Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce hobby-uri aveti?


63 raspunsuri la acest subiect

#1
scarmanus

scarmanus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 480 mesaje

Postat 15 august 2003 - 13:32

Dragelor si dragilor, M-am gandit sa deschid acest subiect si sa va intreb cu ce va ocupati timpul liber (daca-l mai aveti), ce stiti face cu doua maini dibace, ce colectionati, ce va pasioneaza? Eu sunt o colectionara inveterata de vederi din toata lumea. Am calatorit mult si in bagajul meu la intoarcere se gasea musai macar o vedere de prin locurile unde am fost. Am si din locuri si tari unde nu am fost, donate cauzei mele nobile de prieteni sau cunoscuti. Cea mai exotica e din...Surinam!! Iar voi? Cu drag, scarmanus

#2
GabiG

GabiG
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 15 august 2003 - 13:38

Eu colectionam cartele telefonice...Dar m-am lasat...ca nici macar nu mi-am luat albume din alea speciale in care sa le tin...Dar acum ca zici, parca imi pare rau ca nu am continuat sa le adun... GabiG si Francesca 1an2 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://f1.pg.photos.yahoo.com/adigabi

#3
adi2003

adi2003

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.225 mesaje

Postat 15 august 2003 - 13:59

Si eu colectionez vederi de peste tot, numai ca am prea putine deoarece nu prea am calatorit [q] Cele mai multe sunt din [RO] Pe langa vederi, adun tot felul de materiale turistice (harti, pliante, albume, carti de specialitate, orice din domeniul turismului) Nuami bine!

#4
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 15 august 2003 - 14:21

Scaramus draga, spune-ai ceva de 2 maini dibace. Pai sa-ti spun ce fac manutele mele: tricotez (pana imi intepenesc degetele - dar totusi ma calmeaza), croitoresc (spre disperarea sotului privind atele ramase prin casa), cos (orice, chiar si goblen), brodez (doar broderia sparta ma mai incrca din cand in cand) ... de fapt imi place sa lucrez cu acul, le fac cu mare placere si drag. In facultate am castigat bani frumosi cu ceea ce imi placea sa fac. Alte hobby-uri: aerul liber, animalele, cititul, desenul (am cochetat putin cu grafica). Colectii: daca va povestesc veti rade de mine. Am (in casa parintilor) strans intr-o punga de 1 leu (daca o mai tineti minte) plachiuri gasite pe strada (mai stiti ce sunt plachiurile?), care cred ca au cateva kg bune. [:D] Dana

#5
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 15 august 2003 - 15:34

Draga mea... eu am colectionat in tinerete...bärbati!!![:D][:D][:D]...mi-a pläcut, pur si simplu sä mä las agätatä ( aveau si ce!!![;)]), dar nu de toti!!!...eram cam pretentioasä!! Acuma mi-a trecut, nu te speria....am unul de vreo 19 ani, care se lipise de mine ca un scai si de care nu am mai scäpat nici in ziua de azi!!![:D][:D][:D] Hai sä läsäm glumele si sä trecem la subiect, desi nu eram chiar pe lingä!!![:D] Dacä i-ti spun ce pot face cu cele 2 miini ale mele, mi-ar trebui prea mult loc si cred cä m-ar "concedia" DC-ul!!![:D] Eu stiu sä fac cam toate cele, cä sint treburi de femei, sau bärbati, este egal...mi-a pläcut incä de copil, sä fur meseriile...acum cred cä intelegi, de ce mi-ar trebui atita loc!!! Stiu si eu tot ce a scris Dana ( in afarä de plachiuri!!!)...in copilärie am avut boala timbrelor in special, apoi am colectionat, tot ce se putea colectiona...iar in casä repar tot...cä este un aparat, sau o usä, este egal...dar cu ce mä mindresc, este marmura pe care am pus-o in WC!!!...si am fäcut-o si cu model!!![:D] Ce mä supärä cel mai tare, este cä nu mai am timp!!!....am atitea hobby-uri si nu mai pot sä le fac!!!...dar cind mi se suie prea tare la cap, las totul baltä si-mi fac pläcerea!!![:D] Pupici,[pup] Cami.

#6
osna

osna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.072 mesaje

Postat 15 august 2003 - 15:48

mie imi place sa stau in bucatarie.si abia astept sa ne mutam si sa am bucataria mai mare.toata ziua incerc chestii noi,ma pasioneaza sa gatesc dar aproape niciodata nu respect reteta.mereu pun si de la mine sau mai scot din ceea ce scrie pe acolo.mi-as muta si calculatorul in bucatarie dar cine ma lasa[box][box] imi plac florile si desi acuma nu am prea multe,in romania aveam in curte peste 200 de ghivece(la casa de la tara) si imi place sa colectionez [:D][:D]sa nu radeti,etichete de pe produsele cosmetice(de pe sampoane,geluri de dus..).am peste 300 de etichete,puse frumos pe coli albe si apoi in folie.o mare parte din ele au ramas in tara dar am si aici un dosar. prietenele ma ajuta si mai imi dau si ele,dar majoritatea le-am cumparat de pe banii mei(cam costisitor hobby[:D]) cred ca cel mai mult m-as bucura sa am o fetita si sa imi continue ea colectia! svetlana

#7
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 15 august 2003 - 16:01

De cand o am pe micuta mea, mai gasesc ceva timp liber cand doarme, ea. Imi place foarte mult sa citesc, dar acum ma limitez mai mult la revista "mami", pe care o si colectionez. Mai colectionez carti scrise de autorii preferati. Altceva...imi plac foarte mult copiii, imi place sa imi petrec timpul cu ei. As fi vrut sa fiu educatoare sau invatatoare, dar nu a fost sa fie. [:(] Imi place la nebunie sa fac aerobic ! Dar acum, deocamdata, nu mai pot sa fac(incontinenta urinara) si asta regret foarte mult. [q] Iar cu cele 2 maini dibace...imi place sa tund parul prietenelor mele si nu, numai lor. Nina & [copil] Nina-Cristina (1 an si 7 luni)

#8
Iris2002

Iris2002

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 878 mesaje

Postat 15 august 2003 - 16:22

Mie imi plac scufundarile... senzatia pe care o am cind sunt inconjurata de apa, cind peste tot in jurul meu vad albastru, limpede, si pesti in culori de curcubeu si corali in forme interesante... Si imi place libertatea pe care o simt in ocean, si imi place sa ma misc in apa, si nu simt cum trece timpul... Ce imi mai place mult e sauna (si vizitele dese sunt scumpe asa ca am cumparat acum o casa cu sauna, sa nu mai trebuiasca sa merg altundeva pentru ea)... Si imi place sa citesc, acum descopar literatura olandeza si ma fascineaza si intriga in acelasi timp.... si imi place sa citesc in original, daca se poate, asa ca in general citesc in limbile pe care le si vorbesc cit de cit... Si sa ma plimb pe malul marii cu jumatatea mea draga, dimineata devreme sau seara tirziu, in zonele mai linistite, unde putem fi singuri cu valurile... Si sa calatoresc, sa descopar alte lumi, alte civilizatii, sa trag cu ochiul la un alt stil de viata, la alte moduri de a fi fericit... Si imi plac serile cu prietenii si un pahar de vin bun, in care povestim de toate, si filosofam, si construim alte lumi, mai bune, si rezolvam probleme universale, si ne facem planuri pentru viitor... O pasiune de ultima ora e decorarea (in ginduri deocamdata) casutei noastre de vis, in care ne vom muta in decembrie... ore intregi rasfoiesc reviste, cu dragostea mea, ne plimbam prin magazine de decoratiuni interioare, si ne facem planuri pentru fiecare coltisor al casei...

#9
scarmanus

scarmanus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 480 mesaje

Postat 15 august 2003 - 22:35

Fetelor, sunteti senzationale! Cred ca hobby-urile spun atat de multe despre persoana in cauza, mai mult uneori decat un limbaj verbal. De calatorit imi place si mie, daca as avea o caravana as bate globul in sus si-n jos pana la adanci batranete. Imi plac si decoratiunile interioare, care aveti satelit si prindeti BBC Prime sunt acolo niste emisiuni fantastice, adevarate comori de idei inedite si ieftine de renovare a interiorului. Mie-mi mai place sa fac si briclolage sau DIY (do it yourself) adica lucru manual, ca nu stiu cum i s-ar zice mai bine. Stiu ca exista kilometri de literatura pe subiectul asta insa revista Marie Claire Idees (e franzuteasca) mi se pare foarte buna. Momentan eu mai pictez pe pietre de mare, dar nu mari, cele de marimea unei nuci. Rezultatul nu e rau deloc! In Romania imi placea revista Plante si Flori de la Ioana, pentru ca iubesc si florile. A, e foarte important, o alta comoara am acasa la CLuj, care se numeste colectia revistei Formula As. Mai scrieti ca-mi place! Va pup, scarmanus

#10
adi2003

adi2003

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.225 mesaje

Postat 15 august 2003 - 22:56

Si eu sunt o iubitoare a florilor! Pacat ca stau la bloc... Chiar m-am gandit sa deschid un subiect pe aceasta tema. Scrieti si despre flori. Eu visez la o gradina plina cu flori multicolore! [RO]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -