Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Visul de joaca al copilului tau devine realitate!


293 raspunsuri la acest subiect

#21
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 03 decembrie 2013 - 20:47

Teodora e la varsta la care descopera cu maaare bucurie ce pot face manutele ei micute si dibace.Ea "mestereste" cuburile Lego Duplo, le imbina si desface cu atentie si tact, si pare ca e cea mai fericita realizand aceasta activitate:) (D. Roxana)



#22
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 03 decembrie 2013 - 20:47

ce pot sa spun chiar daca are 12 ani dar se mai joaca nu chiar ca cei mici dar totusi mai iese afara si se joaca cu copii ,,,,acum totusi ca este mai mare el se joaca cu mingea iar cand intra in casa se joaca pe calculator  (B. Luminita)



#23
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 03 decembrie 2013 - 20:48

Piticului meu ii plac foarte mult la aceasta varsta, jocurile de tip alfa numeric. Este foarte curios sa afle care sunt literele si sa cunoasca cifrele. Avem o serie de magneti cu litere si cifre si daca la inceput el ne punea noua intrebari: "mami ce cifra este asta?" sau "asta ce litera este?" Acum rolurile s-au inversat. Isi aseaza tacticos literele si cifrele magnetice intr-o ordine aleatorie doar de el stiuta si ne intreaba: "hai mami..ia zi ce cifra este asta? Bravooo foarte bine!..mai departe...asta ce litera este?? Bravo..ai stiut-o si pe asta!" Ne amuza teribil cu felul lui peltic de a vorbi si a pronunta cuvintele la varsta aceasta. De curand am conceput impreuna scrisoarea pt Mosc CRaciun si printre dulciuri si masinute mi-a spus ca isi doreste foarte mult "un lego adevarat" . Imi doresc ca piticul meu sa fie printre norocosii castigatori.. (S. Atena)



#24
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 03 decembrie 2013 - 20:48

povestea nostra de joaca este ca ii place sa deseneze,sa picteze desi a fost mai bolnavior c-am astea faceam in spital,acasa avem un set de cuburi de diferite forme si marimi si construim castel,casute,masimi ,o mica ferma ,este un copil active si ii plac jocurile interactive. (H. Alina Florentina)



#25
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 03 decembrie 2013 - 20:49

Sa construiasca din lego cladiri, garaje, poate face ore intregi, ajutat si de altcineva diferite constucti ! unele ie altele arata mai mult demolate !!!!! (L. Florin)



#26
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 03 decembrie 2013 - 20:49

Iaca m-am trezit. Este deja seara. Am mancat si ne-am apucat de joaca. Luam toate carticelele asezate frumos de mami pe raft si incepem sa le rasfoim. Mai dam o pagina si inca o pagina dar nu inainte de a ma uita la mami sa imi spuna ce animalut/fruct/numar/culoare gasesc in carte. Le-am terminat pe toate si acum ma duc in tarcul meu de joaca sa-mi asez frumos ursuletii si mingiutele. Acum vine tati de la servici si toate trebuiesc aranjate ca sa le pot arunca si prinde inapoi cand ma voi juca si cu tati.Pana vine el ma mai uit si la desene. (C. Ancuta)



#27
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 03 decembrie 2013 - 20:50

Stau in patut. Este dimineata si mami m-a pus in patut sa ne jucam. Mi-a pus multe mingiute in jurul meu si sa-i dam drumul la joaca. Ea spune o culoare si eu trebuie sa arunc afara din patut intr-un cos de jucarii, mingiuta care corespunde culorii spuse de mami. Daca gresesc mingiuta ajunge la loc in patut si o luam de la capat. Nu sunt multe, sunt doar 10 mingiute dar sunt atat de incapatanate, nu prea vor sa stea afara din patut.Cateodata chiar reusesc sa le dau afara pe toate si atunci mami imi zice bravo si eu aplaud razand si satisfacut de reusita mea. (C. Ancuta)



#28
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 03 decembrie 2013 - 20:51

E fascinat de tot ceea ce tine de Thomas si prietenii sai,trenuri,sine,gari si tot ce exista in domeniu.Dupa ce ne jucam putin cu trenuletele,e musai sa aprindem lumini intermitente in camera,automat se transforma Stefanel in Thoma si eu in controlorul gras,Intoarcem casa pe dos.Bineinteles,avem si halte de alimentare. (A. Dan)



#29
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 03 decembrie 2013 - 20:51

Sosetelele. Un vis pe care mami nu si-l va indeplini, acela de a le purta. Mami mi-a cumparat multe sosetele cu maimutoaie, cu talpa antiaderenta, viu colorate numai sa le port dar eu nimic si nimic. O las sa mi le puna in picioruse si apoi cum se intoarce cu spatele le scot din picioruse si val- vartej cu ele la cosul de gunoi unde am vazut eu ca arunca mami pampersul meu. Pampersul nu se mai intoarce dar nu stiu cum se face ca sosetelele se intorc foarte repede si sunt din nou la mine in picioruse. Gasisem un loc ascuns unde puteam scapa de ele, in spatele patutului dar de la un timp s-a aflat si de el si sosetelele din nou au aparut. Imi place sa ma joc cu mami de-a sorecele si pisica dar nu mai stiu in ce loc sa le mai ascund! (C. Ancuta)



#30
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 03 decembrie 2013 - 20:52

Copilului nostru ii place foarte mult sa se joace  cu Lego sa construiasca  chiar si cate 2 ore ,dar ii mai place foarte mult sa se joace impreuna cu tati  diverse jocuri invatate la gradinita.Cand se trezeste dimineata primul cuvant cale il spune este - Ne jucam? (T. Gina)




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -