Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dr. Stefan Voiculescu- operatie cancer san


4 raspunsuri la acest subiect

#1
evora

evora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 20:13


Stiu ca titlul nu prea e clar, de asta #305;ncerc sa mai fac lumina.
Ma intereseaza parerea voastra despre chirurgul Stefan Voiculescu de la Spitalul Coltea, in special a pacientelor pe care le-a operat de cancer de san.
Am fost la el la consultatie la clinica Elite si mi-a facut o impresie foarte buna ca profesionist. Eu l-as alege pe el sa-mi faca operatia asta(tumora maligna san+ gangioni axila), dar ma lovesc de prejudecatile celor din jur, care-mi spun ca ar fi mai potrivit un profesor, ca are mai multa experienta, ca un profesor e totusi un prof. etc(Voiculescu e doar sef de lucrari, lector ceva)
As vrea sa stiu daca operatia a decurs bine, daca ati avut ceva probleme post operatorii, daca dr Voiculescu colaboreaza cu oncologul si altele pe care vreti sa mi le #305;mpartasiti.

V-as fi recunoscatoare daca mi-ati raspunde cat mai repede, ca nu prea mai am timp...
Multumesc!

#2
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 28 iulie 2009 - 20:18

Este o tampenie, nu conteaza daca e profesor sau conferentiar sau sef de lucrari , conteaza sa fie un doctor bun. Nu cred ca intereseaza pe cineva activitatea lui din cadrul universitatii si activitatea din cadrul spitalului.


"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**



http://www.flickr.com/photos/greecky/

#3
aliclara

aliclara

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 306 mesaje

Postat 29 iulie 2009 - 10:50

Buna!
Eu am avut sansa(sau nesansa) sa trec prin mana doctorului Voiculescu. Nu pentreu cancer la san, ci pentru un abces nemernic, tot la san, car nu vroia sa raspunda la antibiotice. A dat dovada de profesionalism, mi-a prezentat optiunile, mi-a spus ca nu este cancer, si am ales impreuna varianta rapida, mi-a facut punctie pe loc, fara anestezie, dar rapida si avantajoasa pentru mine. Mi-a recoltat probe pentru antibiograma, m-am mai dus apoi la un consult si totul a fost mai mult decat bine.
Ca om mi-a parut unul cu care poti vorbi, cae te asculta si nu te repede ca ceilalti. Daca as mai avea nevoie, as apela tot la el.
Eu am un medic ginecolog, care nu este profesor, si un medic de competenta imagistica, ecografie, nici acesta profesor, dar ambii dau dovada de profesionalism si omenie.
Iti urez multa sanatate, si te sfatuiesc sa alegi asa cum iti spune tie intuitia, nu dupa gura lumii.

Fiecare sut....e un pas inainte!!!
http://www.flickr.com/photos/aliclara/




#4
evora

evora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 29 iulie 2009 - 13:44

Xio, Aliclara, va multumesc foarte mult.
La fel gandesc si eu, cred ca doctorul cel mai bun e ala care mi se potriveste mie, #305;ar asta inseamana sa vorbeasca, sa nu se grabeasca(eu am stat cam 1 ora la el in cabinet), sa ma trateze ca pe un om capabil sa intelega ce i se explica.
Aliclara, impresia ta despre dr.Voiculescu este identica cu a mea, asta fiind inca o dovada ca se poarta la fel cu toata lumea. Mi-a placut ca a spus ca, atunci cand tu ca dr nu poti rezolva o probl a pacientului, #305;l trimiti la altul mai bun ca tine...lucru rar #305;ntalnit la dr din Romania(fara suparare Xio, dar e adevarat din pacate).
Cred c-o sa ma bazez pe ce-m#305; spune instinctul, sper sa nu gresesc...

#5
Ralu2021

Ralu2021
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 16 octombrie 2021 - 20:32

@evora daca mai esti pe aici pe.forum iti trimit si eu un mesaj privat




Panic Questions

  • Sarcina

    magdaandr
    - aug 31 2024 17:49

  • Stafilococul auriu

    Roxana2024
    - aug 28 2024 15:43

  • Sarcina

    barbumihaela123
    - aug 25 2024 16:44

  • Inseminare asistată

    Minnie4
    - aug 05 2024 15:28

  • Mary06
    - aug 02 2024 22:03

Last Blogs

  • Gânduri..

    Gyo98
    - Ieri, 23:44

  • Sarcina

    AlexandraBrt
    - Ieri, 13:12

  • Bebe în familie

    Erika91
    - Ieri, 11:51

  • Pe ultima sută de metri 🙈

    Gyo98
    - sep 06 2024 23:05

  • Tic tac

    dianaa___
    - sep 06 2024 13:10

Ultimele aprecieri

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • Laura25Poza lui %s

    Laura25
    ii multumeste lui

    Elkia
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -