Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Hainute pentru bebelusi


14 raspunsuri la acest subiect

#1
IoanaVlas

IoanaVlas
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 16 august 2012 - 14:36

Buna mamicilor,

Voi de unde le cumparati hainute bebelusilor? Eu am tot cautat prin magazinele din mall-uri si foarte greu gasesti hainute calitative, cu bumbac 100%...sunt prea multe materiale sintetice care ma tem sa nu-i afecteze pielea baietelului meu.

As fi dispusa sa dau chiar ceva mai multi bani, numai sa stiu ca hainutele sunt calitate, la fel si produsele de ingrijire. In general le cumpar de la plafar, dar cateodata devin sceptica si in privinta lor.

Astept sfaturile voastre.Mamici cu experienta sfatuiti-ne si pe noi, cele incepatoare !



#2
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 16 august 2012 - 14:43

eu am fost multumita de hainutele din gama Tex, se gasesc in Carrefour. cand sunt promotii, pretul/bucata este mai mult decat convenabil.

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

#3
x_ggg

x_ggg

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 991 mesaje

Postat 16 august 2012 - 14:45

Body-uri, salopetele cu totul ieftine si bune: Auchan(aici au si pantalonasi cu botosi multi), Carrefour, chiar si Lidl cand au promotii(marca Lupilu). Sunt tot felul de seturi cu 3 sau 5 bodyuri.
Pentru iesit afara: takko, c&a, h&m.

Subscriu si eu la marca Tex de la Carrefour, mai au si marca Disney.

Iar eu stau intr-un oras mic. Presupun ca in orasele mari sunt si mai multe.

--------------------------------------------
[testoasa] Rares-Costin 4 oct 2009


#4
oanap85

oanap85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.357 mesaje

Postat 16 august 2012 - 14:49

cumpar de la magazine de copiii,sunt atatea firme,magazine ..la mine pretul e problema ca haine de calitate se gasesc
si in special la magazinele astea de copii sunt hainute de bumbac de calitate buna

Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).

#5
MElise

MElise

    Membru junior

  • Moderators
  • 1.068 mesaje

Postat 16 august 2012 - 15:44

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani
eu am fost multumita de hainutele din gama Tex, se gasesc in Carrefour. cand sunt promotii, pretul/bucata este mai mult decat convenabil.Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Subscriu la ce a scris CorinaDani. Si, din cate stiu, chiar in perioada asta sunt reduceri la Carrefour. Chiar daca nu-s eu fanul lor la alte cumparaturi, la hainutele Tex sunt de apreciat. Si tot de apreciat e ca reducerile chiar sunt reduceri... adica i-am luat lui Tudor tricouri cu maneca lunga cu 7 lei, body cu 6 lei si tot asa... Fascinatie - Dimineata cu parfum de bebelus

#6
danaionela

danaionela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 16 august 2012 - 16:52

Exact cum au spus si fetele, in magazinele de copii gasesti lucruri din bumbac si de calitate. Incearca la mathercare, piciul, picior gras , c&a, crocodilul ( sau asa ceva) plus cele de firma care au si pentru adulti , de exemplu ZARA, NEXT. Nu stiu cum sunt cele din AUCHAN dar cele de la TEX snt Ok comparand pretul cu calitatea lor. Produse cosmetice eu folosesc de la KLORANE, MUSTELA, BIODERma si sunt multumita. Am mai cumparat si alte prostioare din farmacii dar pana la urma tot la astea m-am intors.
Eu in schimb sunt disperata cu incaltamintea si nu mai stiu in ce directie sa o apuc. Mi se par asa de scumpe si asa de proaste... incat imi vine sa ma duc sa le iau de la magazinul din colt, pentru ca macar sunt mai ieftine.. pentru ca nu vad mare diferenta la calitate. [bang]


#7
Savvy

Savvy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 351 mesaje

Postat 16 august 2012 - 17:10


Pentru hainute
, subscriu la ce au zis fetele mai sus si adaug firma "Nan (Danina Line)". Sper ca am scris bine, o sa ma duc sa verific pe hainutele copilului. Eu am gasit hainutele astea la targurile pentru copii si mi-au placut foarte mult pentru ca sunt foarte moi. Nu mai tine minte pretul, dar un body era undeva intre 8 si 12 lei, daca luai 4, al cincilea era gratuit. Au si site, cauta-l tu pe net, poti sa si comanzi.
Pentru incaltaminte, eu am cautat in mod special pantofiori cu talpa moale si am gasit site-ul Bigstep, de unde am luat pantofiori Pediped, mi-au placut foarte mult, dar au si un pret: pentru bebei cam 90 de lei, pentru copii 150-190 de lei. Am preferat sa iau o singura pereche, dar buna, mai ales ca piciorul copilului mi se pare mai important decat hainele, ca deformarile piciorului sunt permanente, in timp ce hainele... se uzeaza si nu le mai porti.
Daca stiti alti pantofiori cu talpa moale, la preturi mai acceptabile, spuneti-mi si mie, va rog. Multumesc! [flo][flo][flo]

Later edit
: m-am uitat acum pe site-ul cu hainute si am constatat ca s-au mai scumpit. Dar: eu astept targurile si merg la ele, iau hainutele si orice altceva mai ieftin, ca doar e targ, si apoi stau linistita cu toate produsele de care am nevoie 5-6 luni. E si asta ceva. [flo]

Citat:
citat din mesajul lui danaionela

Exact cum au spus si fetele, in magazinele de copii gasesti lucruri din bumbac si de calitate. Incearca la mathercare, piciul, picior gras , c&a, crocodilul ( sau asa ceva) plus cele de firma care au si pentru adulti , de exemplu ZARA, NEXT. Nu stiu cum sunt cele din AUCHAN dar cele de la TEX snt Ok comparand pretul cu calitatea lor. Produse cosmetice eu folosesc de la KLORANE, MUSTELA, BIODERma si sunt multumita. Am mai cumparat si alte prostioare din farmacii dar pana la urma tot la astea m-am intors.
Eu in schimb sunt disperata cu incaltamintea si nu mai stiu in ce directie sa o apuc. Mi se par asa de scumpe si asa de proaste... incat imi vine sa ma duc sa le iau de la magazinul din colt, pentru ca macar sunt mai ieftine.. pentru ca nu vad mare diferenta la calitate. [bang]



Mami de Robert (07.07.11)

#8
emilia.m

emilia.m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.662 mesaje

Postat 16 august 2012 - 19:58

Am o prietena care pentru fetita ei a cumparat din Europa (Colentina) en gross body-uri de bumbac albe. Le-a spalat, le-a calcat si au fost mai mult decat perfecte si foarte ieftine. Copilul n-a avut niciodata iritatii de la hainutele respective.
Eu am zis ca o sa fac la fel dar o sa-i iau totusi copilului si hainute mai de "firma" sa aiba si mai deosebite si superioare calitativ.

[gravi] 6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto


#9
oana_lex82

oana_lex82

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.806 mesaje

Postat 17 august 2012 - 10:49

Buna, eu cumpar pt Iustin hainute numai de la Tex, C&a, Takko si mai avem un magazin in oras unde aduce haine de calitate si mai iau si de acolo.Sunt mai scumpe dar pt mine conteaza ff mult calitatea, si cu incaltamintea e mare problema...Dar am invatat ca un ban in plus face diferenta asa ca prefer sa investesc in haine cand e vb de copil.

#10
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 17 august 2012 - 11:00

Haine de calitate,ok...la noi sunt..fara probleme si nici preturile nu-s cine stie ce.Doar ca bebelusii de la o luna la alta cresc si nu mai au aceleasi masuri.
Pantofi,ghete sandale...prefer piele interior,,mai mult de un sezon nu-i vin.
Doar la ghete pentru toamna iau cand apar ofertele....in rest pe sezon doua perechi de incaltaminte de piele(obligatoriu piele la interior)......
Si talpa cu talonet.In rest primeste foarte multe hainute si papuci de la prietena ei....care le primeste din Anglia..deci de stricat in nisp pietre,la joaca...are.

Ideea e ca trebuie luat in calcul si faptul ca bebelusii cresc ca Fat frumos din poveste.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -