Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cu ce va umpleti timpul?...


13 raspunsuri la acest subiect

#1
amik

amik

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 18 august 2003 - 03:47

putinul timp liber pe care unele dintre noi il avem? eu incerc sa mai citesc printre picaturi,iar zilele astea ma voi apuca de invatat,pentru ca intru in sesiunea de restante.da,numai de asta nu imi arde mie!:))) si,da,recunosc ca ma uit la telenovele,spaima oamenilor intelectuali!personal,ma consider o persoana inteligenta dar nu imi e deloc rusine sa recunosc ca urmaresc si astfel de productii!usoare,ieftine,mereu urmarind aceeasi poveste,aceeasi antiteza bine-rau,iubire-ura!dar,ce sa-i faci?una peste alta,reflecta viata! mi-ar placea sa discutam pe tema asta!ce ziceti?va bagati?

#2
iuliac

iuliac
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 18 august 2003 - 12:08

Putinul timp liber? Internet, telefoane la prieteni, televizor si mai ales dulciuri cat cuprinde[grasa]

#3
Getuta

Getuta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 18 august 2003 - 13:03

Ma bucur ca mai este cineva care n-are chef de sesiunea de restante. Timpul meu liber este foarte limitat, dar incerc sa-l impart cu sotul meu si pe alocuri sa mai invat. De cand ne-am hotarat sa avem un bebe, gandul meu este in alta parte decat la scoala, dar ma imbarbatez spunandu-mi ca sunt doar doua examene. Eu sunt la a doua facultate si ar trebui sa-mi fie mai usor, dar acum nu mai am chef. Geta

#4
Katink

Katink

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 87 mesaje

Postat 18 august 2003 - 13:40

Citesc, invat germana (un curs online), ma plimb, ma dau pe net, vorbesc cu prietenii. Cos goblen, dar cu caldurile care au fost pe aici si acul imi aluneca din mana [:D], acum vad ca se mai raceste afara [cool]. Spor la invatat si bafta in sesiune! Katink

#5
Crystinne

Crystinne
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 18 august 2003 - 14:53

quote:
Originally posted by Katink
Citesc, invat germana (un curs online), ma plimb, ma dau pe net, vorbesc cu prietenii. Cos goblen, dar cu caldurile care au fost pe aici si acul imi aluneca din mana [:D], acum vad ca se mai raceste afara [cool]. Spor la invatat si bafta in sesiune! Katink
Nici eu nu am toate preocuparile prea "ortodoxe" [:D] Pe langa citit si invatat germana [:D], gatit, mai imi pierd timpul (cum altfel s-ar numi) cu jocurile PC. In rest Salsa, net, intalniri cu prieteni. Da, bafta in sesiune! Katink, cum merge cu germana online? Ai impresia ca te ajuta cursul? Ce curs este?

#6
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 18 august 2003 - 15:33

La serviciu, timpul liber mi-l ocup cu [dc] [:)] Iar acasa, cand doarme micuta mea, cu o carte sau revista "mami". Iar asa, printre picaturi, mai prind si cate un film sau cate o telenovela, seara tarziu. Nina & [copil] Nina-Cristina (1 an si 7 luni)

#7
Tia

Tia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 18 august 2003 - 15:40

Acasa timpul liber il impart cu sotul meu... ne place mult sa ne plimbam, prin parc, prin oras, nu conteaza, stam foarte putin pe-acasa. Cand putem ajungem si la munte, sau mare, depinde de sezon. Incepand din primavara am inceput sa ne plimbam cu bicicleta [bicla] (el) si rolele [:D] (eu)... La servicu, timpul liber il impart cu [dc] [pup] [grup]

#8
janib

janib

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 18 august 2003 - 15:41

Cu serviciul..... Cu copilul... Cu sotul printre picaturi... Si din cand in cand un film la TV binenteles..... jb

#9
ralucami

ralucami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 332 mesaje

Postat 18 august 2003 - 17:14

Eu am muuuult timp liber [:D]. Pai cam ce sa fac?!?!@Plimb potaia (care mai are un pic si ma ajunge la greutate), stau pe net,invat japoneza, ma plimb cu bicicleta, fac cumparaturi, "inspectez" magazinele cu reduceri[:D], ma uit la tv. Cand sotul meu are timp liber ni-l petrecem impreuna: mergem la ocean, prin parcurile de distractii, la munte, facem barbeque party in doi pe terasa .... Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

#10
Katink

Katink

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 87 mesaje

Postat 19 august 2003 - 12:03

E vorba de cursul "Deutsch-Warum nicht?" de la http://kleist.dwelle...n-romanian.html cred ca a mai fost postat... Eu stiind oricum ceva germana inainte, mi se pare ok, ascult si citesc in acelasi timp, mai am carti de unde invat, fac exercitii... Incearca, poate o sa iti placa si oricum auzi si ce citesti [;)] Succes, Katink


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -