaneasca.

Sincer .. eu nu legat de guvernul pe care il va forma Ciolos imi fac probleme, ci de parlamentul care trebuie sa amendeze legile proaste si facute cu picioarele. Ca aia sunt aceiasi 600 de incompetenti, penali si acum mai sunt si disperati. De astia mi-e mai teama, ca-s hiene.





Etichetat si cu prim ministru, guvern

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -