Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011 (54)


252 raspunsuri la acest subiect

#201
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 11:15

nah ca am postat ,dar nu stiu cum....azi forumul e o enigma pt mine....

 

felicitari si pentru poezioarele invatate....e mare lucru sa fie atenta si sa le prinda asa repede la la varsa asta.....si cu sportul de acasa o vrea si ea sa aiba abdomenul plat ca mami [pk]  [pk]  [pk]

 

Cris off si voi bolnavioare....o idee buna cu aerosolii facuti in somn....eu am scos acum niste scarbosenii groaznice din nasul annei....cu circul de rigoare.... [batcap]

sanatate ....si daca se face bine nu o retrage din colectivitate....mai racesc mai stam acasa ,mai mergem....ca daca nu o facem anul asta la anu o luam de la capat....e naspa ca sunt si multi...clasa nu-I aerisita decat dimineata....ar trebui sa ne tinem de ele si sa le spalam macar seara nasucul cu spray din acela cu apa de mare....



#202
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 11:38

ce ma enerveaza ..am pierdut un mesaj ca vad ca nu pot da inapoi in [pagini ca se duce totul...

ce ziceam..da noi bem lapte din bine si seara 300ml si dimineata la 5,45 apoi mai doarme 1h....nu ma stresses....\acum sa o fac sa bea lichide mai muklte ii dau si ceaul si compotul tot din biberon.....cei drept nu mai am nici paie ca mi le-a prins sambata si mi le-a desfacut pe toate [batcap]

 

 

Cami ai si tu dreptate cu concursurile alea....si daca stau si ma gandesc d.educatoare care a facut lista obligat/fortat are anul asta de dat grade....asa ca...puncte puncte....dar totusi eu ca parinte am dreptul sa refuz....sa-mi inscriu copilul unde vreau eu....si daca nu as fi avut banii astia ce s-ar fi intamplat....ar fi trebuit sa ma imprumut....I-am zis ca nu m-am putut abtine...dar asa mai voalat...si vai ca trebuie ca la final daca nu participa la astea o sa aiba dosarelul gol.....mare ghinion pe noi....caci cu diplomele astea o inscriu pe fimea la facultate....dar ma rog....si a mai zis ceva ,cu care cred eu ca a dat cu bata-n balta.....hai doamna ma lasati (vb si de banii pe care-i dam pt consumabile gen hartieigienica servetele etc....in suma asta se calculase si apa ,care acum nu mai intra) ca daca scot dosarul nici un parinte nu e ,care sa nu isi permita....toti au servici.....

da ok..asa e....dar fiecare are si alte cheltueli.....si de ce sa nu luam totul cu cap....in septembrie au fost cativa parinti care au adus de acasa cele necesare....apoi s-au strans banii astia si s-au luat ex. 15 flacoane de sapun lichid....la baie in primele 2s au fost la chiuvete 3 sapunuri din cele aduse de parinti ,care aveu numele trecut pe ele....nu se consumasera mai mult de jumate....apoi au fost schimbate cu 2 din cele cumparate la comun....cand se consuma 15 bucati....role de hartie ,da sau h.igienica....a nu se intelege ca sunt genul de parinte carcotas...doamne fereste....dar nici nu-I cade bine prosteala asta pe fata.....


Editat de Deea99, 17 octombrie 2013 - 11:40 .


#203
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 11:41

ma duc la ciorba mea ,ca iar am acaparat forumul

#204
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 11:53

deea [pup] eee...ce dai vina pe una alta, scrii tu gresit, aia este [:-)))]

da, pai si eu sunt pro colectivitate dar nici nu ma grabesc [:D] crede-ma ca ne-am ocupat foarte mult de ea, stie o groaza, aproape ca la gradi am invatat-o si noi [:D] bine, acolo s-ar juca si mai mult, ar interactiona cu copiii....dar urmeaza, imediat [:D]



#205
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 12:00

deea pe mine ma dispera cel mai tare cand aud peste tot ca cer bani, cer bani....pai mai demult nu era asa, se descurcau fain mersi fara atatia bani dati de parinti.

da, vezi ca asa este ...daca scrii mesajul si ai dat pagina inapoi dispare mesajul [alcool] in forumul vechi era super, nu disparea nimic.

 

 

imi povestea cineva ca la scoala la fiul sau le ceruse bani sa ia fata de masa la catedra si perdele [alcool]  pai stai asa, acum le renovez eu scoala si le-o impopotonez??? ma apuca niste nervi de numa' pentru ca niciodata n-am fost genul asta pupincurist care sa tot dea sa-l multumesca pe ala si pe ala. daca vor, sa cumpere scoala. nu sa puna copiii.

 

legat de gradinite ...am auzit o discutie intre o educatoare si o alta tipa si educatoarea zicea: aaa...pai macar am scapat de cumparat hartie igienica, sapun, servetele ..... [alcool] 

na, din banii parintilor.


Editat de roxy_s, 17 octombrie 2013 - 12:01 .


#206
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 12:39

Hehe,lasa Roxi ca pana ajungeti la scoala te calmezi si tu, treceti prin gradinita si-ti trec chestiile astea cu "eu nu dau".

Si ni la scoala am renovat rand pe rand clasele pruncilor la fiecare ciclu de invatamant. Scoala chiar n-are de unde sa faca asta si atunci nici sa-ti stea copilul in conditii mizere nu-ti convine, asa ca marca banu...

 

Lapte bea si Ilinca cta o sticluta 200/250 seara si una dimineatza.

 

Deea nu sari cu antibioticul . Sunt viroze urate, 4-5 zile tine febra lasa organismul sa lupte, da-i biosept daca vrei sau hepar sulfur ( antibiotic homeopat) .

 

Cu concursurile astea mai sunt si tot felul de pile venite de la inspectorat si atunci n-au saracele ce sa faca, inscriu copii ca si daca te pui rau cu inspectoratul te-ai ars, nu primesti bani veci, te calca la inspectii si te arde la prezenta.... uffff mai mamicile multe nu stiti voi ce sistem de kk e tot invatamantul romanesc. Masina de excrocat romani prosti care au uitat odata sau de doua sau mai multe ca mine sa foloseasca prezervativul. Si tot asa este o masina care da pita in mana la cateva sute de mii de romani care se numesc profesori dar nici de gunoieri n-ar fi buni. Nu ma refer la toti dar majoritatea fac de rusine aceasta meserie nobila.

 

Na Deea ca ma infierbantai si eu. Si eram asa de fericita si linistita.

 

Miki sper ca sunteti bine, ca tu cand lipsesti vii cu povesti horor.



#207
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 13:09

somleac eee nu zic ca eu nu dau, n-o sa am incotro doar ca ma disperaaa si ma simt asa frustrata ca nu pot face nimic in privinta asta.

 

ma gandeam asa odata....de-as avea o putere sa pot sa-i pocnesc pe toti astia din guvern, sa nu-i las sa faca tot ce fac, rau pentru oameni....si apoi sa-i las lefteri cu 500 lei pe luna, sa vada si ei cum sunt muulti din tara asta, saracii care chiar n-au ce manca si ei nu mai stiu in care vila sa-si mute c... [zz]

 

miki chiar asa, ce faceti? sper ca sunteti bine.

 

eu n-am nici un chef de munca, imi lacrimeaza ochii si imi curge nara stanga si parca ma doare si capul.

 

azi Anastasia este la ai mei asa ca merg acasa, fac o baie ca lumea, imi fac ceai si ma bag in pat sa nu ma ia vreo raceala. sigur m-a tras curentul aici la munca. am tot lasat geamurile deschise si imediat simt. si mai intai de toate bag sub nas [:D]


Editat de roxy_s, 17 octombrie 2013 - 13:11 .


#208
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 13:22

Stiu Roxi, exact aceleasi sentimente ma incearca si pe mine din cand in cand, dar pe de alta parte si noi suntem de vina ca stam si rabdam asa fara sa facem nimic.

 

De ex la copii mei la scoala e un prof de sport care se poarta ingrozitor de urat cu copii, ii injura foarte urat, ii loveste... La sedinta cu parintii pe scoala am rugat parintii ca de fiecare data cand au probleme cu el sa faca reclamatie la directiune ca pe baza reclamatiilor stranse sa putem face ceva. Credeti ca a facut vreu parinte ceva? Nimic. Stau la coltul scolii si dau din gura taca-taca... dar cand e sa faca ceva , n-au vreme, nu pot...etc. Asa ca pe de alta parte ne meritam soarta.

 

Roxi ia-ti oscillococinum, te fereste de viroza sau macar te ajuta sa o treci mai usor.



#209
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 13:42

somleac da, o sa iau , chiar am acasa. ca nu vreau sa racesc [:D]

 

asa este, daca am face toti ceva. crede-ma ca eu ma infig imediat cu gura dar cand vad toti mocaitii ca nu zic nimic pe nicaieri....stau si indura...

 

asa facem cu toate...cu taxe, cu scumpiri, cu tot.....acum la noi cica iar se scumpeste RAT-ul si la abomanente se va plati cu vreo 30 lei mai mult. pentru ce se scumpesc???? din ianuarie cica iar [alcool] bine, mie imi deconteaza firma dar uite mama... ei ii decontez eu [:D]

ar trebui inca o revolutie, daca ar fi dupa mine.... [:-)))]  ca prea si-au intins plapuma pe spatele poporului. dar nici o sansa acum, nu mai este omu' cum era...tupeist [:D] dar pe cine sa pui la conducere??


Editat de roxy_s, 17 octombrie 2013 - 13:43 .


#210
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 15:54

salutari

 

somleac, merci ca ma mai tragi de maneca din cand in cand :)




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -