Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Livia, plsss..


18 raspunsuri la acest subiect

#1
andrruzza

andrruzza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 619 mesaje

Postat 07 februarie 2003 - 10:31

"....Maria am mai explicat odata cum este cu ticturile dar se pare ca nu ai pris subiectul de atunci,asa ca ,fii atenta... Trat. nat. regleaza corpul sa produca hormoni naturali, odata rezolvata aceasta problema(adica bebe) plantele nu mai au nici un efect,pur si simplu le iei degeaba. Daca ai facut trat.cu hormoni artificiali si iei tincturi plantele vor incerca sa neutralizeze bb optinut pe cale artificiala(fiindca ele au rolul de a face corpul sa lucreze normal nu fortat si tratat artificial) de aceea se intrerupe imediat ce ai ramas gravida. In concluzie:plante curata tot cei bolnav,nenatural(adica bb optinut altfel decat normalul),regleaza ca totul sa fie o.k..." lIVIA, sa inteleg ca, totusi, nu-i indicat tratament naturist in acelasi timp cu tratamentul medicamentos???? Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

#2
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 07 februarie 2003 - 13:22

Poti sa faci si trat.in paralel cu cel medicamentos fiindca plantele ajuta celalalt trat. sa nu mai aibe atatea efecte secundare. Problema este...tu in final nu stii de la care trat.ai ramas insarcinata si de aceea se intrerupe imediat.Daca ai ramas de la plante n-ar fi nimic dar daca ai ramas de la cel artificial...vezi asta e problema,nu stii!!! De-aia este bine,cred eu ,sa nu le amesteci...ori faci unul ori altul! Sau,mai este o posibilitate,iei si tincturi si cand presupui ca ai ramas insarcinata,intrerupi pana la proba contrarie. Sunt f. bune plantele pt. ca au efect indelungat si este nevoie ca sa duci o sarcina pana la capat(nu doar ca sa ramai cu bb) si sa nu mai fie probleme de genul celor de la FIV. Important este sa stii cand sa intrerupi. Ex.: faci insamantare artificiala-intrerupi cu o zi inainte ,faci FIV la fel,zice dr.acum te duci acasa si faci sex ca este momentul , gata ,intrerupi!!! E bine!?! Te pup!!! livia

#3
andrruzza

andrruzza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 619 mesaje

Postat 07 februarie 2003 - 13:33

Multumesc mult de tot! Da' mai am o intrebare, daca nu te superi. Eu dimineata iau intai tincturile si apoi fac ceaiul...in tratamentul tau scrie intai ceaiul si la 1/2h tincturile. Asa cum le iau eu este bine? Adica mai au efectul scontat? Te pup! Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

#4
R.R.

R.R.
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 07 februarie 2003 - 13:35

Livia te rog lamureste-ma si pe mine. La noi prob. este la sot, prima spermograma a fost facuta la Medsana si rezultatul a fost oligospermie, cu acest rezultat am mers la endocrinolog unde sotul a repetat analiza la un interval de 3 sapt. si rezultatul a fost azoospermie, a urmat un trat, care nu a avut nici un rezultat, am schimbat dr. acum sintem la dr. Moisa de la Giulesti care i-a prescris Potent Power, Legalon si acid folic. De fapt intrebarea este: sotul poate lua si tinctura de Branca Ursului fara nici o prob.? R.R.

#5
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 07 februarie 2003 - 14:11

Pt. andruzza -poti sa iei si cum ai spus numai sa le dai timpul de absorbtie la fiecare, ca sa nu se amestece. -Ceaiul se absoarbe in 1/2 ora -tincturile in 15-20 min. -punberile in 15 minute de la inghitire -tabletele intr-o ora Asa ca ,o sa calculezi tu la ce distanta de timp le adm. Pt. R.R. Trebuie sa ai grija cu trat. hormonale la barbati fiindca pot face mai mult rau decat bine fiindca forteaza "pe moment" si dupa ce a trecut efectul...ajunge sa nu mai miste nici un "zgubilatic". De obicei se dau astfel de trat. cand este sa faca femeia Fiv sau insamantare artificiala sau dupa trat. hormonal pt. ovulatie ca sa fie "zgubilaticii"la momentul oportun mai vioi.Dar dupa...vai de mama lor(scuze expresia) si inca o data vai daca nu a rezultat un bb fiindca o sa fie din ce in ce mai greu(datorita efectelor secundare foarte grave asupra [gica]).Asa ca, eu iti recomand sa faca trat. cu plante pe care l-am scris pe forum la un subiect postat de Raluka(cu branca ursului,polen etc.) Am mai spus si repet -trebuie respectata cu strictete modul de adm.si sub ce forma este luata planta,fiindca fiecare prelucrare are efectul ei(daca e ceai e pt. ceva,daca e tinctura tot din aceeasi planta este cu totul pt. altceva si tot asa...) La sfarsit va intrebati de ce nu are trat. rez. deoarece exista muuuulta comoditate(-de ce sa iau planta pisata care are un gust asa rau cand pot sa iau tablete dulci si bune)!!! Asadar fetele...nu mai strambati din nasucuri si faceti cum trebuie ca sa iasa ce trebuie... livia

#6
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 07 februarie 2003 - 14:34

Da R.R.sigur poate lua si tinctura,sigur nu o sa-i strice.Dar eu sunt de parere da faca un trat.complect cu plante timp de trei luni si apoi sa vedeti rezultate... Am auzit si la alte fete ca dau sotilor tinctura sau ceai sau tablete dar nu stiu ,sincer,ce rez. vor avea fiindca este nevoie de mai multe plante ca sa se complecteze una pe alta si sa creeze un rezultat puternic(combinate ele scot una din alta tot ce este necesar-se ajuta) iar singure...mai greu. Asa ca,un sfat:cand faceti un trat.cu plante,respectati-l,ca sa dea rezultate.Acel trat.este achilibrat,nu poti lua numai o planta care secreta nu stiu ce hormoni( mararul-ex.estrogeni-pt.ovulatie)ca s-ar ceea un deficit sau un surplus in org.,trebuie luata cu alta planta care are alt hormon(naprasnicul-ex.progesteron pt.mentinerea sarcinii)si sa se creeze echilibru. N´teles??? Va pup!!! livia

#7
R.R.

R.R.
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 07 februarie 2003 - 14:49

Iti multumesc tare mult Livia pentru raspuns. Am cautat pe forum raspunsul tau dat Ralukai dar nu l-am gasit, am sa-l mai caut. R.R.

#8
andrruzza

andrruzza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 619 mesaje

Postat 07 februarie 2003 - 14:53

Livia, eu sotului ii dau: tintura de telina tinctura de branca ursului polen+apilarnil+propolis ceai de napraznic. Toate astea dimineata si seara...ce parere ai, crezi ca e bine?? Diagnosticul lui este astenospermie ushoara, 42%mobilitate ..normal fiind >50%. Ce altceva as mai putea sa-i dau? Multumesc de mii de ori! Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

#9
raluka

raluka
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 07 februarie 2003 - 14:53

Fetelor si RR eu am tratamentul asta de la Livia, si incerc sa gasesc plantele, sa ne mai confirme Livia odata daca e asta sau nu... Va pup cu drag [pup] "Fetelor,sa va povestesc amanuntit totul... A fost un pic dificil ca m-a intrebat despre cauza oligoastenospermiei...A spus ca exista un tratament clasic cu plante care se da la toti barbatii cu astfel de probleme dar se mai adauga cate ceva in functie de cauzele determinante.Cauzele pot fi:varicocel unilateral,infectii care pot altera prin staza locala,factori hormonali(diabet,obezitate,hipotiroidie,etc.),afectiuni genetice,cauze nervoase,idiopatice(cauze necunoscute)etc. Sa va spun trat. clasic cu rezultate spectaculoase daca este tinut intocmai: -vit.A(1,5-2mg sau 5000 UI)-echilibrul hormonilor sexuali -vit.C(cat de mult)-influenteaza formarea hormonilor glandelor suprarenale,protejeaza -Zn (15 mg/zi)-pt.trat.sterilitatii -Tablete de telina -Spirulina -Naprasnic(ceai,preparat special)-2 luni,3 cani pe zi -polen(2 linguri/zi,dimineata) -sirop de pin(8linguri/zi pe stomacul gol.Efectele apar in 2-3 luni)si sunt foarte stabile. -ulei de catina-are efect foarte puternic se adm.int.timp de 3 luni -Branca ursului-de 3 ori pe zi(se face un amestec din frunze,flori si seminte-cele mai importante,se macina toate cu rasnita de cafea) cate o lingurita plina (nu cu varf)bauta cu o cana de apa-creste motilitatea si nr. -busuioc -macerat la rece 8 ore(4-8 lingurite intr-o cana cu apa)se strecoara si se bea dimineata. Trat. se tine trei luni,exceptie facand produsele la care am scris in dreptul lor altceva. IMPORTANT!!!Nu se beau: alcoolice si racoritoare,nu se fumeaza(cine poate ar fi excelent) si nu se mananca carne de porc-TIMP DE TREI LUNI"

#10
Mariaa

Mariaa

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.726 mesaje

Postat 07 februarie 2003 - 15:13

Livia,am gasit si eu argila ovule/supozitoare...ma rog,forma aceea...si sunt incantata ca se pot folosi foarte usor... Acum,daca tot e moda intrebarilor,si esti in forma,ma bag si eu... Am folosit in ziua ovulatiei,dupa tk-pk,(la spermograma a iesit un ph-4 ,deci cred ca ajuta zgubiliticii),a doua zi am avut o caldura-n burta...nu stiu daca a fost de la HSG-ul facut sau de la argila insa vreau sa te intreb daca sa pun zilnic sau numai dupa tk-pk...tu ce zici ? Si inca ceva...eu am pus argila la intrarea-n "pestera" ...e bine asa sau trebuie mai la "adancimi" ?! Iti aduc aminte ca noi acuma "batem" cu oligospermia... Multumesc ,pupice lui bebe Christian Sanatate maxima,Maria [pup] Rabdarea este cheia fericii.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -