Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dragoste!!!!


13 raspunsuri la acest subiect

#1
MariaM

MariaM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 12:32

Se spune ca sufletul barbatului si al femeii au format candva un intreg, rupandu-se unul de celalalt din cine stie ce cauze. De atunci sufletele pereche se cauta necontenit, negasindu-si linistea decat in momentul intalnirii. un cuplu rezista in timp, iubire si intelegere doar atunci cand, de fapt , cele doua suflete care se intalnesc se recunosc si se reintregesc. toate celelalte atribute - diferenta de varsta, de infatisarea, sunt false probleme. Compatibilitatea sufleteasca este tot ce conteaza.De-a lungul anilor, intr-o casnicie iubirea evolueaza si ea. nu numai oamenii se maturizeaza ci si sentimentele. Un "coupe de foudre" se poate transforma intr-o iubire profunda. dar oare ce se intampla atunici cand betia iubirii trece si realizezi ca nu exista nici respect, nici prietenie, nici intelegere? Incepi sa visezi din nou si sa speri, aproape imperceptibil, la jumatatea ta. " Oare exista cu adevarat?" te intrebi. da. Sufletul tau pereche exista si te cauta si el. Depinde doar de fiecare dintre noi sa ne curatim sufletele pentru a putea deschide usa iubirii. Maria

#2
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 12:41

bla bla bla [:p][:D][:)]....visatuoarelor! Luizax

#3
MariaM

MariaM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 12:45

bla bla bla...ai dreptate...[:D][:D] Maria

#4
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 17 octombrie 2002 - 15:36

Luizax, ca sa nu se dezminta, ne aduce cu picioarele pe pamint... [xx(] Mai visatzi fetelor, ca de la o virsta numai asta ne mai ramine [:D] danat

#5
Cristina

Cristina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 17 octombrie 2002 - 16:10

Maria, chiar daca suntem visatoare[:p], m-am gandit si eu de multe ori la chestia asta. Intre mine si sotul meu n-a fost "coupe de foudre" , dar, ma bucur ca pot spune asta, cred ca este sufletul meu pereche. De cand ne stim gandim la fel, de foarte multe ori ne gandim simultan la aceeasi chestie ( telepatie, sau cine stie ce..), ne luam unul altuia "vorba din gura". Ma rog, chiar daca mai exista mici neintelegeri (inerente la oricine[}:)]), de aproape 14 ani la noi acasa este "liniste, cald si bine". Intrebarea este: ce ar putea sa apara in viata omului pentru a rupe vraja? Parerea mea este ca un "coupe de foudre" ! Cristina&Sanziana

#6
dana nitoi

dana nitoi
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 17 octombrie 2002 - 22:41

dom'ne, sa stiti ca amorul etern exista! [:0]trebuie, e musai sa existe! atunci la ce buna toata zbaterea asta pamanteasca? nu trebuie decat sa crezi... si sa-ti lasi sufletul deschis... restul e simplu.[:I] dana

#7
Gia

Gia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 74 mesaje

Postat 30 octombrie 2002 - 16:18

Eu cred ca exista suflete pereche, suflete care traiesc la fel si au aceleasi vise si cit voi trai o sa cred in asta. Eu sunt o idealista, cred ca iubirea suprema exista cu adevarat, trebuie sa existe altfel nu am mai cauta cu totii sa o gasim... Asta daca nu cumva suntem toti de la natura defecti[:D] Si totusi cred ca exista.[il]

#8
Grace

Grace

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 31 octombrie 2002 - 13:25

Eu sint convinsa ca mi-am gasit jumatatea. Recunosc ca la inceput cind ne-am cunoscut n-a fost "dragoste la prima vedere" dar intr-un rastimp f. scurt s-a transformat intr-o pasiune exploziva care a tinut ceva timp. Dupa ce ne-am casatorit, pasiunea s-a mai dus, deh rutina, dar nu s-a terminat ci s-a transformat in altceva mult mai trainic. Au trecut 11 ani de atunci printre care 9 ani de casnicie si pot sa spun ca-mi iubesc sotul nu stiu daca mai mult (pt. ca niciodata n-am simtit gradat, azi te iubesc mai putin, miine poate o fi loc de mai mult) ci altfel, mai profund, ca si cum ar face parte fizic si psihic din mine. Cum a mai spus cineva mai sus, ne completam de minune si gindim aproape la fel, telepatia functionind cu succes si la noi de foarte multe ori. Chestia e ca nu aberez prea mult pt. ca simt ca este reciproc altfel n-as mai gindi asa. Suna aiurea ce am spus, de fapt nici n-as putea sa descriu in cuvinte sau sa astern aici tot ce simt si tot ce gindesc in leg. cu asta dar, rezumind, pot sa spun ca sint f. fericita sa traiesc si sa impartasesc totul cu jumatatea mea.

#9
Marina6

Marina6
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 19 martie 2003 - 14:29

dar se poate sa nu fi comentat cineva .... Mie imi place ce a zis MariaM si are dreptate ....exista.si va doresc la toate sa il gasiti cat mai repede. [gravi]Hugs Marina6

#10
roxanataba

roxanataba
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 19 martie 2003 - 15:07

sunt deacord cu aceasta idee! da, exista suflete pereche ,dar problema e de cele mai multe ori iti gasesti persoana potrivita intr-un moment nepotrivit...poate prea tirziu...sau poate prea devreme...si totul e sa iti dai seama ca intr-adevar este sufletul pereche.... roxana


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Cum gestionam oboseala in primul trimestru?

    Andrevvv
    - Ieri, 20:45

  • Camera bebeluÈ™ului este gata

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 19:49

  • Săptămâna 30

    Denisa1996
    - Ieri, 12:40

  • O saptamana cat o luna

    RoxiMada
    - mai 05 2024 20:50

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - mai 04 2024 17:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -