Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cindy cu curaj

cindy curaj

104 raspunsuri la acest subiect

#21
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 13 februarie 2015 - 21:26

De ce? De ce sa fie rusinos un corp? [:)] Am crescut cu asa multe reguli.. "pune mana la gura cand razi" / "nu e frumos sa razi in hohote" / "daca ai picioare scurte nu ai voie sa porti fuste 3/4" / "dupa 35 de ani nu se mai cade sa..."  sau mai stiu eu cate reguli inutile [:)]

 

Foarte bine ca Madonna isi arata fundul, foarte bine ca Cindy isi arata burta. Poate in felul asta nu o sa mai fie femei imbracate in rochie la plaja, de rusine ca nu cumva sa fie vazute cu celulita sau care refuza sa faca sex cu lunile ca nu cumva sa li se vada burta sau care au impresia ca nu gasesc iubirea pt. ca nu au 60 / 90 / 60 ori peste 50 de ani (dau un exemplu la intamplare) si se agata de asta...

Nu e vorba de rusine, ci de decenta si a sti cind sa te opresti si unde. Ma gindesc cu groaza ce spun copiii lor adolescenti cind vad astfel de expuneri. Sint mortified. Va asigur eu. L-am intrebat pe fiu-meu ce crede (14 ani jumate) si prima reactie a fost: old! Apoi: if you have nothing to show, don't show.



#22
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 13 februarie 2015 - 23:59

Cindy a pozat asa ca sa arate cum sunt ele de fapt, manechinele. Majoritatea nu arata nici din greseala asa cum apar in reviste. Mai ales cele care nu mai sunt la prima tinerete. Si Kate Moss are celulita, riduri, cearcane etc doar ca... se photoshopeaza la maximum poza. Gisele era chiar "celebra" in anumite cercuri pentru ridurile "laba gastei" pe care le avea.  Se scot frumos din poza si gata.

Eu zic ca pentru o femeie deja nu tocmai tanara, care a nascut si care probabil nu e obsedata de "patratele", Cindy arata chiar foarte bine.

 

... din pacate, atatea femei si fete cred in perfectiunea artificiala a unei poze, sau reclame...

 

Uite aici o multime de poze gen "before" si "after":

https://www.flickr.c...2708621/detail/



#23
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 14 februarie 2015 - 00:04

Si ca tot pomeneam de Kate Moss, inca una, care arata si mai in amanunt cum se procedeaza: http://dignityzine.com/photoshop-dec2/



#24
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 14 februarie 2015 - 00:05

Eu zic ca ar fi cazul sa intre in anonimat, vorba lui Buflea.



#25
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 14 februarie 2015 - 00:13



Eu zic ca ar fi cazul sa intre in anonimat, vorba lui Buflea.

Uite mie mesaje ca al tau si al Buflei,imi par o incurajare la infometare,oase cit mai multe,fara forme,fara grasimi [:D] ,pfotoshop la maxim pentru a intari ideea de perfectiune.

 

Fara suparare!!!!

 

Voi creti s avedeti doar perfectiunea...indiferent ce presupune ea.

 

Odata ce apare celulita si ceva surplus de piele(sa nu uitam ca Cindy e sarita bine de 50 de ani)...gata...in anonimat cu ele!

 

edit:nu cred ca a distrus un mit...arata realitatea si multi nu au curajul asta sa se confrunte cu prorpia-i realitatte.


Editat de andacos, 14 februarie 2015 - 00:24 .


#26
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 14 februarie 2015 - 00:32

Uite mie mesaje ca al tau si al Buflei,imi par o incurajare la infometare,oase cit mai multe,fara forme,fara grasimi [:D] ,pfotoshop la maxim pentru a intari ideea de perfectiune.

 

Fara suparare!!!!

 

Voi creti s avedeti doar perfectiunea...indiferent ce presupune ea.

 

Odata ce apare celulita si ceva surplus de piele(sa nu uitam ca Cindy e sarita bine de 50 de ani)...gata...in anonimat cu ele!

Nu, eu ma refeream strict la virsta. Viata modelelor e scurta, la un moment dat ar trebui sa coboare in anonimat ca sa nu se umple de ridicol. N-am pretentie la perfectiune, am pretentie la bun simt. Ma uitam si la Madona aia cu bucile cazute, chiar nu ii e rusine sa apara asa la 56 de ani? Mi-a zgiriat retina, pur si simplu. Oi imbracate in blana de miel.



#27
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 14 februarie 2015 - 00:40

Am inteles...te si intrebasem intr-un mesaj anterior la ce te referi,la virsta sau la felul cum arata.



#28
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 14 februarie 2015 - 08:39

Rezonez cu Rall ( no surprise here ).
Cand se spune ca daca nu ai ce arata mai bine sa nu arati la ce anume se refera? Adica, a stabilit cineva limitele?
Daca nu ai cupa 75B mai bine nu te arata? Sau daca ai un procent de grasime de 25% sau 35%?
Mie Madonna mi se oare ca arata inuman de bine :))))
Letitia, ce a spus fiulbtau reglecta foarte bine ce spun Andacos si Rall. Ca am ajuns sa ne dam peste degete daca nu sunt pieile intinse si fesele obraznice.
Cat ma chinuiam sa o conving pe mama mea sa mearga la strand. Dar nu, ca e grasa.
Aveam in grup o prietena care nu a venit cu noi la strand pt ca avea celulita. Tre sa plec dar rrvin

#29
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 14 februarie 2015 - 14:01

Xio, una e strandul, alta e "the public eye", cred ca e o mica, mare diferenta. Hai sa nu mai facem comparatii de astea ridicole, nu cred ca ti-ai sfatui mama de 60 de ani sa apara  in chiloti in nu stiu ce revista glossy. Comenta unul in articolul cu poza: "put it away Cindy, it's time to cover up".

Acu nu mi-e clar cine a pus poza asta pe twitter si daca ea a consimtit la asa ceva. Ca de aici toata nebunia.



#30
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 14 februarie 2015 - 15:51

Uite mie mesaje ca al tau si al Buflei,imi par o incurajare la infometare,oase cit mai multe,fara forme,fara grasimi [:D] ,pfotoshop la maxim pentru a intari ideea de perfectiune.

 

Fara suparare!!!!

 

Voi creti s avedeti doar perfectiunea...indiferent ce presupune ea.

 

Odata ce apare celulita si ceva surplus de piele(sa nu uitam ca Cindy e sarita bine de 50 de ani)...gata...in anonimat cu ele!

 

edit:nu cred ca a distrus un mit...arata realitatea si multi nu au curajul asta sa se confrunte cu prorpia-i realitatte.

Aiurea ...exagerezi.

 

Daca ma uit in reviste cu poze, atunci vreau sa vad poze frumoase ...naturale si reale daca se poate, dar frumoase. Ca burti pana la genunchi vad si in oglinda.

In plus, nu aveam nici un dubiu ca pe sub haine, la 50 de ani si dupa 2 sarcini, pielea nu mai arata ca la 20 ... Si sincer, nu stiu cine poate crede contrariul. Ma indoiesc ca tinerii de 20 de ani se uita macar la poza unui model de 50, fie el imbracat sau nu.

 

Dar, daca ea nu se poate desprinde de lumea publica si nu vrea sa fie uitata cu orice pretz, atunci a reusit. Poza aia sexoasa cu pielea bronzata uniform si creatza, e oribila.

Celor de 20 de ani oricum nu le produce admiratie din start pt ca modelul e expirat, iar mie nu imi produce admiratie pentru ca arata urat.

 

Cat despre Madonna, nici mie nu imi place ...da, arata bine pt 50 de ani, dar are picioarele scurte si groase, iar tinuta aia nu o avantajeaza deloc. O admir ca se misca foarte bine si flexibil, dar cred ca ar trebui sa se lase de coregrafia asta sexi, cu costumele astea de bordel si desfacut picioarele la fiecare refren ...astea mergeau cand avea 20, 30, cu ingaduinta 40 de ani ...poate sa gaseasca si alte miscari, si alte costumatzii ...de altfel tzinuta asta de la Grammys a fost facut muci de criticii de moda.





Etichetat si cu cindy, curaj

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -