Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

eugeniu


13 raspunsuri la acest subiect

#1
eugeniu

eugeniu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 17 august 2007 - 19:12

ma numesc georgiana am un baietel de 7 ani diagnosticat cu EPILEPSIE FOCALA STANGA ,TETRAPAREZA FLASCA FRUSTA,RETARD PSIHIC SEVER as vrea sa iau si eu legatura cu spitalul din china ,cine ma poate ajuta sa-mi scrie astept[olala][pegeam]

georgiana

#2
akella

akella

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 17 august 2007 - 22:12

Adresa site-ului spitalului: www.nrrfr.com
Adresa de mail: nrrfr99@gmail.com

Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici.

http://community.web...r/miana_dragnea

#3
eugeniu

eugeniu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 19 august 2007 - 14:17

mersi ca ai raspuns as dori sa stiu daca sti mai multe despre implantul cu celule stem iti multumesc inca odata
[hippi][olala]

georgiana

#4
akella

akella

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 19 august 2007 - 14:54

Georgiana, am studiat cu foarte mare atentie "fenomenul chinez" si ma tem ca n-o sa-ti placa cele ce am sa-ti spun: aceste "operatii" efectuate in China sunt experimentale. Daca la pacientii cu accidente la coloana vertebrala s-au inregistrat unele imbunatatiri/progrese, la cei cu paralizie cerebrala nu; micile imbunatatiri se datoreaza in principal sistemului riguros de recuperare si nu injectiilor cu celule stem. Poti citi cazurile postate pe site-ul spitalului, insa cel mai bine ar fi sa iei legatura cu parintii copiilor care au fost acolo. Iti vor spune aproape toti cum au ars banii fara a obtine mare lucru in schimb.
Despre epilepsie recunosc ca nu stiu mai nimic. Insa, daca-mi dai mai multe amanunte despre baietelul tau (cand si cum a fost diagnosticat, ce tratament a urmat pana in prezent, la ce tip de recuperare si unde a fost), te pot indruma mai bine; exista clinici de recuperare intensiva care-l pot ajuta pe copilul tau, si stii ca banii platiti acolo chiar au valoare in recuperarea baiatului.

Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici.

http://community.web...r/miana_dragnea

#5
eugeniu

eugeniu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 20 august 2007 - 10:50

la 6 luni de la nastere a anceput sa faca crize dar nu am stiut ce sunt ale (se incordam si se intindea la loc )am stat asa cu crizele astea fara tratament ca 2 luni (nu stiam ce sunt )la 8 luni a fost diagnosticat cu SINDROM WEST a urmat tratament cu Topamax 75mg.pe zi si o cura de 7 injecti cu Synachten dupa 3 saptamani de tratament a stagnat crizele ,a fost totul ok.pana in noiembrie 2006 cand into noapte a varsat de vreo 3 ori si pe la ora 5 a ramas cu capul si ohii fixati pe parte stanga nu se mai misca nu reactiona la nimic nu am stiut am crezut ca a murit am mers la spital si mia zis ca este criza de atunci a inceput sa faca iar crize acum are dignosticul care ti lam scris la inceput,problema la mine este de ce timp de 6 ani nu a mai facut nici o criza, medici ma intrebau pe mine de ce dupa 6 ani a inceput iar (credema ca crizele ma termina )as vre macar sa mearga

georgiana

#6
eugeniu

eugeniu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 22 august 2007 - 11:05

de ce nu mai raspunzi ai patit ceva sau nu mai vrei sa vorbim team deranjat cu ceva raspundemi astept [q][huta]

georgiana

#7
akella

akella

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 22 august 2007 - 11:23

Nu ati facut nici un fel de recuperare pana acum? Kinetoterapie etc.... ?

Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici.

http://community.web...r/miana_dragnea

#8
eugeniu

eugeniu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 22 august 2007 - 13:28

am facut recuperare la un centru 2ani dupa acea am facut la budimex am mers la sanatoriu la busteni am fost si la techirghiol ,medici spun ca se va face bine ,dar el nu pleaca singur merge numai sustinut intelege nu toate lucrurile dar nu vorbeste

georgiana

#9
akella

akella

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 22 august 2007 - 13:40

2 ani de recuperare dintr-un total de 7 (ca varsta) e putin. Eu sunt de parere sa mai mergeti la kineto, la Budimex (noi tot acolo facem) si sa incercati si hidro-kinetoterapia (gimnastica in apa).

Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici.

http://community.web...r/miana_dragnea

#10
eugeniu

eugeniu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 22 august 2007 - 18:49

nu rezista la gimnastica in apa ,plange si nu face nimic ,nai inteles bine 2 ani(de la 8 luni pana la 2 ani ) am facut la un centru care apartine de spitalul victor gomoiu dar in rest am facut la budimex in paralel am mers la sanatoriu ,acum facem la gradinita unde este inscris si de luna viitoare mai mergem la un centru de plasament unde face recuperare si cu copii din afara centrului

georgiana


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -