Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Jurnalul fetei lui rosu imparat


13 raspunsuri la acest subiect

#1
mianna

mianna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.480 mesaje

Postat 09 decembrie 2009 - 03:19

• Ora 21. Am castigaaaaaat. L-am invins pe Basescu cu 52-48, frate o sa-l trimit la taiat de stuf in Delta, la Vantu voi reforma Romania voi anula toate taxele si inpozitele care ma incurca de cate ori trebuie sa ies la televizor sa vorbesc oamenilor care m-au votat si carora le multumesc asta e victoria lui Crin si a lui Hrebengiuc desi e victoria mea sunt fericit va pup si ne vedem la nationalizare !



• Ora 21.30. Am castigat! L-am invins pe marinar poate nu chiar cu 52-48, dar sigur cu 51-49. O sa-l trimit la taiat stuff in Delta sa se invete minte, da` o sa il tratez cu respect si o sa`l dezleg doua ore pe zi. Am vrut sa cobor taxele si impozitele, da` nu am cum, ca m`au sunat de la FMI si mi`au spus ca nu`i voie si ca imi trag una peste degete daca ma prind ca umblu la fiscalitate. Ei, important e sa`i umilesc pe nenorocitii de pedelisti. Le mai multumesc odata lui Crin si lui ceilalti pentru victoria mea



• Ora 22,00. Bai tata, sunt convins ca am castigat, fie chiar si la mustata. 50,1 la suta sa iau eu, restul nu ma intereseaza. Chioru’ naibii se lauda cum ca… Fereasca Dumnezeu! N-o sa`l trimit chiar la stuf, da`l naibii de marinar, da` cat pot, il fac sa se simta mic in fata mea. O sa ii ofer la misto un post de directoras in Ministerul Transporturilor, la biroul unde se vor primi dosarele pentru licitatiile pe care le vor castiga oamenii mei. Cat despre impozite, baietii de la FMI au strigat « Caca ! Nu te apropia de taxe ». Cand le-am spus ca ma gandesc sa le cresc, au zambit si m-au poftit sa le arat calculele. Sa nu uit sa ii trimit un mesaj lui Crin in care sa ii spun cateva cuvinte de multumire.



• Ora 23.Treaba e mai conplicata. E ca si cum as fi castigat, da` de fapt gurile rele zic ca am pierdut. In fine, nu vreau sa ma gandesc acum la asta. E mai important sa imi fac Guvernul. Iohannis nu-mi raspunde, da` mi`a scris ca o sa ma sune el, sa nu`l mai deranjez o vreme. Vantu nu`i acasa, ca tare as fi avut nevoie de un masaj. Desi ultima data, cand m`a pus sa`i masez talpile si ceafa, parea tare bucuros. Acu’ uite ca nu raspunde… M`am gandit si la taxe mai bine. Da`le dreaq, le dublez ca alta varianta nu este. Da` numai pedelistilor, sa se invete minte. Lui Chioru’, o sa`i dau totusi un post de ministru, ca sa vada ca nu am nimic de impartit cu el. Nu`l mai sun pe Crin, da`l naibii de Mireille Mathieu. Sa`l sun ca sa`i spun ce ?



• Ora 06,00. Futu`i ma`sa, ca am ratat si alegerile astea. Am fost totusi 11 ore presedinte. N`am apucat sa fac vizite in strainatate in tinpul mandatului, da` le`am scris celorlalti sefi de state sa vine in vizita rapid in Romania. Si sa faca bine sa vina in urmatoarele 4 ore, ca sa ma mai prinda Presedinte. Din 147 mailuri, 146 mi s-au intors cu un mesaj din ala automatic in care mi se multumeste pentru mesaj si ca in masura in care agenda presedintelui va permite, voi fi sunat in urmatoarele luni de zile. Acasa insa mi s-au dat toate onorurile de stat. Cativa sclavi adusi de la partid au dansat Hora Unirii in costume traditionale, iar doi tristi au imitat ciocarliile. Unul deghizat in ministru de finante m`a intrebat ce sa faca cu impozitele. I`am spus sa le urce de 10 ori, da`i dreaq de sarantoci. O sa`l sun totusi pe Crin, sa`i multumesc ca din cauza lui am pierdut si alegerile astea. Ca mai mult m`a incurcat….



• Ora 07,00. Cred ca am sa abdic. Desi tara ma vrea, BEC nu confirma rezultatele voturilor. Chiar, unde se duc presedintii cand se duc? Domnule Basescu, stiti ca eu v`am iubit intotdeauna. Vantu si Patriciu m`au pus sa ma conport asa, stiti asta…. La Externe aveti pe cineva, dom` Basescu ?







de aici



Eu as fi incheiat cu “am fost presedinte decat o noapte”







Asculta, priveste si taci!...

Din brate fa-ti aripi de fier

Si zboara cu ele spre cer!...






#2
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 09 decembrie 2009 - 10:31

E o gluma.

Doamne, dar ce i se potriveste...[:)]



RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[foto] Surpriza 2008[foto]



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#3
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 09 decembrie 2009 - 11:25

Un pamflet pe masura inteligentei si pregatirii academice a lui Geoana
[:-)))]



allinta



#4
sirimie

sirimie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.561 mesaje

Postat 09 decembrie 2009 - 12:22

Mie mi se pare o gluma proasta. Orice om in locul lui Geoana ar fi fost fericit in acel moment si foarte dezamagit dupa. Si e normal, ce e rau in asta?



Eu as glumi pentru faptul ca in seara aia erau 2 cistigatori in acelasi timp. In ce lume traim.





Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)]



Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)



Am blog si poze in album

Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie



Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei





#5
mianna

mianna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.480 mesaje

Postat 09 decembrie 2009 - 12:58

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Mie mi se pare o gluma proasta. Orice om in locul lui Geoana ar fi fost fericit in acel moment si foarte dezamagit dupa. Si e normal, ce e rau in asta?





relax, si scuze c-am uitat disclaimaru' cu "nerecomandat pesedeilor". desi am colegi care l-au votat si acum se-mprastie de ras. deci cred ca tine doar de simtul umorului [:)]


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...




#6
sirimie

sirimie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.561 mesaje

Postat 09 decembrie 2009 - 14:00

Un asemenea disclaimer nu ar fi fost pentru mine, pentru ca eu nu "tin" cu PSD.





Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)]



Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)



Am blog si poze in album

Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie



Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei





#7
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 09 decembrie 2009 - 15:09

Citat:
citat din mesajul lui sirimie
Mie mi se pare o gluma proasta. Orice om in locul lui Geoana ar fi fost fericit in acel moment si foarte dezamagit dupa. Si e normal, ce e rau in asta?
Simona, fii serioasa. Pana si Iliescu (pe care stii ca nu-l stimez de nici un fel) incerca sa le taie elanul "bucurosilor", le spunea sa astepte anuntul oficial pana la sampanie...Cam toata lumea a fost de acord ca Geoana s-a manifestat cel putin bizar, cand era clar ca nu-i nimic prea sigur...ce vezi normal in manifestarea lui Geoana?Faptul ca s-a crezut aiurea castigator este numai vina lui. Si a celor care-l incurajeaza in toate actiunile ridicole. In nici un caz nu aveam doi castigatori: avem doar unul autentic si unul care doar se credea...Putina decenta nu strica, nici macar pentru un (posibil) sef de stat.RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[foto] Surpriza 2008[foto]"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#8
mianna

mianna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.480 mesaje

Postat 09 decembrie 2009 - 15:54

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Un asemenea disclaimer nu ar fi fost pentru mine, pentru ca eu nu "tin" cu PSD.



inteleg. deci se aplica doar ultima parte a mesajului meu [:)]


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...




#9
gweno

gweno

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 09 decembrie 2009 - 16:00

Pai la ce atitudine va asteptati cind el declara ca era prea mic la Revolutie....acum ce vreti si voi invidiosilor el este inca tinar si in floarea virstei nu bosorog ca voi.Topaie ca un adolescent ,nici lui Antonescu nu prea ii placea euforia adolescentina a lui Geoana ati vazut cum il impingea cind Geoana s-a aruncat asupra lui sa il imbratiseze ? ''Tati stiu ca esti acolo si ma vezi' Sa mori de ris nu alta![:D]

LORY mamica gemenilor ERIC[copil] SI FILIP[copil] -20 August 2004

"On ne voit bien qu'avec le coeur...l'essentiel est invisible pour les yeux" Antoine de Saint-Exupery

#10
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 09 decembrie 2009 - 16:13

O corectie micuta, daca imi dati voie ...
Afirmatia " Am fost totusi 11 ore presedinte." este compet inexacta, pentru ca n-a fost nici macar un minutel presedinte si ar fi trebuit inlocuita cu "am crezut timp de 11 ore ca sunt presedinte" [8D].


Panic Questions

  • Trombofilie

    Criss05
    - Ieri, 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

Last Blogs

  • Linistea dinaintea furtunii

    RoxiMada
    - Ieri, 21:32

  • Săptămâna 26

    lili.95
    - Ieri, 13:07

  • Vreme frumoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 12:40

  • Cumparaturi È™i curatenie

    FloreClau
    - Ieri, 11:44

  • Cum s-a schimbat corpul meu în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 08:05

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -