Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 2 voturi

Ghiocei de Martie 2015- cap 5


611 raspunsuri la acest subiect

#401
Roby_Razvi

Roby_Razvi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 214 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 14:50

Apropo de laptic, eu la Robert am folosit Milupa Milumil si am fost foarte multumita.Va doresc si eu la toate sarcina usoara.

#402
Roby_Razvi

Roby_Razvi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 214 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 15:06

Am inteles gresit cu laptele... [batcap] , eu consum Milli pasteurizat, dar sa stiti ca il beau asa direct din cutie, nu pot sa beau lapte fiert. Imi pun in pahar si il las la temperatura camerei cam o ora jumatate si apoi il beau,..... sincer nu stiu cat de ok este dar eu nu pot bea lapte fiert.



#403
bubulina1

bubulina1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 21:42

Am si eu o intrebare pt mamicile care au deja un copilas: si voi va simtiti mai obosite? Eu cand trebuie sa stau cu al meu toata ziua ma termina. Am crezut ca mi se pare mie, cred ca e si de la sarcina, pana ajung sa fac analizele mai am cateva zile.              


Editat de bubulina1, 22 noiembrie 2014 - 21:43 .


#404
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 21:58

Bubulina, si mie tot asa imi merge. Parca sunt si mai irascibila si mai putin rabdatoare. Simt nevoia sa ma intind f des, rar reusesc sa stau in picioare sau sezut mai mult de jumate de ora fara sa ma intind iara.
Am intr-adevar lipsa de fier, dar iau tablete pentru asta.

#405
Roby_Razvi

Roby_Razvi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 214 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 23:40

Bubulina,eu nu ma simt obosita,dar si stau toata ziulica in pat. Am si o intrebare, eu i-au ovule arefam si seara imi pun unul intravaginal,problema e ca am seri cand simnt vaginul umflat.A patit cineva dintre voi asa? Oare este normal? Acum o sapt. am facut urocultura si sumar de urina si a iesit ok. Nu stiu ce sa mai cred, am citit pe net cum ca ar fi posibil sa fie candida. Somnik usor!

#406
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 23 noiembrie 2014 - 13:09

buna fetelor

 

bubu nu esti singura in club..si eu sunt la fel , pana seara ma stoarce ilinca , sa nu mai zic ca e si mititica inca 1 an si 4 luni ma solicita sa ma joc , ies cu ea la plimbare , mancare , o curatenie , intre ne jucam deja parca sunt la capatul rabdarii si de multe ori abea ma ridic de jos , ma intitnd cand apuc si iar vine si ma trege de mana ....cateodata imi vine sa plang ( pe mine ma doare si simfiza ).....obosesc mai nou , nu pot respira cum vreau parca am un pietroi in piept..e sarcina nu te ingrijora , stiu ca asa eram si cu ilinca si dupa ce am nascut-o desi aveam inca multe multe kg ma simteam fulg [:-)))]

 

roby nici eu nu fierb niciodata laptele....cel pasteurizat..e ok..da-i bataie..

 

apropo de utro sau arefam eu in sarcina cu ilinca am folosit , aveam si eu cateodata senzatia ca nici degetul nu intra in vagin asa era de tumefiata mucoasa..ma simteam ca si virgina [:-)))] [:-)))] [:-)))] [batcap] [alcool] ....e de la faptul ca e vascularizata foarte bine zona + temperatura e mai ridicata + reactie la medicament trece dupa ce nu mai pui...

 

acum am culcat goanga si profit sa stau jumate de ora intinsa ca apoi trebuie sa ma apuc de mancare...



#407
Roby_Razvi

Roby_Razvi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 214 mesaje

Postat 23 noiembrie 2014 - 14:31

Olimp, multumesc de raspuns.Acum sunt si eu mai linistita.

#408
cristi_2003

cristi_2003

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.298 mesaje

Postat 24 noiembrie 2014 - 07:31

Neatza. Abia astept sa vad caruciorul. Noi avem noroc ca nastem primavara o sa avem o perioada lunga de vreme buna de plimbare.

Hainute o sa primesc inapoi de la o prietena la care i-am dat de la patrick
Inca 15 saptamani si gata. Desi de data asta imi e mai frica de cezariana ca datile trecute

#409
tania2014

tania2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 144 mesaje

Postat 24 noiembrie 2014 - 08:47

roby, si eu imi pun arefam dimineata si seara tot pentru o sangerare de prin sapt.a 13-a si am aceeasi problema in unele seri, dimineata nu, probabil e mai relaxat vaginul. de obicei nu-mi pun imediat dupa ce m-am spalat ca e prea uscata zona.ma asez in pat,ma mai uit la tv si imi pun cand aproape adorm.cel de dimineaza se scurge mai repede ca nu stau mult in pat.

 

apropo de nastere, sunt fete care isi doresc sa nasca natural?



#410
carolina14

carolina14

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 117 mesaje

Postat 24 noiembrie 2014 - 08:48

Buna dimineata, fetelor!

Nu am mai scris de multisor, dar v-am citit mereu. 

Bine ai venit Boby_razvi si sarcina usoara. Ai trecut prin multe, [ruga] sa fie bine de acum incolo.

Noi suntem bine, bebita are zile in care misca mult, dar am observat ca mai are si cate o zi cand abia isi face simtita prezenta, numai cat sa stiu ca e bine. Pe la noi a inceput targul de Craciun si sambata seara l-am vizitat si noi. Am avut noroc de o vreme bunicica si ne-am plimbat cam 4 ore. Am inceput deja sa ascultam cantecele de Craciun si sa cautam cadouri.  Cred ca luna decembrie va zbura.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -