Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Un ajutor pentru Flaviuta

ajutor cancer suport suport.

1061 raspunsuri la acest subiect

#701
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 07 februarie 2017 - 12:41

Sanatate multa Flavia  [pup]



#702
selina-d

selina-d

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 491 mesaje

Postat 07 februarie 2017 - 20:27

Multa sanatate Flavia  [flo2]

 

Bine ca ai aflat macar ce e sa nu iti mai faci grji. Te imbratisez cu drag  [pup]



#703
Flavia81

Flavia81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 08 februarie 2017 - 07:40

Nu markerii ldh vsh sunt ok...dar sunt terminata .si am si un fel de reactie la antibiotic ..cum fac cum ma ia somnolenta vad in ceata..am ramas de la tratamente doua din patru substantele citostatice erau antibiotice puternice.bleomicina si inca unul.ma gadesc sa ma internez totusi ca sa nu platesc cefortul am facut acum unul pana vineri trebuie sa intrerup ca e 23 lei unul si fac doua.daca ma duc in spital sunt doi in pat si nici asa nu e sigur ca il au pe stoc..azi m am trezit respirand un pic mai bine am ca o gheara in piept...



#704
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.665 mesaje

Postat 08 februarie 2017 - 08:28

Flavia, am transferat acum cativa banuti in contul tau, ia medicamentul de care ai nevoie, nu intrerupe tratamentul. Sanatate multa! 



#705
Berti

Berti
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 19 aprilie 2017 - 07:57

Buna Flavia. Am citit toate postarile sa vad reactiile si demersurile pe timpul tratamentului. As vrea sa te intreb cum esti acum ? Si cum as putea lua legatura cu tine? O zi frumoasa si multa sanatate.



#706
Flavia81

Flavia81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 03 mai 2017 - 14:57

Berthi cum v -ati dat seama ca e bolnava?ti am scris in privat.

eu nu am vrut sa mai supar pe nimeni cu ale mele...am stat tot racita moarta mereu.acum o luna am luat o viroza f urata cu secretii multe ..care s au tot solidificat.nu mai reusesc sa respir decat culcata. Am ajuns si la urgente si m au lasat sa mor pe hol ...spunand ca nu s cianotica deci sa astept..am reusit sa merg la orl spun ca am o coarda vocala semiparalizata.de la atata tuse sau..altceva.vsh bun ldh bun.

Am reusit sa iau legatura cu dr anca bojan hematolog ( unde trebuia sa ajung de prima data ) si ma primeste luni la opt...daca voi reusi sa ajung...in rest nu transpir nu am oboseala si lipsa de vlaga specofica bolii...dar simt ca e acolo.daca reusesc sa elimin din secretii respir mai bine..daca nu, f greu.



#707
Flavia81

Flavia81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 10 iunie 2017 - 10:51

Sunt foarte rau...nu am mai indraznit sa va scriu sa nu va supar...am tot plamanul stang plin de lichid....mi au scos putin...ma doare crunt sub coasta....crunt.trebuie sa fac urgent petul.fara pet care sa confirme recidiva in plamani nu se poate face tratam.pe 6 a fost comisia...dosarul e aprobat dar nu stim cand sunt programata poate dura si o luna...eu nu stiu daca mai am acel timp....intr o luna m a terminat din nou boala asta...acum o luna eram doar cu o viroza...acum nu ma mai ridic din pat...plamanul stang e plin pana sus de apa...m au chinuit ieri ca pe caine...ca pe caine sa mi scoata din ea...si nu reuseau..



#708
Flavia81

Flavia81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 10 iunie 2017 - 10:58

Am un vsh 100 si feritina 700.proaste.acu. o luna vsh normalut....restul analizelor sunt bune...ldh si hemo....un eco performant facut vineri spune ca in afara de plamanul ala...organele din burta sunt absolut ok...nu mai stiu ce sa fac...trebuie sa reusesc sa fac petul la urgenta...e 4500 lei jumatate ii cam am...asta daca mai rezist ma tin cu hemisuccinat de hidtocortizon pt dureri...luni imi vin rezultatele de la punctia pleurala...xio pe unde esti sa ma ajuti cu niste interpretari...va rog fiti alaturi de mine...va implor...of doamne ce boala crunta...pana acum am zburdat m am bucurat de viata..ca la 20 de ani...am avansat la serviciu pt ca nu sunt obosita...am mintea brici...si acum sunt din nou la pat..cu dureri crunte in nici o luna...



#709
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.665 mesaje

Postat 10 iunie 2017 - 11:00

[:(] Nu am cuvinte. Flavia, sanatate si putere multa!! Te imbratisez strans, strans!! Daca putem face ceva, orice, te rog sa ne spui.



#710
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 10 iunie 2017 - 11:02

Flavia îmi pare tare tare rău, spune cu ce te putem ajuta, eu nu locuiesc in Ro...ai pe cineva cu tine, fetița ta ce face, cum va descurcați? 





Etichetat si cu ajutor, cancer, suport, suport.

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -