Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

"Perlele" copiilor nostri 2


149 raspunsuri la acest subiect

#1
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 19 martie 2005 - 06:29

Prima parte[bis]





Irina,veve & croko[hia]


pozici







#2
magie_noire200

magie_noire200
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 19 martie 2005 - 07:59

salutare tuturor!eu sunt noua pe aici,dar am ceva vechime ca si mamaica.baiatul meu are 12 ani acum(si momentan sunt gravida in 33 sapt.cu al doilea bb).
iata o intamplare dragutza pe cand Robert avea 4 sau 5 ani:
intr-o dimineatza(lucrasem de noapte),inain-te sa ma duc la culcare,stateam de vb cu mama despre una alta.Robert isi facea de lucru incercand sa APRINDA NISTE CHIBRITURI[:D]
fiind cu ochii pe el,nu s-a intamplat nimic.l-am certat si i-am spus ca nu trebuie sa se joace cu chibriturile din aceleeasi motive pe care le stim cu totii.
nu trec cinci minute si puisorul incearca iar aceeasi chestie.am vrut sa-l urechez putin,dar m-am prefacut ca nu ajung la el(se bagase sub masa).la alte cinci minute incearca iar.bineinteles ca a treia oara am pus mana pe el si l-am smotocit putin,l-am pus in pat si i-am pus in vedere pe un ton ridicat si foarte suparata sa nu se miste de acolo!
Puisorul ma intrebat printre lacrimi de crocodil:"de ce, ca asa vor muschii tai"?

sper ca nu v-am plictisit!

#3
carmensilva

carmensilva
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 23 martie 2005 - 00:53

Superbi copilasii!Ma intreb oare ce ma asteapta si pe mine

Carmen

#4
light

light

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.465 mesaje

Postat 23 martie 2005 - 22:28

Liviu il vede pe Patriarhul Teoctist la tv si ma intreaba daca e cumva Doamne Doamne...

mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002)


#5
Elenalove27

Elenalove27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 24 martie 2005 - 07:21

quote:
Originally posted by LUCIA MIRELA
Liviu il vede pe Patriarhul Teoctist la tv si ma intreaba daca e cumva Doamne Doamne...mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002)
[:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D]A fost odata...[mamica]Fat-Frumos din LACRIMA[copil]

#6
sorina2003

sorina2003
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 24 martie 2005 - 14:52

A sa va povestesc si eu o faza tare:
Malina era pe olita si facea si ea kk scrmandu-se de zor. Sotul meu o vede si ii zice:
-Ce faci tati?
-Kk
- Pai fa incet, nu te grabi!
- Pai e mare si d-aia ma grabesc!

#7
mariussimiuc

mariussimiuc

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.915 mesaje

Postat 26 martie 2005 - 12:31

M-am distrat copios citind perlele copilasilor vostri.Robert are doar 4 luni,dar stau si ma gandesc ce ma asteapta.Si daca tot sunt aici haideti sa va povestesc o faza super beton cu baietelul prietenilor nostri,Sergiu,care are 4 anisori.Incepuse intr-o vreme sa spuna minciunele,asa fara motiv,asa ii facea lui placere.Asa incat mama sa l-a dus la teatru.La..Pinochio.Cand a vazut ce patesti daca spui minciuni s-a mai linistit.La vreo doua zile dupa,se uita in TV Mania si ii arata mamei sale poze cu actrite(asta imi place,asta nu..).La un moment dat ajunge la una care era dotata bine la capitolul sani.Si Sergiulica foarte entuziasmat spune:mami uite ce a patit tanti daca a spus multe minciuni!

#8
light

light

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.465 mesaje

Postat 26 martie 2005 - 17:36

quote:
La un moment dat ajunge la una care era dotata bine la capitolul sani.Si Sergiulica foarte entuziasmat spune:mami uite ce a patit tanti daca a spus multe minciuni!

[:-)))][:-)))][:-)))]

Am citit candva aici pe forum despre subiectul "cum sa explici moartea" si am ales varianta care mi s-a parut cea mai buna si anume i-am spus lui Liviu ca mamaia sa pe care nu a cunoscut-o a murit, adica sufletul sau s-a dus la cer si s-a transformat intr-o stea.
In noaptea aceea ne-a bazait un tzantzar la cap si am pus aparatul in priza iar dimineata discutam cu Liviu despre tzantzar. Ma intreaba unde e si ii spun ca a murit iar el:"si s-a transformat intr-o stea?"

mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002)


#9
andreea_tx

andreea_tx

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 03 aprilie 2005 - 00:01

Hai sa va spun si eu una de-a piticului meu.Ieri cand il certam pe Alex care are 4 ani si 4 luni,pentru o boroboata care o facuse a inceput si el sa tipe si-mi zice:daca nu taci din gura te dau la schimb de mame.Eu m-am blocat iar taicasu zice:bine faci mie-mi convine.

andreeat

#10
Ramonika

Ramonika

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.482 mesaje

Postat 05 aprilie 2005 - 15:56

quote:
Originally posted by andreea_tx
Hai sa va spun si eu una de-a piticului meu.Ieri cand il certam pe Alex care are 4 ani si 4 luni,pentru o boroboata care o facuse a inceput si el sa tipe si-mi zice:daca nu taci din gura te dau la schimb de mame.Eu m-am blocat iar taicasu zice:bine faci mie-mi convine.andreeat
[:-)))]si a scapat taticul nevatamat? [ups] [:-)))]
Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -